Cypis Napisano 1 Luty Napisano 1 Luty 24 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał: Kreml wolałby się nie chwalić. Wojna z Ukrainą pobiła niemal wszystkie niechlubne rekordy Wojna z Ukrainą pobiła niemal wszystkie niechlubne rekordy, jakimi Kreml wolałby się nie chwalić. Licząc, że trwa od 2014 r., jest najdłuższą wojną prowadzoną przez Rosję od XVII w., kiedy przez 13 lat walczyła z Rzeczpospolitą i 14 lat z Turkami. Ówczesne również trwały z różną intensywnością w różnym okresie, podobnie jak obecna w Ukrainie. Rosjanie zdobywają także rekordowo mało terenu, ale także ponoszą największe w historii straty osobowe na każdy zdobyty kilometr kwadratowy terenu. może walczą o jakieś rekordy do Księgi Guinnessa ?
Cypis Napisano 1 Luty Napisano 1 Luty trochę wspomnień , filmik z 24.02.2022 , desant śmigłowcowy w drodze do lotniska Hostomel , szczególnie ładna jest końcówka Footage from inside the VDV air assault formation .mp4
karpik Napisano 1 Luty Napisano 1 Luty Kierunek pokrowski nadal generuje zyski. VID_20260201_175029_205.mp4
bjar_1 Napisano 1 Luty Napisano 1 Luty Trochę nam to tutaj umyka, ale pewnie kacapskie polowania na Ukrów są równie rozpowszechnione ;)
Cronos Napisano 1 Luty Napisano 1 Luty 9 minut temu, bjar_1 napisał: Trochę nam to tutaj umyka, ale pewnie kacapskie polowania na Ukrów są równie rozpowszechnione ;) "Statystycznie" rzecz biorąc, o połowę mniej rozpowszechnione.
Grzesio Napisano 1 Luty Napisano 1 Luty Mnie z kolei zastanawia na takich filmach, dlaczego kacapy, jak już zdecydują się strzelać do nadlatującego drona, to rzadko kiedy korzystają z celownika, a najczęściej niewiele brakuje, żeby strzelali z biodra.
bjar_1 Napisano 1 Luty Napisano 1 Luty 17 minut temu, Cronos napisał: "Statystycznie" rzecz biorąc, o połowę mniej rozpowszechnione. No to i tak nie ma powodów do radości.
karpik Napisano 1 Luty Napisano 1 Luty 28 minut temu, bjar_1 napisał: Trochę nam to tutaj umyka, ale pewnie kacapskie polowania na Ukrów są równie rozpowszechnione ;) Takich filmów nie oglądamy. Tu giną kacapy. W ostateczności, jak się komuś znudziło to niech ma przerywnik - ciekawostkę: "Cztery księżyce: niezwykłe zjawisko optyczne zaobserwowane nad Odessą Wynika to z odbicia i załamania światła w kryształach lodowych w atmosferze podczas silnych mrozów."
karpik Napisano 1 Luty Napisano 1 Luty Minus Buk. Wygląda, że trafiony dawno nie widzianą precyzyjną ammo artyleryjską. VID_20260201_204150_842.mp4
Jedburgh_Ops Napisano 1 Luty Napisano 1 Luty Skąd się wzięły drony Shahed-136? Rosja kupiła je w Iranie, ale projekt jest niemiecki
Jedburgh_Ops Napisano 2 Luty Napisano 2 Luty Ukraińcy wskazali kraj, który najbardziej im pomaga. Zaskakujące wyniki badania
bjar_1 Napisano 2 Luty Napisano 2 Luty Niemcy zaplusowali na początku tymi hełmami, nic ich nie może ruszyć.
Jedburgh_Ops Napisano 2 Luty Napisano 2 Luty Na dodatek Dorniery (ponownie) bombardują Ukrainę, tyle tylko, że pod inną nazwą handlową. Kompletny obłęd.
pawel_breslau Napisano 2 Luty Napisano 2 Luty I już jest kupa Ukraińskie służby alarmują, że Rosja wykorzystuje system Starlink do naprowadzania i sterowania dronami bojowymi. Ekspert Serhii Beskrestnov informował o zebranych dowodach na "setki" takich ataków. Na alarmujące słowa ze strony Ukrainy zdążyła już odpowiedzieć rosyjska propaganda, która zagroziła "wyeliminowaniem satelit SpaceX". https://businessinsider.com.pl/gospodarka/rosja-wykorzystuje-starlink-na-froncie-ukraina-reaguje/ljz3wgh
MarekA Napisano 2 Luty Napisano 2 Luty 16 minut temu, M81 napisał: Facet ma fantazje Sczytywanie urządzeń pola antenowego nie da się zrobić inaczej niż latając nad polem dronem? Co to są urządzenia pola antenowego? W wojsku byłem w jednostce rozpoznania radioelektronicznego. By sczytywać urządzenia pola antenowego to te urządzenia muszą pracować. Wtedy do sczytywanie nie jest potrzebny latający nad nimi dron, można to robić z dużo większej odległości. Chyba że chodzi o sczytywanie napisów na tych urządzeniach ... 1
Cronos Napisano 3 Luty Napisano 3 Luty 12 godzin temu, MarekA napisał: Facet ma fantazje Sczytywanie urządzeń pola antenowego nie da się zrobić inaczej niż latając nad polem dronem? Co to są urządzenia pola antenowego? W wojsku byłem w jednostce rozpoznania radioelektronicznego. By sczytywać urządzenia pola antenowego to te urządzenia muszą pracować. Wtedy do sczytywanie nie jest potrzebny latający nad nimi dron, można to robić z dużo większej odległości. Chyba że chodzi o sczytywanie napisów na tych urządzeniach ... Oj tam, agent operacyjny kryptonim M81 i jemu podobni łykną.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się