Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
24 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Kreml wolałby się nie chwalić. Wojna z Ukrainą pobiła niemal wszystkie niechlubne rekordy

Wojna z Ukrainą pobiła niemal wszystkie niechlubne rekordy, jakimi Kreml wolałby się nie chwalić. Licząc, że trwa od 2014 r., jest najdłuższą wojną prowadzoną przez Rosję od XVII w., kiedy przez 13 lat walczyła z Rzeczpospolitą i 14 lat z Turkami. Ówczesne również trwały z różną intensywnością w różnym okresie, podobnie jak obecna w Ukrainie. Rosjanie zdobywają także rekordowo mało terenu, ale także ponoszą największe w historii straty osobowe na każdy zdobyty kilometr kwadratowy terenu.

może walczą o jakieś rekordy do Księgi Guinnessa ?

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • bodziu000000

    3207

  • Jedburgh_Ops

    2027

  • karpik

    1846

  • MarekA

    1348

Napisano
9 minut temu, bjar_1 napisał:

Trochę nam to tutaj umyka, ale pewnie kacapskie polowania na Ukrów są równie rozpowszechnione ;)

"Statystycznie" rzecz biorąc, o połowę mniej rozpowszechnione.

Napisano

Mnie z kolei zastanawia na takich filmach, dlaczego kacapy, jak już zdecydują się strzelać do nadlatującego drona, to rzadko kiedy korzystają z celownika, a najczęściej niewiele brakuje, żeby strzelali z biodra.

Napisano
17 minut temu, Cronos napisał:

"Statystycznie" rzecz biorąc, o połowę mniej rozpowszechnione.

No to i tak nie ma powodów do radości.

Napisano
28 minut temu, bjar_1 napisał:

Trochę nam to tutaj umyka, ale pewnie kacapskie polowania na Ukrów są równie rozpowszechnione ;)

Takich filmów nie oglądamy. Tu giną kacapy. W ostateczności, jak się komuś znudziło to niech ma przerywnik - ciekawostkę:

"Cztery księżyce: niezwykłe zjawisko optyczne zaobserwowane nad Odessą

💡Wynika to z odbicia i załamania światła w kryształach lodowych w atmosferze podczas silnych mrozów."

IMG_20260201_183747_770.jpg

IMG_20260201_183748_058.jpg

IMG_20260201_183747_941.jpg

Napisano

I już jest kupa

Ukraińskie służby alarmują, że Rosja wykorzystuje system Starlink do naprowadzania i sterowania dronami bojowymi. Ekspert Serhii Beskrestnov informował o zebranych dowodach na "setki" takich ataków. Na alarmujące słowa ze strony Ukrainy zdążyła już odpowiedzieć rosyjska propaganda, która zagroziła "wyeliminowaniem satelit SpaceX".

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/rosja-wykorzystuje-starlink-na-froncie-ukraina-reaguje/ljz3wgh

Napisano
16 minut temu, M81 napisał:

😄

 

Facet ma fantazje🙂 Sczytywanie urządzeń pola antenowego nie da się zrobić inaczej niż latając nad polem dronem? Co to są urządzenia pola antenowego? W wojsku byłem w jednostce rozpoznania radioelektronicznego. By sczytywać urządzenia pola antenowego to te urządzenia muszą pracować. Wtedy do sczytywanie nie jest potrzebny latający nad nimi dron, można to robić z dużo większej odległości. Chyba że chodzi o sczytywanie napisów na tych urządzeniach ... 😎

  • Super 1
Napisano
12 godzin temu, MarekA napisał:

Facet ma fantazje🙂 Sczytywanie urządzeń pola antenowego nie da się zrobić inaczej niż latając nad polem dronem? Co to są urządzenia pola antenowego? W wojsku byłem w jednostce rozpoznania radioelektronicznego. By sczytywać urządzenia pola antenowego to te urządzenia muszą pracować. Wtedy do sczytywanie nie jest potrzebny latający nad nimi dron, można to robić z dużo większej odległości. Chyba że chodzi o sczytywanie napisów na tych urządzeniach ... 😎

Oj tam, agent operacyjny kryptonim M81 i jemu podobni łykną.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie