topick Napisano 15 Luty 2021 Napisano 15 Luty 2021 Było ? Z-506B zniszczony przez He-111 z Kg-4 w miejscowości Ślemień. https://www.google.pl/maps/place/51°37'20.9"N+22°47'18.8"E/@51.62248,22.7863703,527m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d51.62248!4d22.788559?hl=pl . Źródło : https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LotniczaWarszawa&set=a.196201650413363
KayFranz Napisano 17 Luty 2021 Napisano 17 Luty 2021 RWD-10 SP-BGx. Trzy wchodzą w grę: -BGT, -BGY i -BGZ. Ktoś rozpoznaje Pana Pilota? Może to ułatwi przyporządkować ostatnią literkę rejestracji? Plus dwa plusy: pierwszy plus to RWD-8 -BCC ("jubileuszowy", c/n 500 - z napisem KOLEJARZ WARSZAWSKI V) w tle, drugi to napis POZIOM TUTAJ wraz w odpowiednią kreską (pod lewym łokciem pilota, na burcie "dziesiątki"). Źródło: ALGR
Hornet Napisano 17 Luty 2021 Napisano 17 Luty 2021 SP-BGY ...RWD-10 Ale jest pytanie czy są namiary gdzie one zdjęcie popełniono...lub z jakiej okazji....?
KayFranz Napisano 17 Luty 2021 Napisano 17 Luty 2021 (edytowane) Ale porównywałeś? Bo znalazłem jego foto - chyba miał wąsik w tamtym czasie. 22:44 Mam kolejne foto, z lat 40. Możesz mieć rację. Co do osoby, rzecz jasna... Edytowane 17 Luty 2021 przez KayFranz
Hornet Napisano 17 Luty 2021 Napisano 17 Luty 2021 Dlaczego BGY???...znalazłem charakterystyczny szczegół w malowaniu os spodu resjestracji...DWL to była manufaktura ,a litera G w BGY jest na lini zastrzału skrzydłowego...tylko w tej rejestracji.W podobnych występuje odstęp os zastrzału...no cóż malowano litery ręcznie i 10 cm w lewo lub prawo....nie robiło różnicy...Narka PS.RWD-8 SP-BCC to "Kolejarz Warszawski"....ten samolot też brał udział w II Rajdzie Bałkańskim??
Hornet Napisano 18 Luty 2021 Napisano 18 Luty 2021 Dzięki Michał za podkładkę....ważne,że się zgadza i kolejny kroczek uczyniono w wyjaśnianiu naszej przedwojennej historii.
Sedco Express Napisano 2 Marzec 2021 Napisano 2 Marzec 2021 Z Allegro - opis "Samolot Se-5 w locie Warszawa 1920" Rarytas ! Znanych zdjęć "polskich" R.A.F. SE-5a jest tylko pięć. Powyższe jest publikowane po raz pierwszy. Na zdjęciu jeden z dwóch egz. pokazowych w locie 09.01.1920 r bez szachownic. Po wypadku jednego z nich 02.02.1920 r (pilot ppor. Antoni Mroczkowski) drugi trafił do 7.EM. Jego żywot też był krótki - już w pierwszym locie (kpt.pil. Stefan Ciecierski) w dniu 15.07.1920 r. został zestrzelony, pilot trafił do niewoli bolszewickiej a samolot spalono.
formoza58 Napisano 3 Kwiecień 2021 Autor Napisano 3 Kwiecień 2021 Zdrowych, Pogodnych i ... " pełnych wiatrów"
otton1 Napisano 18 Maj 2021 Napisano 18 Maj 2021 W dniu 15.02.2021 o 08:14, topick napisał: Było ? Z-506B zniszczony przez He-111 z Kg-4 w miejscowości Akurat te fotografie to krążą w przestrzeni publicznej więc nie są specjalną rewelacją. A może ktoś ma fotografię polskiego Canta Z-506B w całości?
Sedco Express Napisano 19 Maj 2021 Napisano 19 Maj 2021 13 godzin temu, otton1 napisał: Akurat te fotografie to krążą w przestrzeni publicznej więc nie są specjalną rewelacją. A może ktoś ma fotografię polskiego Canta Z-506B w całości? Nikt nie ma. Nigdy żadne zdjęcie Canta w polskim malowaniu nie zostało opublikowane.
balans Napisano 19 Maj 2021 Napisano 19 Maj 2021 53 minuty temu, Sedco Express napisał: Nikt nie ma. Nigdy żadne zdjęcie Canta w polskim malowaniu nie zostało opublikowane. Jeżeli zachowały się jakieś zdjęcia, to tylko we Włoszech. Jestem przekonany, że wytwórnia nie odpuściła okazji, aby uwiecznić na zdjęciach swój sukces eksportowy, chociażby w celach reklamowych. Swoją drogą, to wygląda na to, że nasz CANT był chyba pomalowany na srebrno[?] i wcale nie był zamaskowany "sieciami rybackimi" podczas ataku. I jeszcze jedno pytanie - na co liczono pozostawiając go nieuzbrojonego w kraju, zamiast ewakuować samolot do Rumuni?
Sedco Express Napisano 19 Maj 2021 Napisano 19 Maj 2021 20 godzin temu, formoza58 napisał: Jeszcze jedna maszyna ZS. Tak jak poprzedni o nazwie własnej "Legun" - Morane - Saulnier AR-35EP2 szkolny. Dar organizacji "Strzelec". Na sterze kierunku emblemat organizacji - na szachownicy stylizowany orzeł legionowy z nałożoną literą "S"
Sedco Express Napisano 19 Maj 2021 Napisano 19 Maj 2021 5 godzin temu, balans napisał: Jeżeli zachowały się jakieś zdjęcia, to tylko we Włoszech. Jestem przekonany, że wytwórnia nie odpuściła okazji, aby uwiecznić na zdjęciach swój sukces eksportowy, chociażby w celach reklamowych. Swoją drogą, to wygląda na to, że nasz CANT był chyba pomalowany na srebrno[?] i wcale nie był zamaskowany "sieciami rybackimi" podczas ataku. I jeszcze jedno pytanie - na co liczono pozostawiając go nieuzbrojonego w kraju, zamiast ewakuować samolot do Rumuni? Autor książek i wielu art. o tematyce lotniczej (w tym o "Czapli") A.Olejko robił kwerendę we Włoszech. Ne ma zdjęć w polskim malowaniu. Drewniany, kryty płótnem malowanym na srebrno, przód osłon silników brąz, pływaki szarawe a czy wzdłuż kadłuba po obu burtach była niebieska strzała - sprawa dyskusyjna podobnie jak wielkość szachownic. ".... na co liczono pozostawiając go nieuzbrojonego w kraju, zamiast ewakuować samolot do Rumuni?" Po przylocie z Włoch bazował Pucku (MDLot) i tam zastał go 1 wrzenia 1939 r. Nie miał żadnego uzbrojenia (miał je otrzymać w kraju). Po wybuchu wojny przebazował na Hel a potem przeleciał w głąb kraju, gdzie miał otrzymać wyrzutniki bombowe i do torped z fabryki w Lublinie. 2 września z powodu braku paliwa lądował na Wiśle koło Kozienic. Po zdobyciu paliwa z CWL w Dęblinie wystartował 6 września i wodował awaryjnie na jez. Siemień. Wykryty został 9 a 11 września został zniszczony przez niemieckie lotnictwo (jezioro Siemień leżało na trasie wypraw bombowych Luftwaffe i zamaskowanie nic nie dało). 6 września nikt z naczelnego dowództwa WP a tym bardziej lotniczego nie zakładał ewakuacji sprzętu i ludzi do Rumunii
KayFranz Napisano 21 Maj 2021 Napisano 21 Maj 2021 Srebrno-czerwoni na gościnnych występach. RWD-9W SP-DRA na lotnisku etapowym Berlin-Staaken, Ch'34. Źródło: Bundesarchiv
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się