Skocz do zawartości

Kosowo


Rekomendowane odpowiedzi

Kol Kindzal , to co proponujesz to się nazywa czystka etniczna i raczej mi się nie podoba :(.
Kol Skrytka Albańczycy mają swoje pastwo od dawna, zaś pomysł aby poprzesuwać granice wg klucza etnicznego jest po prostu głupi. Dominacja liczebna Albańczyków na terenie Kosowa jest całkiem świeżej daty.
Co do ekstremizmu ISLAMSKIEGO to zagrożenia nie powodują sami Albańczycy , a wspierający" ich najemnicy z państw stricte islamskich . Którym sprawa Wielkiej Albanii malowniczo powiewa , wykorzystują oni spory etniczno terytorialne czysto instrumentalnie . Sami Albańczycy muzułmanami są całkiem letnimi" , czytaj otwartymi i tolerancyjnymi.
I podejrzewam że nikt tutaj nic zasadniczo przeciwko Albańczykom jako takim nie ma. Oburzenie budzi jedynie pomysł tworzenia sztucznego , niezdolnego do samodzielnego istnienia państwa ze względu na czyjeś doraźne polityczne potrzeby.
Acha , co do współpracy z Niemcami w czasie DWS to proponuję doczytać o chorwackich czetnikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
I tutaj muszę sie zgodzić z kol. Przelaj". Poruszyliśmy wiele spraw i każdy wyrazil swoje zdanie, w większości byly to wypowiedzi merytoryczne, co zadziwiające bez osobistych wycieczek", tak więc dyskusja na poziomie, choć każdy ma swoje zdanie i nikt nikogo nie awraca".
Też mam nadzieję że nasz rząd podejmie przemyślaną i rozsądna decyzję, najlepszą z możliwych i zgodną z naszymi interesami narodowymi.
Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję o niepodległości Kosowa rząd powinien podjąć w naszej ambasadzie.
Normalnie, aż się zdziwiłem http://wiadomosci.onet.pl/1697023,11,uznanie_niepodleglosci_kosowa_jest_skomplikowane,item.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy problem. Nasza władza" się zastanawia nad uznaniem Kosowa, jako niepodległego państwa a na Bałakanach szykuje nam się jeśli nie kolejna wojna to mocne przemeblowanie. Kosowo- niepodległe (?), Bośnia i Hercegowina ( wg wiadomości z sieci ) bliskie rozpadu, demonstracje Serbów cokolwiek denerwują USA, Niemcy, ONZ. Ciekawe, jak teraz zachowa się Albania, Turcja, ościenne państwa z mniejszością albańską.
Tak czy inaczej poza bałaganem w tamtej części Europy czekają nas chyba przyspieszone zmiany w UE ( a może mocne rozluźnienie więzów łączonych poszczególne państwa ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli działalność UE ma się sprowadzać do haniebnych,siłowych rewizji granic to faktycznie nie jest nam taka organizacja potrzebna.Serbowie z Bośni powinni teraz twardo stać przy postulacie ogłoszenia niepodległości.Nigdy nie sądziłem,że to napiszę,ale obecnie jedynie Prezydent Kaczyński opóźnia fakt zhańbienia Polski uczestnictwem w tym anschlussie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej śmieszą mnie te krokodyle łzy i skargi USA do ONZ-tu, związane z wczorajszymi zajściami w Belgradzie. Jakoś wcześniej nie konsultowali wielu swoich poczynań z tą organizacją. Włożyli kij w mrowisko zresztą jak parę innych państw UE, pewnie z myślą - szybko przycichnie i już - a jednak nie, więc oto mamy początek konsekwencji.
Oczywiście nie pochwalam wczorajszych zajść, ale....... Erih czy czuć ból postrzału w stopę przy jak to określają Serbowie, wyrywaniu serca czyli KOsowa ?

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego parszywa? Po prostu beznadziejnie głupia. Na forum nie ma ( chyba :-) oficjalnych rządowych analityków, a Użytkownikom udało się bardzo sprawnie i dokładnie przewidzieć schemat działań i konsekwencje wynikające z oderwania Kosowa. Czyli wariantów mamy kilka- światem rządzą inteligentni inaczej, jest coś o czym nie wiemy, polityka i jej prawa są bardziej k....e ( automoderacja ) niż nam się wydaje.
Tak czy inaczej czekają nas nielada kłopoty- nowe wiadomości o tarczy i alergicznej reakcji Moskwy ( na Kosowo i tarczę ) nie napawają optymizmem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Erih czy czuć ból postrzału w stopę przy jak to określają Serbowie, wyrywaniu serca czyli KOsowa ?"

@Cis nie strzela się we własną stopę siłując się z mocniejszym przeciwnikiem"

Chodzi o Serbów i ich odczucia, nie nasze. Słowo czuć jest kluczowe.

P.S. @cis ?

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! szlag mnie trafia gdy widze dziwny wyraz twarzy (grymas) pana Sikorskiego popierajacego rozbiör innego panstwa. rozumiem ze trzeba ( konsekwentnie ) wlazic komus w d... aby nadal byc tym lubianym przez wielkiego brata, ale dlaczego musi to odbywac sie kosztem niewinnych ludzi. Po prostu swinstwo. Jak jeden z moich poprzedniköw, mam przyjemnosc" mieszkac juz od wielu lat w panstwie z duza iloscia muzulmanskich imigrantöw. Polecam demokratom" przeprowadzke do dzielnic opanowanych przez albanöw"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, gdzie robili ten sondaż?? W Lesznowoli wśród muzułmańskich uchodźców??
Nie spotkałem się z żadną sondą na ten temat, ani w prasie ani w tv.
Moi znajomi z Beogradu wiedzą, że uznanie tego bandyckiego państewka przez nasz ząd" to lizanie jankeskiej dupy, natomiast ludzie w Polsce myślą swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalo się : Polska oficjalnie uznala niepodleglość Kosowa !

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9696504&rfbawp=1204024793.529

Belgia też :

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4964462.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje , że rząd Tuska weźmie na siebie pełną odpowiedzialność za tą decyzję w przyszłości, bez zasłaniania sie wola Polaków", z równa gorliwością i zapatrzeniem na innych, zabezpieczy interesy naszego kraju, zapewni bezpieczeństwo tak jak to uczynił w przypadku ambasady, Polakom mieszkającym na Bałkanach.
Nasz rząd ta decyzją przybliżył nas do Albanii, Kosowa, gdzie widocznie mamy jakieś ukryte interesy, oddalił zaś od Serbii, Serbii ostro odbijającej w ostatnim czasie w kierunku wschodnim. Żadne zaklęcia o UE, czy nasi mediatorzy w Belgradzie teraz nie pomogą. Zresztą kto miałby ich słuchać po takim policzku ?
Nie utożsamiam sie z wolą rządu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w moim imieniu!
Swoje kłamliwe sondaże przedstawione w TVP(powinno się to zlikwidować,zawsze służalcze wobec każdej ekipy rządowej,aż zbiera na wymioty)schowajcie głęboko i się nie ośmieszajcie ekipo rządowa.Polska jest krajem uznającym w XXIw. siłowy rozbiór wolnego państwa.Nasz rząd pluje w twarz całej historii Polski,kraju kilkakrotnie pozbawianego terytorium przez wrogich sąsiadów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie