Jump to content

herbstnebel

Forum members
 • Content Count

  1942
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. jak ruskie mają swoich gdzieś, bo ich mnogo" to cóż począć...
 2. ta liczba jest zaniżona i tak. Dla mnei pomijanie ofiar napromieniowania, tych ciut późniejszych to jak pochwała dla brudnej bomby atomowej! Ot wybuchła, kilkudziesięciu zginęło. Ile zdechło w męczarniach jak psy od napromieniowania, to już nieważne?! Ja tego nie rozumiem i mówię stanowcze nie i te litanie profesorka mnie nie przekonują.
 3. http://www.elenafilatova.com/ Nawet liczbę ofiar bezpośrednich zaniżono. Kto by tam liczył żołnierzy w śmiesznych kombinezonikach zrzucanych na dach reaktora, którzy biegali po nim z łopatą i próbowali zasypać problem? Nie policzono też np. załogi śmigłowca, który się spierdzielił na reaktor bo pilot najprawdopodobniej zasłabł i wirnikiem wpadł w dźwig. ITP ITD. Fotki mutacji (koń) masz na stronie, chcesz więcej - służę (deformacje płodów, dzieci - dziecko z okiem jak piłka tenisowa np, żyjące! ITP ITD)
 4. Bo mimo wszystko chyba Erihu z samej np strony Eleny Filatovej możemy się dowiedzieć jak to konkretniej wyglądało. Ile było ofiar na miejscu i jakie mutacje w płodach ludzkich i zwierzęcych nastąpiły. Tendencje do bredni typu - ylko te trzydieściparę ofiar i nic więcej!" To mieli właśnie komuniści. I szkoda, że ten profesorek również.
 5. Odebrać mu profesurę za tą komunistyczną propagandę!!!
 6. Gratulacje, może teraz kronikarskim obowiązkiem spisać to jakoś w jednym ciągu w jednym artykule? Podsumowanie jakieś Panie Leszku? Może do whatfora podstronę wrzucić :D?
 7. Taaa... historii - to jakiś plus, jeśli można nawet tak się wyrazić po tylu ofiarach wojny! To jakiś plus, zwarte granice, szerokopasmowy dostęp do morza i właśnie jednolitość narodowa naszego kraju. Zobaczmy co mają Niemcy i Francuzi z imigrantami, tudzież Anglicy... Sam nie popieram wielu przedwojennych pomysłów, heilowaia czy tam rzekomo salutu rzymskiego zmałpowanego od zagorzałego socjalisty Mussoliniego... do dzisiaj symbol walki z komunizmem (taki argument ONR-wców pod filmikami na YT na przykład) BUAAHAHA. Banda frajerów, owszem. I owszem budzi sprzeciw przy dzisiejszym wychowaniu taka oczywista nietolerancja narodowościowa, ale postaw się w sytuacji kryzysu po I wś, kryzysu ogólnoświatowego oraz rozwijających się coraz bardziej ruchów nacjonalistycznych w całej Europie. To wszystko potrafiło wywołać takich ludzi jak Hitler, Mussolini, Franco... a Polacy? Przecież święci nie są. Tych pomysłów narodowców naszych jeszcze nie uważam za jakąś zbrodnie. Popatrz, że to nie wybuchło w czasie wojny, że Ci Panowie" jak o nich mówisz jakoś Żydów nie mordowali wraz z Niemcami. Owszem zdarzały się przypadki antysemityzmu, jak w całej Europie. O ksenofobii podczas wojny i zalewie obcych narodowości już mówiłem - CIĘŻKO NIE BYĆ KSENOFOBEM w takiej sytuacji, gdy wszyscy są wrogami. I pamiętaj także, że ci haniebni" ludzie nie robili problemu z homoseksualizmem np. w międzywojniu była bodajże ustawa, dano im żyć w spokoju. Podczas gdy w cywilizowanej, przetolerancyjnej europie Zachodniej i Ameryce ścigano gejów do lat 80 tych nawet, za sam fakt, że są gejami. Razi mi to jawnie w oczy z mówieniem o hańbie...
 8. a przepraszam, jaki dziś mamy skład narodowościowy, wyznaniowy w naszym pięknym kraju :>? Jak widać historia potoczyła się właśnie w takim kierunku kolego kindzal, nawet narodowcy tego nie przypuszczali, już to widzę jak planują wywózki i masakry :)
 9. Racja, określonej jednej Partii nie, ale program jakiś też mieli. I to było podziemie walczące o Polskę, ale jednocześnie byli na usługac emigracyjnych polityków mimo wszystko :) Dobra, mniejsza z polityką Dla innych np pomysł Powstania Warszawskiego jest poroniony i radykalny, a stał za tym właśnie rząd londyński. Idea walki narodowców do końca i z kolejnym wrogiem nie jest dla mnie poroniona i ich za to szanuję. A lewicy nienawidzę ;)
 10. No niestety rzadko kiedy w czasie tej wojny pacyfikacja" odnosiła się do czegoś innego niż mordowanie. Widocznie akurat oni, FURMANI czymś musieli zawinić. A i zapewne, zginęli niewinni ludzie. To jet tragedia i mord. Ciągle jeszcze jednak widzę, że miał jakieś uzasadnienie w rozkazie, jest tam dość jasno wyłożone, co, kto, za co i dlaczego. Kindzal dość specyficzne masz podejście, ale szanuję - nie przeszkadzało Ci nigdy to, że kadry AK i NSZ często się wymieniały między sobą? Ci sami ludzie. A przepraszam, AK to nie bojówka np. rządu lońdyńskiego? Też określone stronnictwo polityczne. Dziwnie to postrzegasz, widzę, że boisz się słowa Narodowe", tak jakby ich działalność to naprawdę była aż taka wielka plama (jakakolwiek!) na naszej historii, jakby rzeczywiście szli ręka w rękę z adolfem albo mordowali masowo Żydów i Ukraińców po wioskach.... ale szanuję. Pozdro.
 11. No i co kindzal? Haaallloo? No rozczarował mnie kolega. Szkoda. A Kuraś z chłopakami zobaczyli wojskowe jeepy, w środku uzbrojonych ludzi i zaczęli do nich strzelać. Okazało się 5 minut potem, że to Żydzi sobie jadą na Węgry. I co? Antysemita? Ja myślę, że mając na uwadze działania wojenne szczególnie II wś, jak ktoś był żołnierzem, patriotą - to MUSIAŁ być nacjonalistą w jakimś sensie tego znaczenia. Polak walczący z szowinizmem niemieckim o Ojczyznę, język, historię, kulturę i tradycję to przecież nacjonalista, swobodnie tak można o nim powiedzieć. To wszystko kwestia pojęć. Co do ksenofobii" czyli lęku przed innymi... no to naprawdę ciężko tego nie mieć będąc ofiarą podczas wojny atakowaną ze wszystkich stron.
 12. „Do dowódcy 3 - ciej Wileńskiej Brygady NZW kol. Burego”. W treść tego dokumentu zostało zawarte: „Rozkazuję w czasie od 20.09.1945 r. do 30.09.1945 r. przygotować i przeprowadzić pacyfikacje terenów południowo- wschodnich powiatu „Burza”. D - cą jednostek pacyfikacyjnych zostaje mianowany Kolega. Pacyfikacja została zarządzona na wskutek 1. agresywnego stosunku PPR (zabójstwo Kol. Jurka), 2. załamanie się elementów konspiracyjnych na terenie 8 - mej kompanii na wskutek silnego obsadzenia terenów tej kompanii przez wywiad wrogi. Pacyfikacja dotyczyć będzie jednostek UBP stacjonujących na terenie 8 – mej kompanii, agend UBP (szpicle), zorganizowanie odwetu na wrogiej ludności do sprawy konspiracyjnej.” Rozkaz ten podpisał Komendant Okręgu „Kotwicz”. Na jednym z egzemplarzy tego rozkazu został naniesiony dopisek pismem ręcznym „Akcja wstrzymana Bury”. W protokole przesłuchania R. Rajsa z dn. 24 marca 1949 r. odnośnie tego pisma –rozkazu z dnia 20.09.1945 r. komendanta Kotowicza (vel Lisa) „Bury” oświadczył, że wstrzymał wykonanie rozkazu. za IPN Po zebraniu większych sił, czy tam reorganizacji oddziału, rozkaz wykonano, czego skutki widać w tym wątku ;)
 13. major kawalerii Wojska Polskiego, żołnierz ZWZ-AK, NOW i NZW, dowódca oddziału partyzanckiego, komendant Okręgu III Białostockiego NZW."
 14. Okey, zabijesz z rozkazu przełożonych = jesteś ksenofobem. Teraz to ja nie skomentuję :)
×
×
 • Create New...

Important Information