Skocz do zawartości

Kosowo


Rekomendowane odpowiedzi

Hańba! Rządzacy Polską popieraja rozbiór innego kraju. Juz słysze chichot histori... Nie jest to decyzja moja ani wszystkich Polaków. Czuje jednak, że przyjdzie nam za to kiedys zapłacic.
Jak dla mnie, to Ksovo je srce Srbje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
http://wiadomosci.onet.pl/1699704,11,item.html

Premier Donald Tusk powiedział w wywiadzie dla telewizji Polsat, że gdy dochodzi do podziałów, gdzie z jednej strony są UE i USA, a z drugiej Chiny i Rosja, to w tym układzie naszą pozycję wybraliśmy już dawno".

Dobrze to przeczytałem??? Nie rozumiem! Czy mamy wybierać stronę po której stoimy ze względu na strategię jaką obrał rząd czy też może wyrazić swoje własne zdanie na ten temat? O co tu chodzi i jak można coś takiego oficjalnie powiedzieć? Co to w ogóle za tłumaczenie?

W internetowej sondzie Onet.pl oddano już ponad 50 tysięcy głosów. 57 procent użytkowników Onet.pl uważa, że rząd podjął złą decyzję uznając niepodległość serbskiej prowincji. Tylko 26 procent uważa to za dobrą decyzję. 13 procent nie ma na ten temat zdania, a 4 procent przyznało, że nie interesuje się tą kwestią.

I co? I jak się to ma do sondy przeprowadzonej na 1000 losowo" wybranych Polakach tak bardzo tłumaczącej polski zachwyt decyzją rządu?
Wstyd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja chce, by jej żołnierze weszli do Kosowa

Serbski dziennik "Press twierdzi, że Rosja chce rozmieścić na północy Kosowa ponad tysiąc swych żołnierzy, rozpatruje też poważnie możliwość budowy bazy wojskowej w okolicach Kosovskiej Mitrovicy.

Według gazety, która powołuje się na anonimowe źródła dyplomatyczne, temat ten był poruszany podczas poniedziałkowej wizyty w Belgradzie głównego kandydata na prezydenta Rosji, pierwszego wicepremiera Dmitrija Miedwiediewa.

Jak pisze "Press, sztab generalny rosyjskiej armii opracował szczegółowy plan w zeszłym tygodniu na polecenie Kremla. Rosyjscy generałowie oceniają, że na przyjazd i rozmieszczenie żołnierzy w Kosowie potrzebują nie więcej niż dwa tygodnie od otrzymania rozkazu. czytaj dalej

Rosyjskie jednostki miałyby być zlokalizowane na terenach, gdzie większość ludności stanowią Serbowie, koło Kosovskiej Mitrovicy, Graczanicy i miejscowości Sztrpce.

Oficjalnie Belgrad - jak przyznaje "Press - zaprzecza, aby poniedziałkowe rozmowy Miedwiediewa w stolicy Serbii dotyczyły czegokolwiek innego niż współpraca ekonomiczna.

Zdaniem gazety Rosjanie uważają, że prawo do rozmieszczenia wojsk daje im rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1244 z czerwca 1999 roku, która stworzyła ramy prawne dla Kosowa po bombardowaniach NATO i wycofaniu się wojsk serbskich.

Według anonimowego dyplomaty Rosjanie przez rozmieszczenie żołnierzy w Kosowie wzmocniliby swoją pozycję na scenie międzynarodowej i pokazali światu, że Rosja jest światowym mocarstwem.

Jak twierdzi "Press, z inicjatywą rozmieszczenia wojsk rosyjskich w Kosowie wyszli liderzy Serbów kosowskich, którzy zwrócili się do Belgradu o przekazanie Moskwie oficjalnej prośby w tej sprawie.

Rosja miała już swoich żołnierzy w Kosowie, a swoje oddziały pokojowe wycofała latem 2003 roku. Cytowany przez "Press analityk wojskowy Aleksandar Radić wątpi jednak w ich powrót.

- Zmieniły się okoliczności i (Rosja) przyjęła twardsze stanowisko w sprawie Kosowa, ale trudno sobie wyobrazić jej żołnierzy w ramach misji KFOR - uważa Radić.

Kilka dni wcześniej dziennik "Press twierdził, że wywiad Albanii ma informacje, jakoby rosyjska FSB (dawna KGB) wraz z władzami Serbii przygotowywała podział Kosowa. Tajna akcja pod kryptonimem "Ibar ma na celu - jak utrzymuje gazeta - wyjęcie północnego Kosowa, zamieszkanego przez Serbów, spod realnej władzy Prisztiny.

"Press pisze też, że podczas wizyty Miedwiediewa w Belgradzie serbski premier Vojislav Kosztunica obiecał, że Serbia rychło zniesie wizy wjazdowe dla Rosjan."

interia.pl

Juz sie zaczyna. Rosjanie i Serbowie nie pozostawia takiej zniewagi w bezczynnosci. Szykuje sie niezły kocioł-oby wrzątek nie rozlał sie poza Bałkany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję za Wilusiem" : akręcić im gaz i ropę!!!"
IM", czyli komu ?

Cytuję za AKMS : Juz sie zaczyna. Rosjanie i Serbowie nie pozostawią takiej zniewagi w bezczynnosci."

O co się zalożymy że pozostawią" ?

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Kosowa do kwestja pewnych zasad, obecnie łamanych zasad. I zaden rząd mi nie powie - mamy sojusze, pakty, s......... tamto. Liczy się interes narodu, kraju, Polski. jaki my mamy interes w tworzeniu kolejnego państwa całkiem obcego nam pod kazdym względem, narazajac, zaprzepaszczając przy tym kilkadziesiat lat przyjazni z kulturowo i mentalnie blizszym narodem ? Ta decyzja bardziej pasuje do spragnionej poklasku brzydkiej panny bez posagu, niż kobiety z zasadami - matki Polki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TY Polonia był świetny film o ministrze Becku.Był to człowiek,który rozumiał,że honor jest rzeczą najważniejszą,także w stosunkach międzynarodowych.Pojęcia o tym słowie i jego znaczeniu nie ma Sikorski(nie mylić broń Boże,z Generałem i Premierem),dlatego będzie marnym urzędasem i jako takie będzie zapisany w brudnym kajecie historii.
Kosovo je Srpsko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koszarach 250 brygady rakietowej obrony przeciwlotniczej jest więcej tego typu trofeów. Większość poszło do muzeum w twierdzy, ale zostawili sobie pamiątkę z każdego strąconego egzemplarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płk Beck był oficerem WP i niezależnie jak oceniamy jego działalność jako ministra,należy mu się skrawek szacunku choćby za służbę w Legionach.Natomiast nie sądzę,żeby na taki kiedykowlwiek zasłużył Radek Sikorski,zwłaszcza za hańbiące Polskę traktaty rozbiorowe wolnej Serbii. Szczególnie,że przed 8 miesiącami zdawał sobie sprawę jak wygląda naprawdę sytuacja w Kosowie,kto jest tam prześladowqany i gnębiony i w imię czyich interesów. Płk. Becka przywołałem ze względu na jego wspaniałe majowe przemówienie,w którym mówił o honorze i jego wartości(być może sam nie sprostał do końca swemu zadaniu),myślę że nasi wielcy politycy" mogliby czasami zerknąć w tył.Przecież tylko naiwniak może wierzyć,że coś ugramy jako kraj,prowadząc tak hańbiącą politykę.Wyjdzie tak jak z wojną w Iraku.
Oczywiście Kosowo je Srpsko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej, niestety od dawien dawna brakuje nam polityków światowego formatu. Ci nasi, czy to z lewa czy to z prawa, to liga międzyokręgowa" - używając żargonu sportowego. Prawdziwy polityk, taki z jajami", by wcześniej przeanalizował wszystkie za i przeciw" i zachowałby się jak np. zachowali się Holendrzy. Czyli wstrzymałby się od podejmowania ostatecznej decyzji - no bo jaki my mamy tak naprawdę interes w uznaniu niepodległości Kosowa? Praktycznie żaden! Ale prawdziwy polityk by wiedział, że w polityce zagranicznej nie ma sentymentów, są tylko interesy własnego państwa, a tu było coś do ugrania. Wystarczyło się wstrzymać i czekać, a na pytanie Wielkiego Brata - dlaczego nie uznajemy? Odpowiedzieć uprzejmie: A co ja będę z tego miał? I się targować - uznamy, ale w zamian to i tamto... Że cyniczne? Owszem, ale taka jest już polityka - ugrać jak najwięcej dla siebie! Skoro Holendrzy powiedzieli: Uznamy pod warunkiem, że będzie uchwalona wcześniej konstytucja, że wcześniej to całe Kosowo udowodni że jest wstanie stworzyć demokratyczne struktury państwowe, że udowodni przestrzeganie praw mniejszości narodowych, itd. To co nam było tak spieszno? Chcieliśmy tylko udowodnić nasz serwilizm? Wstyd mi za tych naszych cienasów"!

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tak:
co by polska zrobiła jeśli by sie np: śląsk odłączył od Polski???!!!
Jedno z głównych źródeł budżetu państwa odłaczył i powstał jako państwo śląskie.
Klops!!!
totalny każdy w Polsce by sie oburzył.
Tak też jest z kosovem, nie bronie i nie oskarżam ALE DAJE DO PRZEMYŚLENIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Przepraszam ( niektórych ), że cytuję za portalem GW, ale:

Setki rozwścieczonych Serbów wdarły się do budynku sądu ONZ w Kosovskiej Mitrovicy na północy Kosowa i przejęły nad nim kontrolę. Na dachu budynku podniesiono serbską flagę zamiast flagi ONZ. Szef misji ONZ w Kosowie (UNMIK) Joachim Ruecker wydał policji UNMIK polecenie przejęcia budynku.

Rueckner zapewnił, że siły międzynarodowe igdy nie dopuszczą do podziału Kosowa", czyli oddzielenia się północnych rejonów, zamieszkanych w większości przez Serbów. Oświadczył, że wydał policji UNMIK polecenie przywrócenia prawa i porządku na północy (Kosowa) i sprawienia, że sąd będzie ponownie pod kontrolą NZ".

Ci, którzy uciekli się do przemocy w Kosovskiej Mitrovicy, według UNMIK przekroczyli granicę. To absolutnie niedopuszczalne" - oznajmił. Jak dodał, uczestnicy ataku będą ścigani sądownie. Zaapelował też do władz Serbii, by zapobiegły w przyszłości podobnym incydentom.

Serbowie wdarli się do budynku sądu ONZ

Setki rozwścieczonych Serbów wdarły się do budynku i przejęły nad nim kontrolę. Na dachu sądu podniesiono serbską flagę zamiast flagi ONZ. Według świadków, kilkudziesięciu polskich i ukraińskich policjantów ONZ pełniących służbę przed siedzibą sądu nie stawiało większego oporu. Przejęcie sądu nastąpiło na kilka godzin przed przyjazdem do Kosovskiej Mitrovicy sekretarza generalnego NATO Jaapa de Hoop Scheffera.

Serbowie, którzy stanowią większość mieszkańców Kosovskiej Mitrovicy, protestują przed budynkiem sądu od momentu ogłoszenia niepodległości przez Kosowo 17 lutego, uniemożliwiając sędziom narodowości albańskiej wejście do budynku.

Wróciliśmy do budynku, który do nas należy i w którym pracowaliśmy do 1999 roku" - powiedział prokurator Milan Bigović. Wśród demonstrantów, którzy przedostali się do budynku, są głównie byli pracownicy sądu, którzy utracili pracę w 1999 r. Nie mamy nic przeciwko międzynarodowym sędziom - powiedział jeden z protestujących. - Chcemy współpracować ze wszystkimi nie-Albańczykami, którzy nie uznają niepodległości Kosowa".

Serbowie w Kosovskiej Mitrovicy usiłują przejąć kontrolę nad instytucjami, które od zakończenia wojny w Kosowie w 1999 roku znajdowały się w gestii ONZ.


Dowodzi to tylko, że ałagan" to się nam dopiero szykuje. I jednocześnie maczamy w nim ręce- mamy tam swój policyjny kontyngent ( czyli fizycznie się zamotaliśmy ) i co więcej uznaliśmy niepodległość Kosowa ( co nam zrobiło b....l mentalny ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodzewali mędrcy z UE,ONZ czy USA ..burdel tam się dopiero zaczyna..serbowie nie darują i wcale im się nie dziwię..
dzisiaj rozmawiałem z chłopakiem który tam jedzie ...ma coraz więcej wątpliwości czy czasem nie jedzie w sam środek wojny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał, że już po wszystkim ;).
Trochę mi żal naszych chłopców, że dali się wmanewrować w taką sytuację. Na serbskich stronach, oprócz plucia na NATO. USA, i całą tą hałastrę są zdania, co prawda nieliczne opisujące akcje Polaków i Ukraińców w obronie Serbów. Ja ze swej strony jestem zobowiązany przez moich znajomych do podziękowania za wszystkie dowody sympatii i poparcia dla bohaterskiego i braterskiego narodu serbskiego, które płynęły z naszego kraju. Nie były one co prawda tak liczne jak greckie, czy rosyjskie, ale nie zostały niezauważone.
Kosovo je srdce Srbje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal polskich policjantów,ale oni tam reprezentują agresorów,Serbowie bronią własnego kraju.Wstyd spada na polskie władze,żołnierze czy policjanci wykonują rozkazy,choć mam nadzieję,że z dużą sympatią dla prześladowanych Serbów.Jednak w dłuższej perspektywie stracimy przyjaźń Serbów,przecież nie można pomagać w aneksji i jednocześnie się przyjaźnić,szkoda i hańba polskim wielkim politykom".
Kosovo je Srpsko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kosowie są i policjanci i żołnierze. Jest tam kilku moich kolegów. Wszyscy oni sa zdania, ze Serbowie zostali postawieni przez UE i USA pod sciana. Nawet dziś czytałem wypowiedz jednego z policjantów, że po części rozumieja Serbów i, że to nie jest nasza wojna.
Przykro, że doszło do tego, iż Serb przelewa krew Polaka... Musimy sie jak najszybciej stamtąd wycofać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie