Skocz do zawartości

Generał zwolniony przez Macierewicza o katastrofalnej sytuacji polskiego lotnictwa


Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23668236,gen-gocul-o-wielkim-wstydzie-za-macierewicza-wspominal.html#BoxNewsLink&a=66&c=96

Gen. Gocuł o "wielkim wstydzie za Macierewicza. "Wspominał o Goebbelsie i 1945 roku

Gen. Mieczysław Gocuł w obszernym wywiadzie dla "Polityki wspomina okoliczności swojego odejścia z armii. Były szef Sztabu Generalnego mówi o wielkim wstydzie, jakiego doświadczył za czasów poprzedniego kierownictwa MON. "Mnie już brakowało twarzy - opowiada.

Generał Mieczysław Gocuł w latach 2013-17 był najważniejszym żołnierzem w Polsce, szefem Sztabu Generalnego. Był w grupie blisko 30 generałów i ponad 250 pułkowników, którzy po objęciu kierownictwa nad MON przez Antoniego Macierewicza odeszło ze służby.

"Wypowiedzenie złożyłem 4 lipca 2016 roku, symbolicznie w Dniu Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Szczyt NATO w Warszawie był 8-9 lipca. Nie widziałem już jednak możliwości dotrzymywania słów złożonej przysięgi wojskowej - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Polityka gen. Gocuł.

Mnie już brakowało twarzy, żeby wytrzymać wstyd, jaki przynosili moi przełożeni za granicą, niwecząc wysiłek długich lat
- wyznaje generał.

Na pytanie Marka Świerczyńskiego z "Polityki o największy ze wstydów, gen. Mieczysław Gocuł mówi o dwóch takich przypadkach.

"Fakt, że wyrzucono nas z przedszczytowego spotkania z amerykańskim sekretarzem obrony w Brukseli. Po uścisku dłoni na korytarzu, na tle flag polskiej i amerykańskiej, który później był eksponowany we wszystkich spotach telewizyjnych MON związanych ze szczytem NATO, sekretarz obrony Ashton Carter wszedł do pomieszczenia amerykańskiego, za nim szedł minister i ja - i nam nie pozwolono wejść. Na korytarzu jakiś asystent ministra powiedział: nie ma spotkania, proszę wyjść. Ludzi tam było dość dużo, może setka, cały korytarz. Poczułem się jak zbity pies - relacjonuje.

A drugi?

To spotkanie z minister obrony Niemiec Ursulą von der Leyen, gdzie minister postawił warunek dalszej współpracy obronnej z Niemcami - rozstrzygnięcie kwestii mniejszości polskiej w Niemczech, która według jego słów nie została załatwiona od drugiej wojny światowej. Wspominał o Goebbelsie i 1945 roku. Zażenowanie pani minister i jej delegacji było nie do opisania. Po tym spotkaniu podszedłem do pani minister, próbowałem łagodzić i zapewniłem, że moim zdaniem to nie jest powszechne odczucie społeczne w Polsce
- mówi wojskowy.

Generał zdradza, że tuż przed swoim odejściem spotkał się prezydentem Andrzejem Dudą, który poprosił go o ocenę stosunków międzynarodowych.

"Odparłem, że nie jestem w stanie powtórzyć mu pewnych rzeczy, bo nie przystoi ich cytowanie przy prezydencie. Spytał, czy chodzi o Goebbelsa i panią von der Leyen. Czyli to doszło do prezydenta innymi kanałami - wspomina były szef Sztabu Generalnego."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Gocuła należało już dawno wyrzucić z wojska, bo na czele armii musi stać lew a nie zaszczuty pies. Przyszedł AM i tow. Gocuł czmychnął do nory krzycząc KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA. Pan Antoni zna się na ludziach i pogonił dziada. Armia jest mu za to wdzięczna. A teraz Gocułek skamle w Polityce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polską armię zaczął wykańczać PSYCHIATRA, a wykończył do reszty PSYCHICZNY. Miliardy złotych idą co roku na MON i gdzieś te pieniądze znikają zupełnie bez efektu? A wojsko nie ma pieniędzy nawet na hełmy i buty dla żołnierzy. W tym miejscu pomijam haracz jaki płacimy US-manom za rotacyjną okupację naszego kraju [Ustawa 447].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, to miliardy poszły na zakup samolotów dla VIP i to zresztą grubo przepłaconych. Ale za to bez przetargu, o offsecie już nie wspominając.

A ja naiwny przez kilkadziesiąt myślałem, że to dziadostwo w Polsce to wina komuny.

Ale tak to jest, jak rządzą ci, którzy gdyby nie komuna, to by do dzisiaj w większości pasali boso krowy u Pana, Wójta lub Plebana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les- gdyby nie ta komuna, to byś nie miał okazji popisać na Forum.
W najlepszym przypadku nasi przodkowie byli by w dole z wapnem, jeśli nie jako nawóz.
Jakby na to nie spojrzeć, to dzięki Wujkowi Soso* i polityce, którą w ZSRR wprowadził, AH nie zatrzymał się na Morzu Ochockim.


* abstrahując od wała, którego nam przynajmniej dwa razy sojusznicy" z Zachodu pokazali, w sumie to i trzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobojowisko po Antonim:
Od co najmniej od dwóch lat w wojskowych magazynach widoczne są braki mundurów polowych, może być też kłopot z realizacją wielkiego kontraktu na nowe polskie karabiny MSBS Grot"

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/brak-mundurow-i-klopoty-z-karabinami-w-polskiej-armii-artykul/x4hxb2t


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 09:58 18-07-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha....

Czyli zgodnie z tradycją masz problem z odpowiedziami.

Żeby było śmieszniej, ja i Robotników" w nazwie, i o Pioruna dokładką informację przedstawiłem...

To teraz taki szybki quiz- czym się różni:

• 2017 r. – 1.096,9 mln zł

od

Budżet Wojsk Obrony Terytorialnej na kończący się rok 2017 r. został podwyższony do 900 mln zł – poinformował szef MON Antoni Macierewicz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi udzieliłem, przynajmniej jeśli chodzi o nsdap. Co do Pioruna, to nie wiem. Teraz pytasz o budżet MON. Bez urazy, ale do takich Leonardów da Vinci, co to znają się na wszystkim, to podchodzę ostrożnie z powodów oczywistych:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05 (1276 / 93) 2018-07-19 16:13:43

Odpowiedzi udzieliłem, przynajmniej jeśli chodzi o nsdap."

Serio? Prosiłeś o przykład prawicowej partii, mającej obotników" w nazwie. Podałem- ty, dla odmiany, nieudolnie próbowałeś Trooperowi po pagonach skakać.


Co do Pioruna, to nie wiem. Teraz pytasz o budżet MON. Bez urazy, ale do takich Leonardów da Vinci, co to znają się na wszystkim, to podchodzę ostrożnie z powodów oczywistych:)"

Leonardo? Chyba Antonio... bo, jak ci pokazałem krok po kroku, to on ze podległymi na tego trupa technicznego umowę podpisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu (18694 / 1042) 2018-07-19 16:27:47

Zwierzaka odkręcasz do góry czymś tam w sprawie lewicowych odchyleń Adolfa. Przecież wiesz, że oni nawet mówili do siebie per towarzyszu, a przyszły Fuhrer nosił czerwoną opaskę na rękawie. To dla ciebie nic nie znaczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05 (1277 / 93) 2018-07-19 16:37:16

OT, ale trudno- wiedzy nigdy za mało.

Po pierwsze primo:

\"Odpowiedzi udzieliłem, przynajmniej jeśli chodzi o nsdap.

Serio? Prosiłeś o przykład prawicowej partii, mającej "robotników w nazwie. Podałem- ty, dla odmiany, nieudolnie próbowałeś Trooperowi po pagonach skakać."

czyli nadal cisza...

Przecież wiesz, że oni nawet mówili do siebie per towarzyszu, a przyszły Fuhrer nosił czerwoną opaskę na rękawie. To dla ciebie nic nie znaczy?"

Tyle, że narodowy-socjalizm to nie to samo co socjalizm, czy później komunizm. Tak, jak rasizm czy nacjonalizm, to nie internacjonalizm.

Na podobnej zasadzie, jak zamek a zamek błyskawiczny, to też nie to samo.

Ty się zatrzymałeś na etapie, że wsio rawno, czy szczanie w piwnicy, czy picie w Szczawnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci o faktach, a ty o szczaniu i to w piwnicy, co jest zachowaniem wysoce aspołecznym nie higienicznym ale wy lewacy już tak macie.

..nieudolnie próbowałeś Trooperowi po pagonach skakać."
chyba żartujesz, przecież niezwykle spokojnym człowiekiem jestem i do tego leniwym, skakanie wykluczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się pyskówki polityczne na naszym forum. Uważam, że moderatorzy dali totanie d... dopuszczając to czegoś takiego Nie mam zamiaru w tym uczestniczyć, ale jak ktoś pisze taką bzdurę, że NSDAP była partią prawicową (lewicową zresztą też do końca nie była a niezideologizowani politolodzy od zawsze mają bardzo poważne problemy z jej zaszuwladkowaniem) to zdzierżyć nie mogę. Przykro, że tacy starzy i wydawałoby się rozsądni forumowicze w zacietrzewieniu tracą dystans i poczucie zdrowego rozsądku, że o podstawowej uczciwości względem historii nie wspomnę. Wstyd!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie