Skocz do zawartości

Sojusz z Amerykanami a Fort Trump


Landszaft

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.06.2020 o 17:18, les05 napisał:

Radaru do Patriotów spełniającego nasze wymagania również nie było a już się robi. To i z Abramsami dadzą radę.

Wychodzi na to, że największym sukcesem polskiej delegacji było przebadanie się za darmo na koronawirusa.

 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już rozumiem, dlaczego les i kilku podobnie marzących przestali brać udział w tym wątku:

 

"To absolutny fake news"

Dziennikarz przywołał głosy mające pochodzić ze źródeł zbliżonych do kancelarii prezydenta Dudy, a myśl których podczas jego wizyty w Białym Domu padła deklaracja, że do Polski mogą trafić w najbliższym czasie trzy tysiące amerykańskich żołnierzy, że Donald Trump obiecał polskiemu prezydentowi, że niemal co trzeci wycofywany żołnierz z Niemiec przeniesie się do Polski.

Doniesienia te Mosbacher nazwała "absolutnym fake newsem". – Podkreślę to bardzo jasno: byłam przy tych rozmowach. W żadnym momencie tej wizyty, na żadnym ze spotkań nie usłyszałam od nikogo, włącznie z prezydentem Stanów Zjednoczonych i sekretarzem obrony, nic o trzech tysiącach żołnierzy. Oczywiście nie wyklucza to jakichkolwiek przyszłych decyzji. Ale wczoraj rozmawialiśmy o liczbie "tysiąc". Sformułowanie o trzech tysiącach żołnierzy nie padło – wskazała.

"Fort Trump nigdy nie miał szansy stać się rzeczywistością"

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce została zapytana także o używane w Polsce określenie "Fort Trump". – Teraz słyszymy, że wiązanie z tym określeniem nadziei na stałą bazę amerykańską w Polsce też było bez szans – wskazał dziennikarz.

– Tak, mogę to potwierdzić – odparła Mosbacher i podkreśliła, że było to określenie "rozdmuchane przez prasę". – Nigdy termin "Fort Trump" nie został użyty w wewnętrznych rozmowach strony amerykańskiej. Ja sama nigdy go nie użyłam – dodała. Na uwagę, że użył go podczas rozmowy z Donaldem Trumpem Andrzej Duda, ambasador stwierdziła: "Tak, podczas swojego pierwszego z nim spotkania". – A ja potem powiedziałam, że nie powinno się używać tego terminu. Fort Trump nigdy nie miał szansy stać się rzeczywistością – skwitowała.

 

https://dorzeczy.pl/kraj/144828/trump-obiecal-to-dudzie-zdecydowana-odpowiedz-mosbacher-to-absolutny-fake-news.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

To ja już rozumiem, dlaczego les i kilku podobnie marzących przestali brać udział w tym wątku:

 

"To absolutny fake news"

Dziennikarz przywołał głosy mające pochodzić ze źródeł zbliżonych do kancelarii prezydenta Dudy, a myśl których podczas jego wizyty w Białym Domu padła deklaracja, że do Polski mogą trafić w najbliższym czasie trzy tysiące amerykańskich żołnierzy, że Donald Trump obiecał polskiemu prezydentowi, że niemal co trzeci wycofywany żołnierz z Niemiec przeniesie się do Polski.

Doniesienia te Mosbacher nazwała "absolutnym fake newsem". – Podkreślę to bardzo jasno: byłam przy tych rozmowach. W żadnym momencie tej wizyty, na żadnym ze spotkań nie usłyszałam od nikogo, włącznie z prezydentem Stanów Zjednoczonych i sekretarzem obrony, nic o trzech tysiącach żołnierzy. Oczywiście nie wyklucza to jakichkolwiek przyszłych decyzji. Ale wczoraj rozmawialiśmy o liczbie "tysiąc". Sformułowanie o trzech tysiącach żołnierzy nie padło – wskazała.

"Fort Trump nigdy nie miał szansy stać się rzeczywistością"

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce została zapytana także o używane w Polsce określenie "Fort Trump". – Teraz słyszymy, że wiązanie z tym określeniem nadziei na stałą bazę amerykańską w Polsce też było bez szans – wskazał dziennikarz.

– Tak, mogę to potwierdzić – odparła Mosbacher i podkreśliła, że było to określenie "rozdmuchane przez prasę". – Nigdy termin "Fort Trump" nie został użyty w wewnętrznych rozmowach strony amerykańskiej. Ja sama nigdy go nie użyłam – dodała. Na uwagę, że użył go podczas rozmowy z Donaldem Trumpem Andrzej Duda, ambasador stwierdziła: "Tak, podczas swojego pierwszego z nim spotkania". – A ja potem powiedziałam, że nie powinno się używać tego terminu. Fort Trump nigdy nie miał szansy stać się rzeczywistością – skwitowała.

 

https://dorzeczy.pl/kraj/144828/trump-obiecal-to-dudzie-zdecydowana-odpowiedz-mosbacher-to-absolutny-fake-news.html

  Jak sie słabo zna temat i cytuje wybrane mocno rozbieżne opinie to można pobłądzić.

Faktem jest że "Fort Trump" to był skrót myślowy lub nawet chiński chłyt mekekingowy. Bo to co ma w Polsce powstać to nie kopia np. Fortu Bragg  tylko infrastuktura ma być rozproszona - będą to magazyny, centrum logistyczne, lotnisko z kilkudziesięcioma F-16, samoloty transportowe, dowództwo korpusu itp.

Więc określenie fake news dotyczy powstanie wielkiej, imponującej bazy o powierzchni wielu km2. A żołnierzy i żelastwa ma systematycznie przybywać, 1000 juz uzgodniono, liczymy na dwa.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pacz...

 

"szef KPRM Michał Dworczyk rzucił, że baza wojskowa miałaby zostać ulokowana na wschodzie lub północnym wschodzie Polski."
 

"Fort Trump – tak pół żartem, pół serio prezydent Duda określił stałą bazę wojsk USA, która miałaby u nas powstać."

 

"Prezydent Polski Andrzej Duda wezwał swojego amerykańskiego odpowiednika do budowy stałej bazy wojskowej na terytorium polskim. Zasugerował, że mogłaby się ona nazywać „Fort Trump”. "

 

"– Rozmawialiśmy na temat projektu Fort Trump, na temat bazy wojsk USA w Polsce. Zależy nam na tym, żeby wojsko amerykańskie w Polsce stacjonowało, żeby zapewnić w ten sposób bezpieczeństwo Polsce oraz całej wschodniej flance NATO – powiedział Mariusz Błaszczak"

 

Więcej mi się nie chce szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzamy palce między drzwi, płacąc jeszcze za to kilka miliardów dolarów, a później znowu będzie płacz i narzekanie, że znowu ktoś nas wystawił do wiatru i jacy to wiecznie biedni i pokrzywdzeni jesteśmy. Sprawdza się tu powiedzenie: Czemuś biedny? Boś głupi! Ale megalomania naszych polityków bezcenna. Więcej nie napiszę, bo jest cisza wyborcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans cisza wyborcza powinna cię obowiązywać cały czas;) Znasz języki? Poczytaj o polskiej polityce i gospodarce a szczególnie setki tysięcy komentarzy o tym. Przestaniesz się wstydzić i zaczniesz być dumny, że jesteś Polakiem.

A co toska, miałeś nadzieje? Jeśli ktoś tak dosłownie wyobrażał sobie nazwę fort Trump to niezły z niego wesołek jest.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tyr napisał:

balans cisza wyborcza powinna cię obowiązywać cały czas;)

Wiem, że Wam się marzy cenzura, nie musisz mnie do tego przekonywać. Mi to lotto, bo ja zawsze miałem niewyparzony pysk. I to w czasach, gdy Ciebie nawet w planach nie było jako poczętego plemnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr- w jednym się z Tobą zgodzę. Z PAD to niezły wesołek jest...

No cóż.... Wesołek powiadasz może i tak,choć raczej to jako komplement można zastosować a tu o inną przywarę chodzi. 

Tyr. 

Najpierw się załatwia sprawę po cichu,, dopina temat,, i ogłasza sukces. 

To powinno tak wyglądać. 

Technika kłapania dziobem na lewo i prawo o takim sukcesie zanim takowy nastąpi grozi tym że trzeba się potem ślizgać na żygowinach. 

Notabene obecny układ mafijny opanował tę dyscyplinę w stopniu co najmniej bardzo dobrym. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta Polska Codziennie, „Delegacja Pentagonu przybędzie do Polski”: Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że w przyszłym tygodniu do Warszawy przybędzie delegacja Pentagonu, by porozmawiać o projekcie Fort Trump. „[...] Wraz z polskimi ekspertami tworzy ona grupę roboczą, która będzie omawiać kwestię utworzenia stałej bazy US Army w Polsce. Do marca br. Pentagon ma przedstawić amerykańskiemu Kongresowi ocenę zasadności zwiększenia liczby żołnierzy w Polsce. - Ten projekt jest dobry dla Polski. Wzmacnia zdolności obronne naszego kraju, ale także całej wschodniej flanki NATO. Wszystko zakończy się sukcesem - zapewnił minister obrony narodowej.”

https://www.defence24.pl/sroda-z-defenc ... -baltykiem

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, który kończy dwudniową wizytę w Waszyngtonie, powiedział we wtorek, że raport Pentagonu o zasadności stworzenia stałej bazy wojsk USA w Polsce "raczej nie będzie gotowy na 1 marca".

https://www.defence24.pl/raport-ws-bazy ... -komentarz

Radosław Korzycki, Dziennik Gazeta Prawna, „Fort Trump wcale nie taki pewny”: Brak rekomendacji Pentagonu dla baz wojskowych w Polsce zwiastuje duże kłopoty w realizacji projektu „Fort Trump”. „Pentagon spóźnia się z raportem, który ma rekomendować Kongresowi ewentualne zwiększenie budżetu na wzmocnienie amerykańskiej obecności w Polsce. Z kolei amerykańska administracja wysyła Warszawie sprzeczne komunikaty. [...] Sceptycznie nastawieni do pomysłu są nawet najważniejsi politycy w Pentagonie. Sekretarz ds. armii Mark Esper uważa, że tereny między Bydgoszczą a Toruniem, które zaproponował Ameryce polski rząd, są za małe na potrzeby bazy, jeśli się weźmie pod uwagę konieczność ćwiczeń chociażby artylerii.”

https://www.defence24.pl/poniedzialek-z ... emietiewem



Więcej mi się... nie chce- powyższe winny wystarczyć, jako dowody, że rząd o BAZIE a nie o rozrzuconych po Polsce jednostkach miał mokre sny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tyr napisał:

Wg balansa to kończyłem jeszcze w demokracji

Balans nigdy nie napisał, że była wtedy demokracja. Balans jedynie pisał, że była wtedy dużo większa wolność niż obecnie. Na ten przykład nikt nikogo nie ścigał za rozbicie namiotu na dziko gdzieś nad jeziorem, ani nie traktował jak przestępców tych, którzy chodzili wtedy z wykrywaczami, ani nikt nie straszył więzieniem za kawałek zardzewiałej lufy, ani też tamte służby nie podsłuchiwały wszystkich obywateli jak obecnie [Pegasus] itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie