Skocz do zawartości

Sojusz z Amerykanami a Fort Trump


Landszaft

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, les05 napisał:

A co słychać w ojczyźnie proletariatu, zaostrza się walka klas wraz ze spadkiem cen ropy? ?

W ojczyźnie proletariatu czyli USA [to od nich wzięło się Święto 1 Maja] wraz z gwałtownie rosnącym bezrobociem zaostrza się walka klas. Na ten przykład podwoiła się sprzedaż broni palnej, bo ludzie obawiają się zamieszek i rabunków spowodowanych załamaniem się systemu zaopatrzenia. Do tego nastąpił krach amerykańskiego przemysłu naftowego opartego na wydobyciu ropy z łupków, bo przy obecnych cenach takie wydobycie jest deficytowe. Doszło nawet do paradoksu - cena ropy zamówionej na miesiąc maj w Pensylwanii, po raz pierwszy w historii była na minusie! Co oznacza, że sprzedający dopłaca do ropy, aby tylko ktoś zechciał ją kupić. Do tego lotniskowce stoją w portach, bo je wyeliminował wirus i w związku z tym Chińczycy wypłynęli na szersze wody. Czyli jest dobrze, ale nie beznadziejnie, bo Polacy miliardami dolarów pomogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, les05 napisał:

Polacy zawsze pomagają za naszą i waszą czym chata bogata.

Bluźnisz kolego, nie szukaj ojczyzny daleko, gdy masz tak blisko.

Widzę, że brakło argumentów więc pozostały jedynie prymitywne insynuacje. Też tak potrafię, ale dzisiaj mi się już nie chce wyjeżdżać z macą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 

„Jeśli Niemcy chcą zmniejszyć potencjał nuklearny i osłabić NATO, to być może Polska - która rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rozumie ryzyka i leży na wschodniej flance NATO - mogłaby przyjąć ten potencjał i u siebie” - napisała na Twitterze Mosbacher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacharowej też pomysł się nie podoba więc ja jestem za.

"Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oceniła, że ambasador Mosbacher "mówi o możliwości przybliżenia broni jądrowej i towarzyszącej jej infrastruktury bezpośrednio do granic rosyjskich". Taki krok Zacharowa określiła jako "naruszenie jednego z kluczowych zapisów" Aktu Stanowiącego Rosja-NATO z 1997 roku. "Mamy nadzieję, że Waszyngton i Warszawa zdają sobie sprawę z niebezpiecznego charakteru tego rodzaju wypowiedzi" - oświadczyła rzeczniczka."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by Amerykanie powiedzieli, gdyby im Ruscy umieścili głowice na Kubie? Bo to by było mniej więcej to samo...

Osobiście jestem zwolennikiem Planu Rapackiego bis, czyli strefy wolnej od broni jądrowej w Europie środkowej od Niemiec przez Kaliningrad po Białoruś. A to dlatego, że mamy idealne położenie geograficzne do wymiany ciosów atomowych przez potencjalne strony konfliktu, ale za to nie mamy schronów dla ludności cywilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że Rapacki tylko został wybrany przez Rosjan do przedstawienia planu opracowanego przez Chruszczowa z Żukowem. Przy 55 sowieckich dywizjach pancernych broń atomowa USA była pewną przeszkodą, którą plan miał wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, les05 napisał:

Zacharowej też pomysł się nie podoba więc ja jestem za.

 

Ty to naprawdę jesteś ciężki przypadek, ale jeśli już to u ciebie na podwórku.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Donald Trump nakazuje Pentagonowi wycofanie amerykańskich żołnierzy z niemieckich baz

Operacja wycofania żołnierzy ma być przeprowadzona do września. W Niemczech stacjonuje 34 500 żołnierzy amerykańskich, Donald Trump wydał rozkaz, by wycofać 9,5 tys. z nich - informuje Wall Street Journal. Wkrótce więcej informacji.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-donald-trump-nakazuje-pentagonowi-wycofanie-amerykanskich-zolnierzy-z-niemiec/qm461mg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jedynie zauważyć, że Trump zaprosił właśnie na szczyt G7 do Waszyngtonu Putina, a nie Dudę czy Kaczyńskiego. To tak dla przypomnienia, aby trochę ochłodzić rozpalone głowy u nas, które koniecznie chcą rozpętać wojnę z Rosją o Krym i Osetię, bo to niby polska racja stanu wg. nich jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, les05 napisał:

Liczą się tylko Amerykanie pozostali to papierowi sojusznicy o niewielkich możliwościach militarnych. 

Większej głupoty od czasu opublikowania raportu szaleńca nie słyszałem.Czekam na koniec pandemii, szaleniec obiecuje jakąś publikację tylko mu wirus przeszkadza, a kasa leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale Trump wie, że aspirujemy do roli sojusznika?
Czy znów sobie przypomni, tak jak w styczniu, gdy przekonywał, że NATO zbyt słabo się w konflikt(y) na Bliskim Wschodzie angażuje militarnie?

Pewnie nie wie, decyzję podjął, jak to on, w pijackim widzie leżąc pod stołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhmmmm....

Wczoraj pojawiła się ta informacja a tu nagle Mistrz power-pointa:

"Negocjacje trwają. To nie jest tak, że pan dzisiaj może ogłosić, że te dziewięć i pół tysiąca przyjedzie do Polski?

Rozmowy trwają. Takie rozmowy odbywają się w ciszy. Rezultat zostanie podany do publicznej wiadomości za jakiś czas.

A kiedy? Bo oni we wrześniu wyjeżdżają.

Jestem przekonany, że w stosownym czasie przekażemy te informacje, ale będzie to wzmocnienie dla całego NATO.

A koszty? Kto zapłaci za pobyt tych żołnierzy w Polsce?

W przypadku obecności wojsk amerykańskich częściowo wypłacone są środki z budżetu amerykańskiego, częściowo oczywiście - utrzymanie baz - z budżetu polskiego.

Jaka część, jaki procent?

To w przypadku różnych typów wojsk jest to bardzo różnie i podlega to oczywiście negocjacjom, dyskusjom, rozmowom. Jest to zupełnie niewspółmierne do tego, w jaki sposób możemy wzmacniać nasze bezpieczeństwo

 

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/rozmowa/news-premier-w-rmf-fm-o-wycofaniu-amerykanskich-wojsk-z-niemiec-m,nId,4537865

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

To w przypadku różnych typów wojsk jest to bardzo różnie i podlega to oczywiście negocjacjom, dyskusjom, rozmowom. Jest to zupełnie niewspółmierne do tego, w jaki sposób możemy wzmacniać nasze bezpieczeństwo

 

99.99999 % z naszego, oni nie znają opcji straty.Ale głupim to pasuje bo Ameryka ich wspiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonia, Korea Płd., Niemcy, Włochy, Wlk. Brytania mają od dziesięcioleci bazy USA i nie straciły na tym a nawet zyskały. My z naszym położeniem geograficznym wielu alternatywnych opcji nie mamy, bazy USA są najprostszą, najtańszą i jedyną realną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fala napisał:

99.99999 % z naszego, oni nie znają opcji straty.Ale głupim to pasuje bo Ameryka ich wspiera.

 

Ty to pewnie naczelny inteligent krajowy? Obecność baz daje wymierne korzyści w postaci inwestycji i zapewnia bezpieczeństwo. Chętniej inwestują w kraju, który ma bazy i 10 razy pomyślą ci co by chcieli zaatakować. Takie naczynia połączone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

"Japonia...mają od dziesięcioleci bazy USA i nie straciły na tym a nawet zyskały. "

Czego dowodem są nieustanne protesty Japończyków, którym na przykład nie podoba się system sądowniczy nad amerykańskimi żołnierzami, a którzy są przyzwyczajeni brać co chcą, bez pytania. Od 1972 roku jankesi popełnili ponad 6 000 przestępstw w Japonii, w tym około 100 morderstw i ponad 300 gwałtów.

Poczytaj o bazach Yokita, Henoko, Futenma i jak Waszyngton ma centralnie władze w Tokio i lokalne samorządowe.

Po drodze pomyśl, dlaczego w Japonii kontyngent stacjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie