Sedco Express Napisano 11 Lipiec 2021 Napisano 11 Lipiec 2021 Różnice widzę i dlatego napisałem "czyżby" Musisz wiedzieć, że modele tunelowe nieraz różniły się elementami konstrukcyjnymi od prototypów nie mówiąc już o egz. seryjnych.
Tyr Napisano 11 Lipiec 2021 Napisano 11 Lipiec 2021 Nic nie muszę... Prędzej przypomina RWD 22 niż kanciaka z Lublina.
KayFranz Napisano 11 Lipiec 2021 Napisano 11 Lipiec 2021 (edytowane) 6 godzin temu, Sedco Express napisał: Cienie wysunięte za krawędź natarcia skrzydeł wskazują na wodnosamolot Te długie cienie to po prostu silniki. Podejrzewam, że skojarzyły Ci się z pływakami, ale to kąt padania światła daje taki efekt. Obstawiałbym jakiś model koncepcyjny myśliwca ciężkiego (coś jak Lampart) - nie widać nigdzie stanowiska tylnego strzelca. Edytowane 11 Lipiec 2021 przez KayFranz
Hornet Napisano 11 Lipiec 2021 Napisano 11 Lipiec 2021 Powątpiewam,że to nawet model tunelowy..popatrzeć należy na krawędzie natarcia i spływu płata...chociaż ma typowy kształt dla PZL-u..Sądzę,że to model..ale wykonany w zaciszu domowym....Też mam takie fotki z okresy okupacji...i wiem,że to tylko modele...
Sedco Express Napisano 16 Lipiec 2021 Napisano 16 Lipiec 2021 Godzinę temu, formoza58 napisał: Z archiwum Allegro... Ale pterodaktyl ! Niszczycielski Friedrichshafen G-III (pojedynczy ster kierunku), pozostałe dwa (G-IIIa) miały podwójne stateczniki pionowe. 3.PL 1926 r. Z prawej strony Breguet XIX.
KayFranz Napisano 18 Lipiec 2021 Napisano 18 Lipiec 2021 Godzinę temu, formoza58 napisał: Skan tego Hanriota (z odbitki) jest na stronie P. Chorażykiewicza.
formoza58 Napisano 18 Lipiec 2021 Autor Napisano 18 Lipiec 2021 34 minuty temu, KayFranz napisał: Skan tego Hanriota (z odbitki) jest na stronie P. Chorażykiewicza. Ja to znalazłem w piśmie LOPP-u, podobnie jak to...
KayFranz Napisano 18 Lipiec 2021 Napisano 18 Lipiec 2021 14 minut temu, formoza58 napisał: Ja to znalazłem w piśmie LOPP-u, podobnie jak to... OK. Tak właśnie podejrzewałem, że to z jakiejś publikacji. Po prostu dałem namiar na możliwość obejrzenia tego (i nie tylko tego) w lepszej jakości. Zdrowia.
formoza58 Napisano 18 Lipiec 2021 Autor Napisano 18 Lipiec 2021 39 minut temu, KayFranz napisał: Skan tego Hanriota (z odbitki) jest na stronie P. Chorażykiewicza. Chętnie obejrzę w lepszej, nie gazetowej jakości. Gdzie można znaleźć tą stronę?
formoza58 Napisano 24 Lipiec 2021 Autor Napisano 24 Lipiec 2021 Z archiwum Allegro. Samoloty 66 eskadry z Francji...
formoza58 Napisano 24 Lipiec 2021 Autor Napisano 24 Lipiec 2021 Nad Polem Mokotowskim w dniu uroczystości pogrzebowych marszałka Józefa Piłsudskiego.
Sedco Express Napisano 2 Sierpień 2021 Napisano 2 Sierpień 2021 Albatros D.Va nr 7527/17 na pocz. 1919 w 2.Esk.Wlkp. potem w WSL SL Ławica i skasowany 29.04.1921 r. Czyli wszystko wskazuje, że po kraksie uwidocznionej na poniższym zdjęciu.
Sedco Express Napisano 2 Sierpień 2021 Napisano 2 Sierpień 2021 2 godziny temu, formoza58 napisał: W Aeroklubie katowickim... Żart ? Atrapa na trójkołowym rowerze.
formoza58 Napisano 2 Sierpień 2021 Autor Napisano 2 Sierpień 2021 Teraz, Sedco Express napisał: Żart ? Raczej tak, czasem można się z lekka uśmiechnąć...
Sedco Express Napisano 3 Sierpień 2021 Napisano 3 Sierpień 2021 Bartel BM-5a prototyp - podwozie zmienione, zima 1929 r.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się