Skocz do zawartości

Naczelny Rabin Polski "zaniepokojony" pracami przy masowym grobie Żydów. Wizna1939: Będzie odpowiedź na list


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, gacol napisał:

Ta ankieta ma inny tytuł: "Kraj i narody, którego kraju najbardziej ucierpieli z powodu wspierania narodu i kultury żydowskiej, ratowania ich podczas wojny, z powodu żydowskiej niewdzięczności, zdrad, korupcji itp." No jasne, jak ktoś pluje na pamięć moich Przodków, Ojczyznę i mnie, to sorka, ale go nie lubię. To jest oznaka nie tylko patriotyzmu, ale też zdrowego rozumu

Palestyna w tegorocznych badaniach pod wzgledem "antysemityzmu"nie została ujęta, ale badania z 2014 roku dawały tu w tym indeksie Palestynie.... 93%!!!.... no to my Polacy mamy jeszcze sporo do nadrobienia, ale pewnie obecnie, za 2019, to może w Palestynie wahać się ten indeks w okolicach 99%, jeśli nawet nie 120% Nie ma to jak mieszkać wśród miłych sąsiadów.
Na to miłe sąsiedztwo to każdy sobie w jakiś sposób sam zapracowuje.
Niesnaski, antynomie, antypatie nie biorą się z znikąd. Każdy musi siebie zapytać: Jak ja się sam do tego przyczyniam....?

Trzeba przyznać, że Izrael ma bardzo 'miłych' i prostolinijnych sąsiadów. I niech nikt nie mówi, że wina leży po jednej stronie, że oni po prostu z zasady tego Izraela nie lubią.
Wg tej ADL wskaźnik tzw. antysemityzmu (trudno tu o antysemityzmie mówić, bo rdzenni Palestyńczycy – jak i inni - to też Semici ? ) wynosił w 2014 (aktualnych badań ADL z 2019 roku nie podaje, bo prawdopodobnie ten wskaźnik w każdym z tych krajów jest wyższy):
Jordania 81%!!!
Egipt 75%!!!
Palestyna 93%
Liban 78%
Syria, która wielokrotnie, ostatni raz wczoraj, była przez Izrael swoim najnowocześniejszym sprzętem bombardowana i ostrzeliwana, brak danych, nawet i tych z 2014.

 

Widać więc mamy "tylko" 46% - czyli sporo trzeźwo myślących Polaków!!!, z jeszcze nie wykrzywioną percepcją, nie spraną bełkotem - nawet i tych w Polsce, w większości, żydo-medialnych wypocin - świadomością .... mówię to tutaj do wszystkich, .... My tu w Polsce, przynajmniej tych 46%, jesteśmy jeszcze trzeźwo myślący i normalni. niech się oni tego wstydzą, tego całego ich tzw. antysemityzmu, .... dziwne, bo i nawet w takiej Szwajcarii znaleźli 25 % antysemitów. Nie dajmy się wciągnąć w ich rożnego rodzaju tzw. antysemickie klasyfikacje.... niech się oni q...wa za siebie wstydzą, co robią i kim są. Na tle wojny tzw. bałkańskiej, w byłej Jugosławii, ukuty został angielskojęzyczny termin 'ethnical cleansing', ….wyrażenie bardzo negatywne, oznaczające czystki etniczne, rzeź, mord i gwałt, przymusowe wysiedlenia, masowe egzekucje, itd.
Ale przecież nic innego nie robił ten tzw. 'naród wybrany' z rodzimą ludnością Kanaanu.
Na dzisiejszych ziemiach nad Jordanem mieszkały dziesiątki rożnych plemion.... to był ethnical cleansing, …. trzeba ich było wyrżnąć..... i na koniec powiedzieć 'buk' nam dał tę ziemię w posiadanie ….. chore, chore, chore!!!! Mit o świętym narodzie wybranym ….???  
Uprzytomnijcie sobie tylko to: Żadne, żadne, absolutnie żadne państwo na całym świecie nie inwestuje tak dużo w obronie dobrego imienia kraju jak Izrael. Żaden kraj nie posiada tylu organizacji, fundacji, etc, lobujących to tzw. dobre imię kraju (na czele z ADL - Liga przeciw Zniesławieniu), my, którym to własny rząd jeszcze strzelaw plecy i pluje w twarz, możemy się śmiać z efektów tej ich pracy........ tylu mają 'przyjaciół' na całym świecie...? jeżeli wyrażamy nad tym smutek, że oni nas klasyfikują jako najbardziej antysemicki kraj świata, to może dla mnie oznaczać, że ulegamy ich schematom myślowym. Ich ideologia na tych to tak odbierających zadziałała, oni tak tego chcą, abyśmy i my myśleli w tych pop,,,,nych, ich kategoriach antysemityzmu (sorry za wyrażenie).
Nie dajcie się jednak wciągnąć w tę ich chorobę i ich obłęd.
Jeśli jesteście sobą, to wiecie kim jesteście, z uśmiechem można przejść nad ich urojonymi statystykami, którymi oni coś chcą innym włożyć do głów, …. aby potem z tego jeszcze czerpać pieniądze.

 

 

Edytowane przez Sowa74
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tyr napisał:

Trzeba przyznać, że bez Balansa moglibyśmy nie wygrać;)

Nie wypowiadałem się w tym wątku, a więc aluzji nie poniał...

Ale jak już zostałem wywołany do tablicy, to się wypowiem.

Najpierw należy sobie odpowiedzieć na proste pytania - kto rządzi światem? Ano rządzi USA [chociaż ostatnio mają wyraźnie z górki]. A kto rządzi USA? Ano USA rządzą Żydzi. A jaka w tym wszystkim jest rola Polski? Ano Polska na własne życzenie stała się WASALEM USA. A dlaczego Polska się stała wasalem USA? A bo nasi durni politycy wymyślili sobie, że jak się przykleimy do USA jak do okrętu, to staniemy się automatycznie regionalnym mocarstwem - kontynuatorem polityki jagiellońskiej. Swoją drogą niezłe jaja z tą "mocarstwowością" bez własnego przemysłu, własnego kapitału i własnych technologii [technologię zbijania palet drewnianych pomijam]. A ponieważ nikt nie szanuje wasali, to tak przy okazji staliśmy się pośmiewiskiem całej Europy, a i USA też nas nie szanuje. A jak to się ma do tematu wątku? Ano tak, że z amerykańskimi Żydami jeszcze nikt nie wygrał - my tylko kupujemy sobie czas, przepłacając miliardy dolarów za zabawki dla wojskowych od Wielkiego Wuja, ale prędzej czy później od JUST Act 447 nie uciekniemy...

 

Edytowane przez balans
  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpowiedziałeś i do tego opisowo, tam była tylko opcja TAK - NIE, na jedno z pytań testu z antyżydowskości.

Starsi bracia w wierze, argumenty na poparcie wyników testu już mają... Przecież same polskie goje piszą, że Polacy jako naród kolaborowali i mordowali żydów. Pomijając grossów, tokarczuków i innych szkodników, jest też mnóstwo wykształconych ponad miarę i inteligentnych nadwyraz pożytecznych idiotów  na forach i mediach...

Swoją drogą to pisałem Ci, że Twój ulubieniec od przekształceń jest dziś guru opozycji a ta za swoich rządów PO chciało sprzedać lasy na ustawę447...

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wirakocza napisał:

Demonizujesz balans. Nasi przodkowie poradzili sobie z zaborcami  poradzili sobie z komunizmem, i my poradzimy sobie z 447. Czasami potrafimy się jednoczyć. Nie ma zgody na 447.

A co my mamy do gadania? Tyle co Żyd za okupacji na Gestapo. Przyjdzie polecenie, bo jak nie to sankcje - nasi staną na baczność i powiedzą tylko Tak Jest. Ewentualnie najbardziej gorliwi zapytają: Co możemy jeszcze dla Wielkiego Wuja zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tyr napisał:

Swoją drogą to pisałem Ci, że Twój ulubieniec od przekształceń jest dziś guru opozycji a ta za swoich rządów PO chciało sprzedać lasy na ustawę447...

Nie wiem o jakim moim "ulubieńcu od przekształceń" piszesz, bo ja mam kilku z lat 90-tych, których chętnie bym widział w kamieniołomie, przykutych łańcuchem do taczek, a pracujących na zasadzie "nie pracujesz - nie jesz"

A odnośnie PO, to z neoliberałami nie miałem nigdy nic wspólnego, a wręcz przeciwnie, bo serdecznie ich nie trawiłem. Czy chcieli sprzedać lasy aby spłacić Żydów? Tego nie wiem, tym bardziej, że jeszcze wtedy Amerykanie nie wymyślili 447. Wiem natomiast, że starali się sprzedać wszystko, co jeszcze zostało po komunie do lunięcia, a co nie udało się zniszczyć i rozgrabić w latach 90-tych. Podobnie zresztą jak ich poprzednicy z prawicowego AWS-u.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fala napisał:

Zacząć latać tymi jedenastoma MAXami aby interes ruszył.

Nasi by pewnie latali, ale amerykański urząd od lotnictwa nie pozwala. A nie pozwala, bo Boeingowi w pogoni za zyskiem wyszedł bubel - zbyt ciężkie silniki spowodowały utratę stateczności, co starano się uratować automatycznym, komputerowym system wyrównywania lotu, który też się okazał bublem. Ale to temat nie na ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, balans napisał:

Czy chcieli sprzedać lasy aby spłacić Żydów? Tego nie wiem, tym bardziej, że jeszcze wtedy Amerykanie nie wymyślili 447. 

 

Ale przemysł holocaust już działał, zapytaj Szwajcarów. 

O lasach to chyba w wikileaks było.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gacol napisał:

Ale przemysł holocaust już działał, zapytaj Szwajcarów. 

O lasach to chyba w wikileaks było.

Tylko wtedy wyceniali nas za tzw. mienie bezspadkowe na 60 mld dolarów i nawet prawicowy AWS chciał im płacić, tylko Kwaśniewski zablokował ustawę o zwrocie mienia. Obecnie to już się zrobiło z tego podobno 300 mld dolarów. Co ciekawe, to to, że pewnie połowa polskich Żydów mieszkała wówczas na terenach obecnej Ukrainy, Białorusi i Litwy i jakoś nie słyszałem aby od tych krajów dopominali się kasy. Ani nawet specjalnie nie wypominają im udziału w holocauście, a na Ukrainie i Litwie nieźle ich rezali miejscowi. Aby było ciekawiej, to Gomułka w 1960 roku podpisał umowę indemnizacyjną z rządem USA, na mocy której Polska spłaciła żydowskie roszczenia [ostatnia rata w 1981 roku], a w zamian rząd USA zobowiązał się wsiąść na siebie wszystkie przyszłe roszczenia wobec naszego kraju. Ale najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Niemcy wypłaciły Żydom gigantyczne odszkodowanie, oceniane na 60 mld marek, za wszystkie szkody jakich Żydzi doznali podczas wojny, ale pieniądz widocznie nie śmierdzi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że żydzi mieszkali na kresach jest nie ważne. To że tych żydów wydawali i mordowali autochtoni z tamtych terenów, też jest nie ważne. Żydzi, grossy i tokarczuki przecież wiedzą lepiej, że to wina Polaków...  

 

  • Tak trzymać 2
  • Hmmmm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyr napisał:

To, że żydzi mieszkali na kresach jest nie ważne. To że tych żydów wydawali i mordowali autochtoni z tamtych terenów, też jest nie ważne

To jak to z tymi kresami u ciebie jest ? 

Nasze ci one, nie nasze ? , czy też zależy to od potrzeb aby umotywować swoje fantasmagorie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 12:52, wirakocza napisał:

Nowe miejsce PREMIERY książki #Powrót_do_Jedwabnego!

Dom Pielgrzyma Amicus (tuż obok Metro Plac Wilsona),
25 listopada 2019 r.
g. 18.00!
ZAPRASZAM i proszę o rozpowszechnienie!

Za odwagę - gospodarzom Domu Pielgrzyma - serdeczne dzięki!

 

https://dorzeczy.pl/kraj/121397/afera-wokol-ksiazki-o-jedwabnem-sumlinski-premiera-odwolana-przez-naciski-gminy-zydowskiej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, balans napisał:

. Aby było ciekawiej, to Gomułka w 1960 roku podpisał umowę indemnizacyjną z rządem USA, na mocy której Polska spłaciła żydowskie roszczenia [ostatnia rata w 1981 roku], a w zamian rząd USA zobowiązał się wsiąść na siebie wszystkie przyszłe roszczenia wobec naszego kraju. 

Nie żydowskie, tylko obywateli, firm i instytucji amerykańskich.  Podobno są ekspertyzy prawne, że ta umowa nas nie chroni przed 447.

Zresztą racja jest po stronie silniejszego najczęściej.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gacol napisał:

Nie żydowskie, tylko obywateli, firm i instytucji amerykańskich.  Podobno są ekspertyzy prawne, że ta umowa nas nie chroni przed 447.

Zresztą racja jest po stronie silniejszego najczęściej.

I tak i nie. Bo ilu obywateli amerykańskich posiadało w II RP majątki i firmy? Podejrzewam, że niewielu, w zdecydowanej większości zapewne chodziło o osoby, które dopiero po emigracji uzyskały amerykańskie obywatelstwo. Do tego Gminy Żydowskie odzyskały cały swój majątek, jaki posiadały w Polsce przed wojną. Pozostaje kwestia tzw. mienia bezspadkowego, które z mocy prawa przechodzi na skarb państwa. I tu nas chcą poczesać.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ilu obywateli juesej posiadało przed wojną, a ilu jest "z odzysku", wątpię czy ktoś to wtedy różnicował.

Nie ma mienia bezspadkowego, zawsze ma jakiegoś spadkobiercę, całkiem często jest to Skarb Państwa. My możemy mieć rację, oni mają media, pałkę i $ w oczach, do tego bierność naszych rządzących i przepis na katastrofę gotowy. A potem  się obudzimy z ręką w nocniku, który to już raz zresztą.

Zdaje się, że budynek jesziwy w Lublinie był spłacony na podstawie ww. umowy, a mimo to oddano go w naturze chyba w 2005r, teraz jest tam mała synagoga i całkiem spory biznes hotelowy, może niech jakiś locals mnie poprawi jeśli się mylę.

 

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie