Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

les

"Grunt to stałe poglądy. "

Czyli jednak zonk i znów dowaliłeś kulą w płot? Prokuratura pod światłym zarządem ZZ jakoś przez ostatnie siedem lat nic nie osiągnęła, do niczego nie doszła...

A do czego miała dojść skoro wszystko co najważniejsze jest u Putina? Na tym polega cały myk kacapów - nie oddamy i co nam zrobicie.

Napisano

les

"A do czego miała dojść skoro wszystko co najważniejsze jest u Putina? Na tym polega cały myk kacapów - nie oddamy i co nam zrobicie. "

To w oparciu o co, w takim razie, powstał Raport, skoro "wszystko co najważniejsze jest u Putina"?

 

 

Prorok i Człowiek z obłędem w oczach prosili instytucje międzynarodowe* o pomoc? Czy skończyło się na "wrak wróci, jak zmieni się w Polsce władza" by Brudziński...

 

* pomijając RE, która proszona przez Warszawę, poprosiła Kreml o zwrot...

 

Napisano
2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

To w oparciu o co, w takim razie, powstał Raport, skoro "wszystko co najważniejsze jest u Putina"?

Skoro nie został na razie opublikowany, to trudno powiedzieć z jakich materiałów i badań korzystali. 

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

pomijając RE, która proszona przez Warszawę, poprosiła Kreml o zwrot.

Jeżeli tak potężnej instytucji jak RE Putin odmówił, to inne organizacje międzynarodowe również mają małe szanse. Tak jak pisałem - nie oddamy i co nam zrobicie. 

Napisano

les

"Skoro nie został na razie opublikowany, to trudno powiedzieć z jakich materiałów i badań korzystali.  "

No jak "trudno powiedzieć", skoro od początku podkomisji bronisz jej pomysłów a, dodatkowo, wierzysz w tezy i dowody z Raportu?
Musisz się, wreszcie, zdecydować...

Napisano
8 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

les

"Skoro nie został na razie opublikowany, to trudno powiedzieć z jakich materiałów i badań korzystali.  "

No jak "trudno powiedzieć", skoro od początku podkomisji bronisz jej pomysłów a, dodatkowo, wierzysz w tezy i dowody z Raportu?
Musisz się, wreszcie, zdecydować...

Mówiłem to wielokrotnie - to mógł być zamach ale mógł to być wypadek. Tyle że śledztwo kacapów nie było wiarygodne, dlatego czekam na wyniki innych.  

Napisano

les

"Mówiłem to wielokrotnie - to mógł być zamach ale mógł to być wypadek. Tyle że śledztwo kacapów nie było wiarygodne, dlatego czekam na wyniki innych.   "

 

Nie, co najwyżej wielokrotnie twierdziłeś, że Raport Komisji Laska jest błędny... Tudzież, że śledztwo polskiej prokuratury było prowadzone pod określoną tezę...
Potrafiłeś, nawet, zastrzec, że może i stenogram z kokpitu, z ostatnich minut, może być sfałszowany..

 

Napisano
5 godzin temu, karpik napisał:

Vs:

"10.4.2010

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. katastrofy. Do Smoleńska udali się polscy prokuratorzy wojskowi. Własne postępowania wszczęły w Rosji prokuratura i Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK)"

No, punkt dla Ciebie, źle to sformułowałem.

Miałem na myśli zaakceptowanie przez nasze władze wyboru konwencji chicagowskiej jako podstawy prawnej badania katastrofy. Z tego powodu byliśmy tylko obserwatorami śledztwa prowadzonego przez - cytuję modne ostatnio określenie na forum - kacapów pod osobistym nadzorem Fiutina.

Myślę że teraz to dużo lepiej wyraziłem :)

Napisano

takafura

"Miałem na myśli zaakceptowanie przez nasze władze wyboru konwencji chicagowskiej jako podstawy prawnej badania katastrofy. "

Skoro, nie dyskutuję z tym, KCh była złym wyborem, to czy i jaki inny wtedy istniał?

Napisano
4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Miałem na myśli zaakceptowanie przez nasze władze wyboru konwencji chicagowskiej jako podstawy prawnej badania katastrofy. "

Skoro, nie dyskutuję z tym, KCh była złym wyborem, to czy i jaki inny wtedy istniał?

  Trudny, prawniczy temat.

  Jako ekspert z prawa lotniczego i międzynarodowego- dzięki przeczytaniu notki z Wiki - jestem zdziwiony tym wyborem, bo KCh dotyczy wyłącznie lotów cywilnych, a dwa to że zredukowało nas to do roli obserwatorów. 

Napisano

takafura

Wiem, że lotów cywilnych, ale, ponowię pytanie- jaka była formalna alternatywa?

Dwa- jakich obserwatorów, patrząc i na Laska, i na prokuraturę, która -naście lat śledztwo "prowadzi"?

 

PS A skoro rząd wtedy wybrał źle, nie dyskutuję z tym, to co zrobił rząd przewodniej partii narodu aby organizacje międzynarodowe pomogły?

Napisano (edytowane)

Do wszystkich podejrzewających ruski zamach mam tylko jedno, jedyniutkie, jedyninunienkie pytanie, pytanko mam:

NA KOGO BYŁ TEN ZAMACH?

Bo przecież nie na miernego, nic nie znaczącego polityka, dożywającego końca swej kadencji bez szans na reelekcję, prezydenta, zwanego tylko przez lizusów "mężem stanu", profesora Lecha "Spieprzaj dziadu" Kaczyńskiego. No chyba że na Gosiewskiego, to przepraszam.

M.

Edytowane przez beaviso
  • Tak trzymać 3
Napisano (edytowane)
31 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

Wiem, że lotów cywilnych, ale, ponowię pytanie- jaka była formalna alternatywa?

Dwa- jakich obserwatorów, patrząc i na Laska, i na prokuraturę, która -naście lat śledztwo "prowadzi"?

 

PS A skoro rząd wtedy wybrał źle, nie dyskutuję z tym, to co zrobił rząd przewodniej partii narodu aby organizacje międzynarodowe pomogły?

    Jedno w tym temacie jest pewne i być może się ze mną zgodzisz:

 ten gąszcz faktów, przypuszczeń, pomówień, bzdur i kłamstw generalnie powoduje odruch wymiotny.

Ps. Nie pytaj mnie o konkrety bo ani tego nie śledziłem, ani nie mam wiedzy i kompetencji aby jakiś aspekt zamieszania oceniać. No, za wyjątkiem kompromitacji prokuratury w sprawie MW - widziałem dwie konferencje prasowe prokuratury na ten temat i wyjaśnienie producenta detektorów Jana Bokszczanina. Groteska.

Edytowane przez takafura
Napisano
25 minut temu, beaviso napisał:

Do wszystkich podejrzewających ruski zamach mam tylko jedno, jedyniutkie, jedyninunienkie pytanie, pytanko mam:

NA KOGO BYŁ TEN ZAMACH?

Bo przecież nie na miernego, nic nie znaczącego polityka, dożywającego końca swej kadencji bez szans na reelekcję, prezydenta, zwanego tylko przez lizusów "mężem stanu", profesora Lecha "Spieprzaj dziadu" Kaczyńskiego. No chyba że na Gosiewskiego, to przepraszam.

M.

Putin jest krwawym, mściwym i bezwzględnym mordercą, nie mógł darować prezydentowi, że ten przeszkodził mu w zajęciu Gruzji. Powód jest oczywisty nie tylko dla Gruzinów.

Napisano
Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

les

"Mówiłem to wielokrotnie - to mógł być zamach ale mógł to być wypadek. Tyle że śledztwo kacapów nie było wiarygodne, dlatego czekam na wyniki innych.   "

 

Nie, co najwyżej wielokrotnie twierdziłeś, że Raport Komisji Laska jest błędny... Tudzież, że śledztwo polskiej prokuratury było prowadzone pod określoną tezę...
Potrafiłeś, nawet, zastrzec, że może i stenogram z kokpitu, z ostatnich minut, może być sfałszowany..

 

Raport komisji Laska nie mógł w żaden, istotny sposób odbiegać od kacapskich wniosków. Przytaczałem wypowiedź szefa Laska na ten temat ale ty oczywiście nie zapoznałeś się ze szczerą wypowiedzią Millera. Gdyby Putin polecił by wykryto, że to Kaczyński siedział za sterami, to Anodina dostarczyłaby dowodów a Lasek potwierdził tę oczywistą oczywistość. Ale Putin okazał się łaskawy i tylko pijanego Błasika kazał umieścić w kokpicie. Rosjanie mając u siebie wszystkie dowody mogli robić z nimi wszystko co chcieli, sfałszować można (prawie) wszystko jeśli ma się sprzęt i fachowców. Ruskie mogą oszczędzać na chlebie i maśle ale na sprzęcie dla służb w żadnym wypadku.

Napisano
24 minuty temu, les05 napisał:

Putin jest krwawym, mściwym i bezwzględnym mordercą, nie mógł darować prezydentowi, że ten przeszkodził mu w zajęciu Gruzji. Powód jest oczywisty nie tylko dla Gruzinów.

Gruzinów, którzy zresztą wywołali sami wojnę, to akurat uratował wtedy prezydent, ale Francji. Bo nasz miał tyle do gadania, co Żyd za okupacji...

Napisano
3 minuty temu, balans napisał:

Gruzinów, którzy zresztą wywołali sami wojnę, to akurat uratował wtedy prezydent, ale Francji. Bo nasz miał tyle do gadania, co Żyd za okupacji...

No patrz, Kaczyńskiemu w Gruzji wystawili kilka pomników a Sarkozemu ani jednego. Niewdzięczni jacyś, swemu wybawicielowi nic?

Odegrał swoją rolę ale wymuszoną przez działanie LK i in.

Napisano
7 minut temu, balans napisał:

Gruzinów, którzy zresztą wywołali sami wojnę, to akurat uratował wtedy prezydent, ale Francji. Bo nasz miał tyle do gadania, co Żyd za okupacji...

To już kolejna potęga która atakowała Rosję.

Teraz "upadła i bankrutująca" Ukraina, jutro pewnie na Rosję rzuci się  3-milonowa Litwa lub 2-milionowa Łotwa ?

  • Tak trzymać 1
  • Haha 1
Napisano
48 minut temu, les05 napisał:

Raport komisji Laska nie mógł w żaden, istotny sposób odbiegać od kacapskich wniosków.

Już pisałem, daj jakiś dowód lub lub przestań piedolić te kocopoły. Półpremier uwidział sobie że to był zamach i podkomisja świra pisała swój raport pod tą tezę, gdzie ten raport ? Bo raport CKBWL jest ogólnodostępny, a dlatego że jest to rzetelne opracowanie przez ludzi kompetentnych oparty na faktach i dowodach, raport świra to zbiór fantazji i pobożnych życzeń.

Napisano
48 minut temu, balans napisał:

Gruzinów, którzy zresztą wywołali sami wojnę, to akurat uratował wtedy prezydent, ale Francji. Bo nasz miał tyle do gadania, co Żyd za okupacji...

Ty już masz putinizm kliniczny...

  • Słabe 1
Napisano
10 godzin temu, takafura napisał:

To już kolejna potęga która atakowała Rosję.

Nie da się nijak ukryć, że wtedy to podpuszczona przez USA Gruzja zaatakowała Osetię, a nie Rosja Gruzję. Gruzja zrobiła to zresztą bardzo nieudolnie i dostała baty.

I jeszcze tak odnośnie tego G. mającego dwie żony [Muzułmanin?]. "Smoleńsk"  mógł być dwa lata wcześniej, ale kapitan samolotu miał cochones i odmówił wykonania debilnego rozkazu. Pamiętam z telewizorni, jak ten G. odgrażał się temu pilotowi, że prokuratura się nim zajmie. Biedak nie zdawał sobie sprawy z twego, że to właśnie początek jego śmierci w Smoleńsku...

 

 

Napisano
22 minuty temu, balans napisał:

Nie da się nijak ukryć, że wtedy to podpuszczona przez USA Gruzja zaatakowała Osetię, a nie Rosja Gruzję. Gruzja zrobiła to zresztą bardzo nieudolnie i dostała baty.

  Gruzja pechowo wybrała moment "ataku" bo zupełnie przypadkowo:

tuż przy granicy z Gruzją rozpoczęły się wielkie manewry wojskowe. W ramach manewrów „Kaukaz 2008”, do Osetii Północnej przerzucano drogą lotniczą pododdziały 76. pskowskiej dywizji powietrznodesantowej. Koleją przewieziono zaś pułk desantowo-szturmowy 20. dywizji zmechanizowanej. To łącznie 8000 żołnierzy i 700 pojazdów."

No, przyznaję skrajna nieudolność.

Przypomniał mi sie kawał oddający klimat Twoich interpretacji:

wojska Gruzińskie zaatakowały rosyjskie kombajny zbożowe w trakcie żniw, kombajny odpowiedziały ogniem niszcząc gruzińskie czołgi po czym odleciały... 

Napisano
Godzinę temu, takafura napisał:

  Gruzja pechowo wybrała moment "ataku" bo zupełnie przypadkowo:

tuż przy granicy z Gruzją rozpoczęły się wielkie manewry wojskowe. W ramach manewrów „Kaukaz 2008”, do Osetii Północnej przerzucano drogą lotniczą pododdziały 76. pskowskiej dywizji powietrznodesantowej. Koleją przewieziono zaś pułk desantowo-szturmowy 20. dywizji zmechanizowanej. To łącznie 8000 żołnierzy i 700 pojazdów."

No, przyznaję skrajna nieudolność.

Przypomniał mi sie kawał oddający klimat Twoich interpretacji:

wojska Gruzińskie zaatakowały rosyjskie kombajny zbożowe w trakcie żniw, kombajny odpowiedziały ogniem niszcząc gruzińskie czołgi po czym odleciały... 

Choćbyś na głowie stawał i robił szpagaty, to nie zmienisz historii, bo to wtedy właśnie Gruzja zaatakowała Osetię, a nie odwrotnie. Zresztą zrobiła to w bandycki sposób, bo nocą zaczęła prać Gradami po osiedlach mieszkaniowych.

Napisano
Teraz, balans napisał:

bandycki sposób, bo nocą zaczęła prać Gradami po osiedlach mieszkaniowych

No jak tak możesz mówić o ulubionym sposobie działania Twojej ulubionej armii :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie