Jump to content

Trooper85

Forum members
 • Content Count

  4230
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by Trooper85

 1. Że taki kmiot nie wie co to jest Politechnika Wrocławska to mnie w sumie nie dziwi. W końcu istnieje tylko od 1945. Kontynuując tradycje Politechniki Lwowskiej. Pewnie w szmatławcach karnowskich, semków i gmyzów o tym nie pisali. Nie to co renomowana uczelnia toruńskiego szamana. Co to było COSSTWL, z którego wywodzili się moi nauczyciele i wykładowcy to ci nie będę już tłumaczył, bo by ci się wkładka między uszami zagotowała. Obstawiam, że bez podpierania się netem obsrałbyś się na pierwszym pytaniu z zakresu podstaw techniki lotniczej. Z pomocą też by pewnie lepiej nie było, bo to jednak minimum ogarnięcia trzeba mieć.
 2. Ja tam ujadania pisowskiego szczekacza mam am gdzie on mnie może w dupę pocałować" Bardziej mi przeszkadza, że ten kmiot właśnie obraził moich nauczycieli i wykładowców, min. ludzi, którzy przez długie lata zajmowali się kształceniem kadry technicznej polskiego lotnictwa wojskowego. Ciekawe, czy twarzą w twarz też by się odważył? Pewnie nie, bo to ani jaj, ani honoru, o godności nie wspominając. Tak tam, ulepek z... wazeliny i parówek
 3. wiem, że nawet dyskusje z bucowatym gamoniem mogą być, w pewnych sytuacjach, wartościowe" Ywti, Wood, balans, fala,... niech się wypowiedzą, czy coś wartościowego z dyskusji z tobą wynieśli. ie potrafisz zwyczajnie zaakceptować, że ktoś ma inne zdanie," Nie, ty nie masz innego zdania. Ty jesteś po prostu prymitywnym ignorantem, bez choćby podstawowj wiedzy w temacie. Powtarzajacym brednie i wymagającym posłuchu dla tych bredni. Jesteś tym samym co antyszczepionkowcy i inne zarazy tego świata. [...]świadczy o stanie twojego[...]wykształcenia [...]" Miło, że wspomniałeś. Ze średniej technik-mechanik osprzętu lotniczego i urządzeń pokłądowych. Potem Inżynieria Lotnicza na PWr. Chyba wystarczająco aby cisnać bękę z pier... od rzeczy macierewicza i jego ekspertów", oraz przygłupów bezkrytycznie powtarzających ich brednie. Chociaż do tego to w sumie wystarzcy ogarnięcie fizyki na poziomie szkoły podstawowj i czytania ze zrozumieniem.
 4. Muszę przyznać, że les05 to w pewien sposób fascynujący przypadek. Piorunująca kombinacja radosnej ignorancji, bezwstydnego obnoszenia się z niewiedzą i wazeliniarskiego uwielbienia dla macierewicza, stawianego wyżej niż własna godność.
 5. Służby nie są w stanie stwierdzić, czy w 2,5-metrowej długości metalowym pojemniku znajduję się ładunek wybuchowy." Co miałby robić materiał wybuchowy w zbiorniku sprężonego powietrza?
 6. Ciała miały zostać ekshumowane w latach 50" Wyborny dowcip! We Wrocławiu chyba łatwiej wymienić, w których parkach place zabaw nie stoją na trupach. I to też bez 100% pewności, bo jak w 1945 zabrakło miejsca albo dostępu do cmentarzy, to zaczęli grzebać w kilku punktach miasta.
 7. Mądrzejsi ode mnie piszą, że te późne były wewnątrz malowane na dunkelgelb. Wejdź na WIESZ, KTÓRE FORUM, temat był poruszany.
 8. Kawałek wkładu ze skrzynki na naboje do Flaka 3,7cm, wersja dla Kriegsmarine. http://wehrmachts.kisten.free.fr/37mm_flak_km_2.htm
 9. MG Zielfernrohr Batterie Kasten Zasobnik na zasilanie od celownika do MG 34 i 42. Były wersja skórzane i metalowe.
 10. fala, historia zna przypadki http://pl.wikipedia.org/wiki/Synod_trupi
 11. Nie rozróżniam wielu rzeczy [...] Różnice genetyczne między Żydami(niektórymi odłamami) a Arabami (np.Palestyńczykami) są niewielkie. Poczytaj coś na ten temat, to się zdziwisz jak niewiele wiesz." A co geny mają wspólnego z religią, kulturą albo narodowością? No ale sam przyznałeś, że nie rozróżniasz. No cóż. Ale skoro Polacy dostają od Izraela odznaczenia znaczy się że starali się ratować żydów i zasłużyli na to." A stany niech się zajmą swoimi sprawami" hłe hłe hłe... Jak medale dają to och, ach, my wspaniali, patrzcie jak nas doceniają. Ale niech tylko ktoś spróbuje krzywo popatrzeć... Tyle, ze to raczej Polsce powinno zależeć na stosunkach z USA. Bo USA bez Polski raczej sobie poradzi. Jakos Polacy nie latali po lasach za żydami aby ich wybijać. Jakoś Polacy nie polowali na żydów." A ostatnie w Europie pogromy Żydów miały miejsce w...
 12. Pojedyncze incydenty... 45 lat władzy ludowej też w sumie było spoko. Poza pojedynczymi incydentami. I 123 lata zaborów. Poza pojedynczymi incydentami. les05, nie zabieraj się za tematy dla dorosłych. Mentalnie najwyraźniej ciągle siedzisz w piaskownicy, więc zajmij się czymś na poziomie piaskownicy.
 13. Taaa... 3 dni... na wodzie... http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/US_Airways_Flight_1549_in_Hudson_cropped.JPG http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Flight1549BatteryPark2_crop.jpg Pany konstruktory to już ilu mają kupców na swoje dzieło? Ale takich poważnych, na piśmie, a nie kurtuazyjnie się uśmiechających. Bo pomimo różnych okrągłych słówek to dalej wszystko wskazuje na to, ze to produkt dla nieistniejącej grupy docelowej. Zbyt skomplikowany i drogi do użytku turystyczno-rekreacyjnego, za mały na zastosowanie w biznesie. Do holowania szybowców w aeroklubie i zrzucania szczepionek dla lisów się chyba słabo nadaje.
 14. Nie no, jasne, więcej wiary. Przecież to, że ludzie PiSu wykazują się niekompetencją na każdym kroku, a wszelkie kontrolowane przez siebie spółki obsadzają jeszcze bardziej niekompetentnymi miernotami wcale nie rzutuje na szanse doprowadzenia takiej inwestycji do końca. Ani trochę. Zapewne pierwsze co wyląduje w CPLu to śmigłowce do końca roku" les05, pisowski pajacyku, może sobie poszukasz ile za tego Tuska, co to niby LOT chciał wykończyć, w tenże LOT wpompowano, aby go wyprowadzić na prostą? Podobnie jak w PKP czy drogi. Czyli wszystko, od czego dobra zmiana odcina teraz kupony, produkując debilne teksty w stylu wystarczy nie kraść". A może tak dla kontrastu przytoczysz, jakie duże inwestycje poczyniła obecna władza? Nowe centralne lotnisko jest w Polsce potrzebne, niezależnie od prężności działania portów regionalnych. Ruch będzie rósł stale, a przepustowości Okęcia się już za bardzo zwiększyć nie da, rozbudować go też nie można. Prędzej należy się spodziewać obostrzeń w operacjach lotniczych z powodu rozrastającego się miasta. Takich inwestycji nie robi się w perspektywie 50-10 lat tylko 50 i więcej. A zabierają się za to ludzie myślący w perspektywie najbliższej konferencji prasowej, rzucający obietnice bez pokrycia, odstraszający dużych inwestorów i pchajacy kraj w izolację. Dla których jedynym pomysłem na utrzymanie władzy są kolejne rozdawnictwa i symulowanie działań poprzez organizowanie nagonek na kolejnych wrogów ludu".
 15. W żarnowcu pozostał jakiś beton. Obstawiam, że po CPL nie będzie nawet tablicy informacyjnej o budowie, za to poprzez różne zaprzyjaźnione firmy zajmujące się konsultacjami, analizami i marketingiem z budżetu wypłynie całkiem pokaźna kwota. No i w spółce zarządzającej udową" znajdzie się przynajmniej kilkaset fajnych posadek.
 16. Zaprawdę powiadam wam, fajnie się za hajs z dotacji robi samolot, który nie wiadomo kto i po co miałby kupić. Lar1 ma kabine cisnieniowa wiec tak szybko nie zatonie" Zakładanie szczelności hermetyzowanej kabiny po awaryjnym lądowaniu - spoko.
 17. Zepsuję ci zabawę: z Leopardami na pewno nie dostaliśmy MG 34, który na pewno nie strzela NATOwską amunicją. Możesz już wracać do swojego ulubionego wątku, bronić stulejarzy z dwururkami.
 18. MiG mógł, a śmigłowiec nie mógł" MiG wykonując podejście precyzyjne (bez widoczności) korzysta z pomocy nawigacyjnych lotniska (ILS, TACAN...) i własnego systemu nawigacji, co przekłada się na możliwość lądowania (w teorii) w warunkach zerowej widoczności w pionie i poziomie. Już w Su-22 system SAU pozwalał w zasadzie automatycznie wyjść na pas zaprogramowanego wcześniej lotniska, pilotowi pozostawało posadzić maszynę (chociaż słyszałem wersje, że był nawet w stanie sam posadzić maszynę ale raczej dość twardo) Załoga śmigłowca ratowniczego (czy to Mi-2, czy W-3, czy dużo nowszych i lepiej wyposażonych maszyn) to jednak musi widzieć gdzie leci. Bo o ile systemy nokto i termowizyjne fajnie działają w ciemności to już znacznie gorzej w chmurach/mgle (termowizja słabo, noktowizja chyba do wyrzucenia), pozostaje poleganie na sztucznym horyzoncie, wysokościomierzu i wskaźniku kursu. Krótko mówiąc trzeba lecieć na przyrządy samemu pilnując, żeby nie przywalić, więc o szukaniu pilota można zapomnieć. Tak więc podrywanie w tych warunkach śmigłowca nie miałoby najmniejszego sensu. O braku paliwa zawczasu wiedziałoby lotnisko. Po dojściu do pozostałości 550kg na MiGu automatycznie idzie sygnał do kierowania lotów. Brak sygnał z radiostacji ratowniczej wynika z bardzo prostej przyczyny - znajduje się ona w wyposażeniu fotela K-36 (razem z innymi sprzętami gwarantującymi przetrwanie) i uruchamia się po użyciu pomarańczowych rączek. Pilot a sobie" takich szpargałów nie nosi - prawdopodobieństwo przeżycia wypadku bez użycia fotela uznaje się za zerowe, a w razie jego użycia to im mniej zbędnych i potencjalnie niebezpiecznych gratów pilot ma na sobie tym lepiej. Na mieście gadają" że od płatowca odeszły nie tylko skrzydła ale również silniki. 80 godzin rocznie wylatane na szybkich to nie za wiele, z drugiej strony to jakieś 2/3 nalotu jaki powiniem wylatywać pilot szybkiego żeby być pełnowartościowym pilotem bojowym. A mówi się, że nie powinien latać więcej jak ok 200h/rok - ze względu na zdrowie, oraz, jakby to delikatnie ująć, ryzyko nabranie pewności siebie większej niż potrzeba. Jeśli pilot leciał po ciemku w trudnych warunkach atmosferycznych to znaczy, że miał ku temu odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie. Loty planowo odbywał się w takich warunkach, więc pilot bez kwalifikacji nie zostałby wypuszczony w powietrze. Kategoryczne wstwierdzenia że samolot był sprawny/niesprawny, winie/niewinie pilota itp wygłaszane dni, czy nawet godziny po zdarzeniu można sobie wsadzić w d... Smoleńskie bełkoty antoniego i wyznawców można wsadzić dwa razy głębiej. Jedyne co na tą chwilę można powiedzieć to, że pilot prawdopodobnie do samego końca mógł nie wiedzieć co się dzieje - stąd brak pociągnięcia za pomarańczowe rączki. Że coś jest nie tak może się zorientował słysząc hałas pierwszych koszonych gałęzi, zanim zdążył zareagować było już po wszystkim. Chociaż ponoć przyziemił gdzieś na kawałku polany, dopiero hamowanie było w lesie. Tym bardziej musiał być zaskoczony. Czemu nie wiedział co się dzieje / gdzie się znajduje - to już robota dla komisji. Na pewno pilot przejdzie do historii - lądowanie współczesnym samolotem bojowym w terenie przygodnym (objętnie czy świadome, czy przypadkowe) i przeżycie tego (tu nawet prawie bez uszkodzeń) zakrawa na cud. Nawet w dzień przy dobrej pogodzie i w sprzyjającym terenie. Osobiście nie kojarzę takich przypadków w ostatnich kilkudziesięciu latach. A tutaj wszystko wskazuje, że s pilota powinna zostać mokra plama - ciemność, chmury, las...
 19. No tak, jak się nie nadstawia tyłka wołodii i jego przydupasom to się jest automatycznie fanem UPA i ISIS. Też nic nowego w twoim wydaniu Nigdy nie podobał mi się faszyzm, komunizm, ukraiński nacjonalizm i inne zboczenia." Odnalazł się dopiero w putinowskim bandytyźmie. Późny comming out.
 20. Brawo Syria! Brawo Rosja!" Już udowodniłeś, że jesteś fanem bandytów i morderców, więcej nie musisz się silić. Płacą ci coś za to, czy to takie zwykłe, ludzkie zbydlęcenie?
 21. ostaną one przekazane do Zakładu Utylizacji Odpadów Promieniotwórczych. " szkoda :(
 22. ekhem... może by jednak wypadało podać źródło i autora zdjęć?
 23. Siły zbrojne Kuwejtu eksploatują już poprzednie wersje z rodziny Pumy, SA330 i SA332 więc nie ma konieczności budowania infrastruktury i systemu szkolenia od zera. Do wcześniejszego postu: 7. Gwarancja niezmienności ceny części zamiennych przez najbliższe kilkanaście lat. Tak jeszcze pod rozwagę: WZL-1 prowadziło remonty i doposażenia śmigłowców rodziny Mi-8/17/14 i Mi-24. Nie tylko na potrzeby WP ale i klientów zagranicznych. Były w tym przypadki odbudowy ciężko uszkodzonych Mi-24. Polski zakład" w Świdniku nie może sobie poradzić z remontami i modernizacją Sokoła, którego sam wyprodukował. O czasie i kosztach tych prac lepiej nie wspominać. No i w końcu chciałbym usłyszeć jaką przewagę nad ofertą AH: śmigłowce + całe zaplecze techniczno-szkoleniowe + offset, mają S70i (i ewentualnie AW149), które teraz mają zostać kupione bez przetargu. Bo do tej pory nie usłyszałem ani jednego SENSOWNEGO argumentu.
 24. Małe pytanko. Dlaczego Caracal dla Kuwejtu ma średnią cenę 33 mln ojroków, a dla naszego kraju tylko 62 mln ojroków?" Bo gdyż: 1. W 50 sztukach tylko 16 to były gołe" wersje, reszta to ZOP (najdroższe co można zrobić ze śmigłowca), SAR/CSAR i dla specjalsów 2. Poza śmigłowcami miały być 3 symulatory lotu (pewnie równowartość przynajmniej jednej maszyny) 3. Utworzenie linii montażu śmigłowców w WZL-1 i produkcji silników w filii w Dęblinie. W ilości przynajmniej odpowiadającej zamówionym przez WP. A na 50 by się nie skończyło, bo w dalszej perspektywie potrzeba kolejnych. 4. Utworzenie centrum serwisowego w WZL-1 (w perspektywie też dla innych użytkowników) 5. Poza sprzętem kontrakt obejmował też szkolenie załóg i personelu. 6. Od 13mld odlicz 23% vatu i policz ile za sztukę wychodzi. Coś jeszcze?
×
×
 • Create New...

Important Information