Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

Pius XII jeszcze jako nuncjusz podpisał w 1933 roku konkordat z Hitlerem, a później to powtórzył z faszystami z Hiszpanii i Portugalii. Do tego osobiście udzielił błogosławieństwa faszystowskiemu zbrodniarzowi Ante Pavelica z Chorwacji.
Wyraził też zgodę na szykany wobec polskich katolików.

A les05 twierdzi, że Watykan nic o tym nie wiedział, bo to tylko jego urzędnicy - szpiedzy za tym stali. Stalina też tak usprawiedliwiano - bo to był dobry człowiek, to tylko jego urzędnicy tacy jak Jeżow czy Beria byli źli...

Inna sprawa, że akurat w tym stwierdzeniu jest ziarno prawdy, bo wtedy Watykanem rządziła tak naprawdę siostra Pascalina Lehnert, a sam papież był tylko marionetką w jej alkowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les- ale ja się nie napinam...

Rozwód z KK wziąłem dobre trzydzieści lat temu... Powoli dojrzewa do tego mój starszy Szkodnik.

Ja ylko" stwierdzam fakt- a, że w przy okazji wychodzi lekka (?) schizofrenia KK, to już nie moja wina.

Dla przykładu- z jednej strony Pius XII robi co może, aby możliwie dużo Żydów uratować z Holocaustu. Musi delikatnie, bo jakiekolwiek nerwowe ruchy spotykają się z momentalną kontrą ze strony III Rzeszy- patrz Holandia i reakcja na protesty arcybiskupa Utrechtu w 1942. Dyplomacja Watykanu* działa w Anglii, USA..., gdzie alianci wysłali ich na szczaw i mirabelki.

Ale jednocześnie, choćby w Chorwacji KK raz wspierał Pavelica, raz pomagał ratować Żydów i prawosławnych...

* ciekawe, czy kiedykolwiek otwarte zostaną archiwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu (18749 / 1046) 2018-07-28 19:05:14

No proszę, kler zaczął odbierać ludziom wiarę. Nie moja to sprawa, ale wiem, że przychodzi czas kiedy inaczej patrzy się na wszystko.

Kościół ma dwa tysiące lat i przeszedł przez niejedno, mijają potęgi, cywilizacje, trendy, filozofie, a On jest i trwa. Istnieje, mimo popełnionych niegodziwości, błędów i zbrodni. Bo tak jak człowiek, mimo upadku ma siłę by podnieść się i iść dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz słowo a i tak pasuje.
Atak dżumy- ma dwa tysiące lat i przeszedł przez niejedno, mijają potęgi, cywilizacje, trendy, filozofie, a On jest i trwa. Istnieje, mimo popełnionych niegodziwości, błędów i zbrodni. Bo tak jak człowiek, mimo upadku ma siłę by podnieść się i iść dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie przemilcza się tu na forum rolę jaką odegrała siostra Pascalina w popieraniu przez Watykan: faszyzmu, kato-faszyzmu i narodowego-socjalizmu. A po wojnie, rolę jaką Watykan odegrał, pod jej kierownictwem zresztą, w ratowaniu hitlerowskich zbrodniarzy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans (4745 / 64) 2018-07-28 21:06:28

Dzięki balans, że nawiązałeś do tematu tego wątku. Bo wiesz, mimo wszystko, on tu rządzi.

Zgadzam się z tobą całkowicie, wszystko to są rosyjskie kłamstwa - popieranie przez Watykan: faszyzmu, kato-faszyzmu i narodowego-socjalizmu, rola siostry w ratowaniu również. Ale, żeby tego dowieść należałoby otworzyć niejedno archiwum, a zwłaszcza archiwum prezydenta Rosji. A ponieważ, na razie, taka ewentualność nie jest brana pod uwagę, to pisać można wszystko, w końcu kto to będzie sprawdzał, wszystko jest prawdopodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les05, z lewicowości DAP w NSDAP pozostało jedno - populizm.
Droga do władzy, a w konsekwencji śmierci i pudełka po dyskietkach w rosyjskim archiwum jest znana i udokumentowana.
Podałem powyżej kryteria pozwalające uznać w latach trzydziestych ubiegłego wieku jakąś partię za lewicową lub nie. NSDAP żadnego z w/w kryteriów nie spełniała.
Oczywiście, każdy może pisać swoją alternatywną historię - ale będzie to tylko kolejna political fiction.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les05 - Sugerujesz, że Rosja/ZSRR nie mieszała w tym kotle?"

Sugerujesz, że poparcie Watykanu dla hitlerowskich zbrodniarzy i niemiecka zakonnica Pascalina, która tam wtedy rządziła - to wszystko wina Józka Stalina?

P.S.
Jest dość powszechna opinia, że narodowy socjalizm wymyślili mieszczanie, aby uratować majątki przed bolszewicką rewolucją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans Georg Grassinger nie poznał się na talentach adiego i go pogonił. Drugie podejście, tym razem padło na DAP, było już owocne i w niej hitler rozwinął skrzydła tak, że to on pogonił bardziej umiarkowanych... Jakoś nie bardzo adi miał ochotę na wstępowanie do partii z prawej strony niemieckiej sceny politycznej.
Czy nie widzisz, że wszystkie fakty wskazują, że nsdap był partią lewicową a sam hitler lewakiem?
O zakładach goeringa poczytaj w j. niemieckim bo u nas jest tylko o roli w czasie okupacji a tam o celach i założeniach państwowej organizacji gospodarczej. Poczytaj jeszcze o Nationalsozialistische Volkswohlfahrt.
Mam nadzieję na jakieś konkretne argumenty na prawicowość nsdap a nie odpowiedzi nie bo nie i foch.
ps sorki że w 2 częściach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr...

Tyle, że Adi w Wiedniu, podczas studiów, pałęta się przy Pangermańskich Nacjonalistach i Partii Chrześcijańsko-Społecznej.

Dwa- był także związany, jako agitator, z Reichswehrą.

Trzy- rozwój NSDAP, a przede wszystkim zaplecze finansowe to efekt współpracy z arystokracją i przemysłowcami, którzy woleli Adiego niż komunistów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Bawarskiej Republice Rad pełnił służbę wojskową i był agitatorem i mężem zaufania zrewoltowanej armii.
Wojsko stacjonujące w Monachium znajdowało się wtedy pod silnym wpływem rewolucyjnej lewicy. Dla przykładu, w niedzielę 16 lutego ci żołnierze batalionu demobilizacyjnego, którzy mieli akurat wolne, na polecenie dowództwa batalionu wzięli udział – wraz z całym garnizonem monachijskim – w demonstracji Rewolucyjnej Rady Robotniczej (Revolutionärer Arbeiterrat), domagającej się proklamowania republiki rad. Armia oddelegowała też kilkudziesięciu wojaków na pogrzeb Eisnera, podobno był wśród nich adi
Nie wiem, ale chyba z tego flirtu z prawicą wyleczyła go niespełniona miłość do jakiejś arystokratycznej panny? On strasznie pamiętliwy i mściwy był...
W sumie to wychodzi odwrotnie, że jego poglądy ewoluowały z prawa na lewo;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodacy, niemieccy robotnicy, pochodzę z waszych szeregów, byłem jednym z was, stawałem z wami, ramię w ramię, przez 4 lata wojny. Później awansowałem dzięki wytrwałości i samokształceniu, chociaż musiałem znosić głód! Ale w głębi duszy, nadal jestem taki sam"

z przemówienia AH w fabryce Siemensa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą władzą ludu" raczej nie było tak różowo. Rewolucja francuska i komuna paryska, w Polsce rabacja, wreszcie rewolucja październikowa i 3 rzesza i oczywiście wschód ten dalszy. Popatrz na metody władzy i policz ofiary woli ludu wśród ludu o wrogach klasowych nie wspominając.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie tzw. Rewolucja Październikowa, to Polska nigdy by się nie odrodziła. A to z prostej przyczyny - Rosja byłaby w gronie państw zwycięskich. A iała" Rosja nigdy się nie godziła na powstanie niepodległej Polski. Proste jak konstrukcja parasola...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na naszą wdzięczność nie zasłużył Gavrilo Princip, bo gdyby nie jego wyczyn, Polacy czekaliby na odzyskanie niepodległości dużo dłużej. Tylko problem w tym, że był terrorystą, a takim pomniki to się nie stawia, chyba że uznamy go za bojownika, bojownikom można:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz...

Gavrilo należy do panteonu słowiańskich bohaterów prawej strony politycznej...

I tutaj mały taki chichot historii, bo był serbskim terrorystom, a jednym z niewielu sojuszników Serbii, na dziś, jest Moskwa :-)
I taka piramida się zbudowała od Kosowo jest serbskie" do sojuszu z Moskwą i Krym to Rosja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu (18757 / 1047) 2018-07-29 18:37:16

Serbowie są w porządku, gdyby jeszcze nie trzymali z Rosją to widziałbym ich w UE. Zrobili poważny błąd, że nie zapanowali nad Albańczykami z Kosowa. Tito mógł oczyścić Kosowo i nikt by nie zaprotestował. A tak demografia zrobiła swoje i teraz nikt nie wie jak z tego wybrnąć. Cały budżet Kosowa finansowany jest z UE przez co istniej takie quasi państewko mafijnych rodzin.
Tak czy owak Gavrilo nieświadomie przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości w większym stopniu niż niejeden nasz geniusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les...

Ale wiesz, że tak można i dalej, i dalej...

Jednym, z których powinniśmy być zobowiązani, to dla przykładu Dzierżyński, bo niewielu jest takich, którzy więcej bolszewików ołowicą zaraził...
Kolejny, skoro Czarna Ręka i Princip, to były austriacki i japoński* agent, czyli Józef Piłsudski...
Mamy też Walusia, który co prawda w pasiaku, ale kilka mniej lub bardziej prawicowych bytów chętnie by ohatera" w naszej socjalistycznej Ojczyźnie widział...

Powyższe, w ramach absurdu, żeby pokazać, że są trzy prawdy...


* choć to można wybaczyć- nigdy nas Japończycy do wiatru nie wystawili, może Fukushimę pomijając...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie