Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

Niemców całkowicie opuściło poczucie przyzwoitości, żenady i wstydu.

Odpisałbym im, żeby wzięli przykład z powojennych hełmów M1, które przerobiono na hełmy BHP i dano je górnikom i hutnikom. I żeby te 5 tys. hełmów Niemcy wsadzili sobie... we własny system BHP w przemyśle.

Kliczko zresztą dobrze Niemcom odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, balans napisał:

Jesteś, jak na leśnika doskonale poinformowany o "zbliżającym się ataku Rosji na Ukrainę" - masz wtyki na Kremlu?. Napisz tylko w jakim celu Rosja miałaby okupować najbiedniejszy kraj w Europie - może Putin ma za dużo kasy? A odnośnie NATO, to jest to wybitnie pokojowa organizacja, jeżeli masz jakieś wątpliwości, to zapytaj Jugosłowian, Afgańczyków, Irakijczyków, Syryjczyków i Libijczyków...

 

 

https://pl.sputniknews.com/20220126/partia-jedna-rosja-apeluje-do-rosyjskiego-rzadu-o-pomoc-dla-drl-i-lrl-17094650.html

Scenariusz na Ukrainie przypomina powrót do nazizmu i banderowszczyzny. Niepokoi nas kwestia ochrony życia rosyjskich obywateli i rodaków mieszkających na terytorium DRL i ŁRL powiedział Wasiliew na antenie telewizji Rossija 24.
Według niego Moskwa nie może pozostawić tych ludzi na łasce reżimu kijowskiego w warunkach przygotowywanej przez władze ukraińskie agresji.
Ostatnio zachodnie media coraz częściej donoszą o przygotowaniach Moskwy do „inwazji” na Ukrainę. Rosja wielokrotnie zaprzeczała oskarżeniom zachodnich państw i Ukrainy, twierdząc, że nikomu nie zagraża, i że wypowiedzi o "rosyjskiej agresji" są wykorzystywane jako pretekst do koncentracji większej ilości sprzętu wojskowego NATO w pobliżu rosyjskich granic. Członkowie Sojuszu Północnoatlantyckiego potwierdzili już zamiar zwiększenia swojej obecności w Europie Wschodniej, choć Moskwa domaga się zaprzestania tych działań w projekcie dokumentu o gwarancjach bezpieczeństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tyr napisał:

400 tysięcy to liczba grubo zawyżona, bo dodano do niej tzw. Hiwi, czyli brygady robocze złożone z cywili i byłych jeńców, utworzone do wykonywania prac pomocniczych na tyłach frontu. Oczywiście były też i rosyjskie oddziały na niemieckiej służbie - najbardziej znana i największa to RONA Kamińskiego, dość sporo Rosjan, Białorusinów i Ukraińców służyło też w różnych formacjach policyjnych. Ale najwięcej na służbie nienieckiej było Kozaków, Tatarów i przedstawicieli ludów Kaukazu i Azji środkowej. Należy przy tym zaznaczyć, że Niemcy wzięli do niewoli 5,7 mln sowieckich żołnierzy, z tego 3,3 miliona zamordowali - najczęściej zagłodzili na śmierć. I to był wielki błąd Hitlera, bo jak się sprawa wydała, to przestały się poddawać całe sowieckie armie...

Do tego jest jeszcze zasadnicza różnica w podejściu do kolaborantów Hitlera - w Rosji nie stawia im się pomników i nie traktuje jak bohaterów narodowych, a wręcz przeciwnie. Natomiast na takiej UPAinie zbrodniarzom z UPA stawia się pomniki, a weteranów odznacza najwyższymi orderami. Oczywiście są u siebie i mają do tego prawo, ale w ten sposób tak przy okazji plują nam w twarz. A nasi politycy i kilku tu na forum inteligentnych inaczej, twierdzi, że to deszcz pada...

0b979b152135e303a4e256cf9e98d30d.jpg

cf68fe53d71be5da7f97fb4a839b6a0c.jpg

aa65b0658ffa266ef183c83a729a852c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ci powiem... Mój Dziadek ukrywał się za niemca a Babcia za ruskich... Rodzinę na kresach wymordowali upowcy a wcześniej inni zginęli w sowieckiej akcji polskiej. Inni ginęli w niemieckich gestapowskich katowniach i  Zdążyłem wysłuchać dużo opowieści o tamtych czasach. Pewnie tobie grabież ta prywatna sołdatów i ta instytucjonalna sowiecka, gwałty i mordy nie przeszkadzają... Więc nie pitol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans.. zaciśnij pośladki i zrozum, że nikomu (?) na Forum się nie podoba kult Bandery i podobnych na Ukrainie...

Co nie zmienia faktu, że jeszcze bardziej się nie "podobają" działania Kremla...

Zdecydowania bardziej, w razie W, wolimy mieć za wschodnią granicą Ukrainę niż Rosję...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej bajki...

Wiecie, zapewne, jaki cyrk by się zaczął, gdyby Berlin "coś" sensownego wysłał na Ukrainę. Znów dolary vs orzechy, że propaganda na Kremlu tylko czeka, czy choćby jeden nabój zostanie z Berlina przekazany do Kijowa.
Przypomnienie Wojny Ojczyźnianej, byłoby najdelikatniejszą akcją propagandową, w którą zapewne całkiem spora liczba Rosjan by uwierzyła i zapałała gniewem, że na pacyfistyczną Rosję Niemcy znów ostrzą sobie zęby...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tyr napisał:

Jedno ci powiem... Mój Dziadek ukrywał się za niemca a Babcia za ruskich... Rodzinę na kresach wymordowali upowcy a wcześniej inni zginęli w sowieckiej akcji polskiej. Inni ginęli w niemieckich gestapowskich katowniach i  Zdążyłem wysłuchać dużo opowieści o tamtych czasach. Pewnie tobie grabież ta prywatna sołdatów i ta instytucjonalna sowiecka, gwałty i mordy nie przeszkadzają... Więc nie pitol

Jakbym czytał wspomnienia Filipińczyka z Manili wyzwolonego w 1945r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Balans.. zaciśnij pośladki i zrozum, że nikomu (?) na Forum się nie podoba kult Bandery i podobnych na Ukrainie...

Co nie zmienia faktu, że jeszcze bardziej się nie "podobają" działania Kremla...

Zdecydowania bardziej, w razie W, wolimy mieć za wschodnią granicą Ukrainę niż Rosję...

 

Już nie musisz tej wyborowej przesyłać i możesz ją wypić jako abstynent;) Czyli ze znajomymi na zasadzie zdrowie nasze gardła wasze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

A z innej bajki...

Wiecie, zapewne, jaki cyrk by się zaczął, gdyby Berlin "coś" sensownego wysłał na Ukrainę. Znów dolary vs orzechy, że propaganda na Kremlu tylko czeka, czy choćby jeden nabój zostanie z Berlina przekazany do Kijowa.
Przypomnienie Wojny Ojczyźnianej, byłoby najdelikatniejszą akcją propagandową, w którą zapewne całkiem spora liczba Rosjan by uwierzyła i zapałała gniewem, że na pacyfistyczną Rosję Niemcy znów ostrzą sobie zęby...

No niby tak, tylko że „niby” robi pewną różnicę. Szkopstwu chyba coś się teraz kompletnie pozajączkowało pod deklem. Czy oni, kuźwa, myślą, że oni są Szwajcarią? Jak nas ruscy najadą to też nam wyślą 5 tys. makatek z Matką Boską w ramach pomocy i nic więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Zdecydowania bardziej, w razie W, wolimy mieć za wschodnią granicą Ukrainę niż Rosję...

Kto woli, ten woli. Ja tam nie chciałbym, aby takie sytuacje powtórzyły się w przyszłości, jak na tym zdjęciu. A tam niestety teraz banderowcy rządzą...

 

ukrai.jpg

Azow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Balans

"Kto woli, ten woli. Ja tam nie chciałbym, aby takie sytuacje powtórzyły się w przyszłości, jak na tym zdjęciu. A tam niestety teraz banderowcy rządzą... "

czyli nic nie zrozumiałeś... nie szkodzi...

Ja już stary człowiek jestem i zrozumiałem więcej niż ci się wydaje...

7f4f119c3df0276844665898e95fefa8.jpg

23613ee75472c03009dfb05a3a095b98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tyr napisał:

Widocznie masz problem z percepcją... I to duży

Ja już zdążyłem wyrosnąć z rusofobi. Wojna zawsze przynosi bałagan i wypływ najgorszych mętów.Poczytaj jak wspominają Czesi zajęcie Zaolzia przez Polaków w 1938.Pamiętają oni haniebne występki niektórych naszych wojaków.Wspomnienia naszych rodaków z września 1939 także zawierają opisy wyczynów "rycerskiego"wermachtu.Francuzi także pielęgnują "haniebne"występki aliantów w Normandi czy na trasach przemarszu do Niemiec.Brutalne występki alianckich wojaków we Włoszech także się zdarzały.Uważam że problemem jest że zgodnie z obowiązującym nurtem wmawia się nam że tylko wśród żolnierzy Armii Czerwonej były przypadki rabunków,gwałtów i innych kryminalnych czynów.Patrząc na ogrom niemieckich zbrodni na jeńcach rosyjskich i ludności cywilnej ZSRR Sowieci zachowali się wyjątkowo powściągliwie w pokonanych Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie