Hornet Napisano 25 Listopad 2020 Napisano 25 Listopad 2020 Może mam jakieś de-javie.....a może to nasza Salamandra w obcym użytku..???(E-bay)
bodziu000000 Napisano 5 Styczeń 2021 Napisano 5 Styczeń 2021 szybowiec Wrona Szkoły Szybowcowej w Fordonie przekazany przez Zarząd Okręgu LOPP w Poznaniu, 1937
bodziu000000 Napisano 13 Styczeń 2021 Napisano 13 Styczeń 2021 W dniu 1.04.2020 o 09:52, bodziu000000 napisał: uzupełnienie do mojego postu z kwietnia ubiegłego roku
bodziu000000 Napisano 13 Styczeń 2021 Napisano 13 Styczeń 2021 jakiś czas temu przewinęło się to przez alle...
Matfab Napisano 13 Luty 2021 Napisano 13 Luty 2021 Witam Jestem studentem ostatniego roku studiów - i piszę prace magisterską o tematyce historycznej. Poszukuję pilnie informacji o wypadkach szybowców z okresu omawianego powyżej - w odniesieniu do roku 1933 r., z Warszawy. Miał wtedy miejsce (najprawdopodobniej dnia 17 grudnia) wypadek szybowca na Polach Mokotowskich, zginął w nim pilot Henryk Skwirowski. Szukałem informacji odnośnie tego wypadku w różnych źródłach (Kurier Warszawski, Skrzydlata Polska, Przegląd Lotniczy etc.) i niczego nie znalazłem. Jak myślicie, gdzie mógłbym jeszcze szukać informacji o wspomnianym wypadku? Za odpowiedź pod tym postem będę niezmiernie wdzięczny MF
Hornet Napisano 1 Marzec 2021 Napisano 1 Marzec 2021 Hej..powstaje Wrona..Orlik na ukończeniu...A kto wie co dzieje się z Bąkiem???Pozdrawiam.
Stanisław Malczyk Napisano 11 Kwiecień 2021 Napisano 11 Kwiecień 2021 (edytowane) On 11.03.2020 o 23:33, Hornet napisał: Fotka z moich zbiorów-wszelkie prawa zastrzezone- mała ale myślę,że to prototyp PWS-a 101 SP-860...za nim RWD-8 SP-ZHP.Zdjęcie opisane jako Tęgoborze 1938 rok...Mnie ciekawi natomiast jak harcerze przestawiają szybowiec drąbiem manewrowym...czyżby były specjalnie wzmocnione otwory w nosie szybowca??...Fotka pokazuje ,że tak... Edytowane 11 Kwiecień 2021 przez Stanisław Malczyk Zdjęcie pochodzi z 1937 przed wylotem na V Jamboree do Holandii. Na zdjęciu jest SG-7 SP-860. jest
Hornet Napisano 12 Kwiecień 2021 Napisano 12 Kwiecień 2021 Stanisław Malczyk.....Dzięki za rozpoznanie zdjęcia i SG-ga....oraz miejsca jego wykonania.Pozdrawiam.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się