Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

les- ja się pytam gdzie ten skandal.

Nawet jeśli opinie na tym czymś, są dla ciebie nie do przyjęcia, to na dziś nie są kłamstwem. A przynajmniej, mimo starań AM nie są obalone.

Dwa- stoi na prywatnej działce, za zgodą* właściciela.

 

* pal licho jak uzyskaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku

Ta dziwna organizacja twierdzi, że zbrodni katyńskiej dokonali Niemcy a ZSRR nie miała z nią nic wspólnego. Skandalem jest, że chcą informować o Smoleńsku ci co fałszują prawdę o Katyniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les- jeśli już, to nie skandal, ale prowokacja. Nie pierwsza, ani nie ostatnia....

 

btw

Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010 zapowiada, że w 2020 r. przeprowadzi strajk głodowy, by wymóc na polskich władzach podanie oficjalnych przyczyn katastrofy smoleńskiej i ukaranie winnych - powiedziała prezes stowarzyszenia Ewa Stankiewicz na antenie Radia Zachód.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ewa-stankiewicz-zapowiada-strajk-glodowy-ws-katastrofy-smolenskiej/mbjkq43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar...

" Postawienie tablic przy miejscu katastrofy smoleńskiej ani ich treść nie były uzgodnione z polską stroną "

Przecudnej urody strzał w stopę- za chwilę będzie dłuuuga lista pomników i cmentarzy A.Cz., gdzie napisy są niezgodne z obowiązującą w Moskwie linią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz... w domu mam +/- 20 st... w samochodzie podobnie.

Ale przy okazji tyle lat, że mam świadomość, że jesteśmy na etapie, że jak rzeczywistość nie pasuje do forsowanej wersji, tym gorzej dla rzeczywistości.

PS A Putin? To nie ja, a dla przykładu Bekier, Korwin-Mikke, Winnicki, itp itd czują mięte do niego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie opcje w sprawie smoleńska są otwarte, łącznie z wersją mówiącą o winie pilotów, ale chcę aby wnioski przedstawiła polska instytucja, na podstawie własnych i zagranicznych badań, a nie jakiś rosyjski MAK, SRAK, BYLE JAK o zerowej wiarygodności. 

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/599649,prokuratura-tass-polscy-sledczy-blad-pilotow-przyczyna-katastrofa-smolenska.html

TASS: Polscy śledczy uznali błąd pilotów za przyczynę katastrofy smoleńskiej. Prokuratura: Informacja jest nieprawdziwa

Nieprawdziwa jest informacja rosyjskiej agencji TASS, która twierdzi, że polscy śledczy uznali błąd pilotów za przyczynę katastrofy smoleńskiej - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Rzeczniczka PK przekazała, że "oględziny nie zostały zakończone". - Prokuratorzy mają się ponownie udać do Smoleńska, żeby kontynuować czynności procesowe - dodała prok. Bialik.

Zaznaczyła przy tym, że oględziny rozbitego samolotu "nie jest to czynność procesowa, na podstawie której można by wysnuć wniosek o winie pilotów bądź jej braku".

Jak dodała, polscy śledczy "w czasie majowego pobytu (w Rosji - PAP) nie udzielali żadnych informacji dziennikarzom ani polskim ani rosyjskim a także nie dzielili się swoimi spostrzeżeniami z rosyjskim organami śledczymi". - Dlatego tym bardziej zdumiewająca jest treść informacji rosyjskiej agencji prasowej TASS, która nie polega na prawdzie - podkreśliła prok. Bialik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les

" Ten dokument niewiele znaczy, jeżeli nadal trwają badania i zapewne powstanie nowy. "

Musisz się zdecydować- bo twoje i AM podejście "niewiele znaczy" tudzież trwająca już kilka lat nadzieja, że powstanie nowy, nie zmienia faktu, że na dziś obowiązuje Protokół z badania zdarzenia lotniczego nr 192/2010/11.'

Jak się uda Człowiekowi z obłędem w oczach, sformułować nowy dokument i będzie zgodny z przepisami prawa, to wtedy możemy dyskutować.

Dowodem, że Moskwa się cieszy z działań AM jest radość, jaką wywołał "anulowaniem" 192/2010/11 - momentalnie pojawiły się radosne pomruki, że Polska nie ma żadnego oficjalnego dokumentu opisującego katastrofę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arabski i reszta złożą apelację, później kasację, a jak to nic nie da to oddadzą sprawę do Strasburga i nie dość, że uzyskają uniewinnienie to jeszcze (pewnie spore) odszkodowanie. Dlaczego?? Ano dlatego, że oprócz wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego: "Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać." mamy jeszcze oficjalny dokument z dnia 5 marca 2010 r. skierowany przez Władysława Stasiaka (szefa Kancelarii Prezydenta RP) do Bronisława Komorowskiego (ówczesnego Marszałka Sejmu), w którym czytamy: "Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego....).

Edytowane przez magius28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kogo następnego będą sądzić, kandydatów jest wielu. Nie osądzili jeszcze dowództwa 36 pułku, organizatorów pogrzebu i przede wszystkim komisji badającej katastrofę. Trochę się ślimaczy ale mamy czas, nie uciekną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie