Skocz do zawartości

Prawdziwy Polak" mówi NIE


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 352
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zwolennicy teorii balansa głoszącego, że to słowiańscy możnowładcy sprzedawali Słowian w arabską niewolę nie powinni tego czytać, sam balans też nie.

W Niemczech (w Monumenta Germaniae Historica, w Quedlinburger Annalen i w Meseburgu) istnieją dokumenty, z których można odtworzyć obraz niewolnictwa na ziemiach słowiańskich we wczesnym średniowieczu. Istnieje tam również oryginał wydanej koncesji na handel niewolnikami. Chrystianizacja" terenów słowiańskich była równoznaczna z mordowaniem (mężczyzn) i braniem niewolników (kobiety i dzieci). Germanie łapali niewolników słowiańskich i sprzedawali ich żydowskim pośrednikom, którzy sprzedawali ich dalej w krajach Orientu. Jednym z takich handlarzy niewolników był Żyd o nazwisku Ibrahim Ibn al Jaqub al Israili at-Turtuschi, który prowadził obszerną dokumentację swego iznesu", która zachowała się do dzisiaj. W tej dokumenacji opisuje m.in., że niewolników kupował w niegdyś słowiańskim mieście Merseburg.
W Merseburgu mieszkałem 2 lata, gdy miałem czas zaglądałem do archiwów. Co tam znalazłem, to tutaj opisałem. Ale nie dla balansa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli skradzione tablice wywołały taki galimatias to co mają powiedzieć oni?
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/beduinscy-zlomiarze-problemem-izraelskiej-armii-ukradli-silniki-z-odrzutowcow,293511.html
Jak widać nie tylko u nas istnieje problem w branży metalowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans czuj się odwołany :)"

Czuję się odwołany! Bo wyszło na to, że Niemcy już od dwóch tysięcy lat sprzedawali Polaków żydowskim kupcom, a ci wredni Żydzi z wielkim zyskiem odprzedawali ich Arabom [wiadomo Semici]. Acz mam mały niedosyt; bo dalej nie wiem co w tym biznesie robiła słowiańska Praga? No i jestem ciekawy rozwinięcia wątku pt. DDR, a handel słowiańskimi niewolnikami"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej będę namawiał do przeniesienia się z wątkami historycznymi do odpowiedniego działu."

Dalsza dyskusja na tematy około historyczne nie ma najmniejszego sensu i to nie tylko w tym dziale.

A wracając do tablic, moim zdaniem skoro domagamy się tam na wschodzie zachowania naszych cmentarzy czy też innych pamiątek po nas i to pomimo tego, że uważają nas tam za okupantów [słusznie czy nie to inna sprawa]. To nam nie powinny przeszkadzać tablice z I WŚ, które są pamiątkami po dawnych mieszkańcach tych ziem.

I tyle w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z II WŚ?
Co złego jest w tablicach z tekstem typu:
Mieszkańcy Pcimia polegli na frontach I oraz II WŚ?
Najważniejsze jest jak tablice zostają opisywane.
Mi osobiście tablice i pomniki nie przeszkadzają. Razi jedynie symbolika, a juz teksty typu bohaterom, poległym bohatersko są wg mnie całkowicie niedopuszczalne w kontekście krzywd doznanych od armii niemieckiej.
może i bohatersko walczyli i ginęli, ale to bohaterstwo niech rodziny czczą sobie prywatnie w domach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans napisał: Dalsza dyskusja na tematy około historyczne nie ma najmniejszego sensu i to nie tylko w tym dziale."

Ja napisałem: To nie jest przeznaczone dla balansa".

Powiem więcej: należysz do 3-osobowej grupy wybrańców, dla których ten wątek nie jest przeznaczony. Skład tej gupy: pan Gross, pani Steibach, pan balans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elpasys napisał: >Ja napisałem: To nie jest przeznaczone dla balansa".

Powiem więcej: należysz do 3-osobowej grupy wybrańców, dla których ten wątek nie jest przeznaczony. Skład tej gupy: pan Gross, pani Steibach, pan balans.<

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

To, że się tu ośmieszasz - to twoja prywatna sprawa.
To, że tak przy okazji ośmieszasz to forum - to już sprawa polityki uprawianej tu na forum.
To, że w sposób chamski i prymitywny obrażasz tu innych, a nikt na to nie reaguje - to też pewnie jakaś polityka...

Wyraźnie przy tym cierpisz na syndrom oblężonej twierdzy". Czyli: my to zawsze tacy idealni byliśmy i jesteśmy - wręcz wzorzec moralny dla świata, ale otoczeni jesteśmy z każdej strony przez wrogów dybiących na naszą cnotę. A najgorsi z najgorszych to oczywiście Żydzi. A kto uważa inaczej to ie Polak, a nawet nie Słowianin tylko ewidentnie Eskimos", bo kto nie z nami to nasz wróg!

Pozostawiam to bez komentarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do syndromu oblężonej twierdzy ja bym jeszcze dorzucił manię wielkości.
Nie chcę zniszczyć twojego dobrego samopoczucia elpasys ale z trzech wymienionych przez ciebie osób jedna ma twoje zdanie (zupełnie słusznie) w głębokim poważaniu. Pozostałe nawet tego ci nie mogą ze swojej strony zaoferować, bo raczej nie maja pojęcia o twoim istnieniu i odstawianej przez ciebie błazenadzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie