Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych samolotów w latach 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, formoza58 napisał:

lot s lwowj.JPG

Ciekawe zdjęcie ale... jest to Fokker D.VIII w holenderskich barwach (pomarańczowe koło). :-)

Przed końcem I WŚ Anthony Fokker przewiózł z Niemiec do Holandii wyposażenie zakładów lotniczych i ukończone samoloty - to jeden z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, syndia napisał:

Samolot Albatros B.II. Został zakupiony z demobilu przez Pawła Złotowa, który przeprowadził generalny remont w grudniu 1926 r. W 1927 r. samolot przekazał Komitetowi LOPP w Piotrkowie Trybunalskim. Na kadłubie namalowano napis "Piotrów Trybunalski " (nazwa rozdzielona nu erem 15). Na dolnej powierzchni dolnego płata był napis "LOPP". Samolot wykonywał loty propagandowe związane z LOPP. Skasowany został w 1937 r.

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przejrzałem cały ten watek i nie znalazłem nić co by prezentowało eskadrę spa 162 - owszem tytuł wątku to 'nasze samoloty' oraz od 1920 w górę, ale z tego co mi się widzi są i wcześniejsze foty, oraz jednak w tym 1919tym nasi się na nich szkolili i same Spady były zasiliły 19 eskadrę. Dlatego zadam pytanie tutaj jako, że to też najczęściej odwiedzany wątek lotniczy tu na forum.

Może ktoś zna jakieś foty prezentujące spady vii c z eskadry spa 162? może jest gdzieś w sieci (ja nie znalazłem) lub papierowy opis bardziej niż krótka notka na wikipedii i strony które w mniejszym lub większym stopniu powielają te lakoniczne informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nie "nasz" ale związany z nami :-) Mało znany fakt wart jak sadzę opisu.

Allegro - opis "Samolot i żołnierz" ( nie żołnierz a policjant ) :-)

Samolot o rejestracji G-ABMD to angielski de Havilland DH-80A "Puss Moth" z angielską załogą (pil. Walter Macpherson, mech. Peter Q. Reiss) reprezentujący Polskę w zawodach Challenge 1934. Miał numer startowy  81.

Po ukończeniu wszystkich prób technicznych w/w załoga znalazła się na 28 miejscu (na 32 załogi tj. 94 % uczestników, którzy rozpoczęli zawody) w klasyfikacji  końcowej.

Kolejny etap zawodów - lot okrężny był dla angielskiej załogi pechowy. 14.09.1934 r. (ósmy dzień lotu) wycofali się oni z zawodów  z powodu awarii silnika, lądowali  przymusowo pod Lwowem. Do mety pozostało im zaledwie 900 km.

 

 

 

Zrzut ekranu 2024-03-24 173521.png

Edytowane przez Sedco Express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zdjęcie z wątku "Kobiece przebieranki..."

Uszkodzony RWD - 8 SP - ALB z Aeroklubu Lwowskiego. Wyprodukowany w 1933 r. w 1939 r. przeleciał do Rumunii ni otrzymał rejestrację  YR - ANA.

Zrzut ekranu 2024-04-23 065846.png

Edytowane przez Sedco Express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie