Skocz do zawartości

Lotnicze ciekawostki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ju 87 zbudowany na potrzeby filmu Bitwa o Anglię, surowcem był Percival Proctor. Samolot nie wystąpił niestety w filmie, został zastąpiony przez modele sterowane radiem.

382980835_827226789408316_1519676073583665818_n.jpg

51955842962_2bfc405d94_z.jpg

51957130944_7a99624873_z.jpg

UK1_P6227.jpg

i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

W mediach głośno o przelocie F-16 nad Warszawą w ramach rutynowych ćwiczeń w podejściu na lotnisko cywilne. Przy odejściu podparł się dopalaniem i... No i jest powód do dyskusji w mediach :D Prawie każdy portal o tym pisał, próbowałem czytać komentarze - poziom głupoty porażał.

Jakieś 10 lat temu, gdy pomieszkiwałem we Włochach, to pięknie poszedł F-16 z takim hukiem, że ho ho!  Ćwiczenie RENEGADE, polegające na przechwyceniu intruza i sprowadzeniu go na lotnisko. W życiu tak głośnego przelotu nad miastem nie słyszałem, ale wówczas znajdowałem się idealnie w osi pasa 33, niecałe 4 km od jego końca.

Tymczasem w 2024 rurkowcy i panie z yorkami ufajdali się po kostki ze strachu, bo samolot zahałasował... Ilość idiotycznych artykułów w związku z wczorajszym przelotem osiągnęła masę krytyczną, a na koniec postanowił skompromitować się (do reszty) gen. Polko. Do reszty, bo niedawno jeszcze służył za etatowego komentatora z niemal codziennym wystąpieniem w pissich Wiadomościach TVP. A powiedział mianowicie tak:
"Nie wiemy dokładnie, co stało się w powietrzu, ale prawdopodobnie doszło do przekroczenia bariery dźwięku na zbyt niskiej wysokości. Myślę, że kierownictwo zakładało lot na takiej wysokości, która nie spowodowałaby niepokoju wśród mieszkańców."

Bariery pierdu, panie Polko. Żaden pilot świadomie nie przekroczyłby tych 1200 km/h, nie rozpędziłby się do nich już nad Ursynowem, a gdyby ktokolwiek tak poleciał, to szklarze mieliby roboty na pół roku do przodu, a tymczasem ani jedna szyba nie poszła.🤣

https://www.o2.pl/informacje/huk-nad...0533906930656a

M.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, beaviso napisał:

To Włosi malowali, tak że na luzaczku, czego się czepiasz? :)

M.

Mogli namalować tak samo na obu skrzydłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie