Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Wczoraj były informacje, że to był włam, a nie pełnoprawne użytkowanie Starlinków przez dzikich. Ponoć zhakowali dostęp do nich, a afrykaner się wkurzył, że mu przełamano blokadę zabezpieczeń i nie tyle wyłączono ruskim Starlinki, co po prostu zrobiono im nowy anti-hacking wall.

Tyle, że odciął wszystkie. Ukraińskie też. 

"Terminale Starlink umieszczone na „białej liście” już działają – rosyjskie terminale zostały zablokowane – poinformował szef Ministerstwa Obrony, Michaił Fedorow.

Pierwsza partia terminali umieszczonych na „białej liście” już działa. „Białe listy” są aktualizowane raz dziennie.

Obywatele muszą zweryfikować swoje Starlinki za pośrednictwem centrów usług publicznych. Wkrótce usługa ta zostanie udostępniona również podmiotom prawnym za pośrednictwem platformy „Dii”."

 

Druga sprawa. Nie wierzcie w dobre chęci tego naziola. Najpierw musk sprzedał i dał możliwość użytkowania dzikim przez długie miesiące. Ruscy podają, że nie działa 550 tysięcy (!!!) urządzeń(raczej chodzi o odciętych użytkowników?).

I co? Teraz zarobi na ruskich nastepne miliardy, bo zaraz się okaże, że aktywacja Premium Full Dostęp jest możliwy po drobnej opłacie 249,99 $.

 

IMG_20260205_123738_130.jpg

IMG_20260205_123738_950.jpg

IMG_20260205_123738_868.jpg

IMG_20260205_123738_515.jpg

IMG_20260205_123738_362.jpg

IMG_20260205_123738_753.jpg

Edytowane przez karpik
Napisano
48 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Niemcy zasymulowali atak Rosji w przesmyku suwalskim. NATO poniosło klęskę

Z przeprowadzonej przez niemieckie ośrodki symulacji (gry wojennej), której wyniki zostały zaprezentowane w czwartek, wynika, że Rosja nie miałaby problemu, żeby jeszcze w tym roku podporządkować sobie państwa bałtyckie i przejąć kontrolę nad przesmykiem suwalskim na Litwie. W symulowanym scenariuszu Litwa nie mogła liczyć na pomoc nie tylko Amerykanów, ale też Polski i Niemiec.

Ale teraz będziemy mieć czym przyjść z pomocą 😉

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło, że dwa kolejne myśliwce wielozadaniowe F-35A Husarz już niedługo rozpoczną służbę dla Polski. Maszyny są w końcowej fazie produkcji i czekają już tylko na ostateczne malowanie. Co ważne, będą to pierwsze F-35A, które przylecą bezpośrednio do Polski, z pominięciem amerykańskiej bazy lotniczej Ebbing Air National Guard Base.

https://www.komputerswiat.pl/nauka-i-technika/militaria/kolejne-f-35-dla-polski-mon-pokazal-mysliwce-w-nietypowym-kolorze/6d7jdr5

 

Napisano
41 minut temu, karpik napisał:

Tyle, że odciął wszystkie. Ukraińskie też.

Jakieś takie bardzo niestabilne, różne są te dotychczasowe informacje o tym, co naprawdę się zdarzyło z tymi Starlinkami. Zobaczymy, co będzie mówione w najbliższych godzinach.

Napisano

Wysłali do Rosji sprzęt za 30 mln euro. Zatrzymania w Niemczech

Śledczy przekazali, że odbiorcami nielegalnie wywożonych towarów były rosyjskie firmy zbrojeniowe objęte sankcjami. Wątkiem wiodącym jest działalność spółki z Lubeki. Jej właściciel i dyrektor generalny miał wykorzystywać sieć podmiotów w UE i poza nią, by ukrywać faktycznych nabywców.

_______________________________________________________________________
 

Zełenski podał oficjalną liczbę zabitych na wojnie żołnierzy Ukrainy

● 55 tys. ukraińskich żołnierzy zginęło od początku rosyjskiej inwazji, według Wołodymyra Zełenskiego.

● Władze Ukrainy unikają komentarzy na temat dokładnych strat wojskowych.

● Amerykański think tank CSIS szacuje straty ukraińskie na znacznie większe.

Napisano (edytowane)
46 minut temu, pawel_breslau napisał:

Ale teraz będziemy mieć czym przyjść z pomocą 😉

Szczególnie polskimi F-35A z europejskimi kpr Meteor* dużo lepszymi od AIM-120. [To rzecz jasna uwaga nie do Ciebie].

 

* Których integrację z F-35 Amerykanie mają w pompie właśnie wkraczając w 9. rok tych rzekomych prac integracyjnych. Dla siebie integrują lotnicze kpr w 1-3 kwartały.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
2 godziny temu, MarekA napisał:

            

  

Czyli Gripeny zbliżają się do Ukrainy. W ubiegłym roku Ukraińcy odebrali pakiet serwisowy do Gripenów i niejeden znafca pukał się w czoło „po co?”. Teraz Ukraina rozmawia o Meteorach, czyli też „po co?”, skoro żaden samolot z obecnych zasobów Ukrainy nie jest z nimi zintegrowany. Ale Gripen jest ;-)

Napisano
W dniu 5.02.2026 o 12:45, karpik napisał:

Tyle, że odciął wszystkie. Ukraińskie też.

Tylko że za ukraińskie pełnosprawne Starlinki płaci Polska i nie płaci za niedziałające. Jak afrykaner-naziol chce płacić Polsce kary za niesprawne Starlinki to... będzie musiał płacić i ponosić olbrzymie straty wizerunkowe na rynku komercyjnym.

Dziś jest taki news w sprawie...

Elon Musk zadał cios prosto w serce. W wojsku Putina paraliż, blogerzy panikują. "Armia rosyjska powróci do epoki gołębi pocztowych"

Napisano
2 godziny temu, RDW60 napisał:

Te Mitsubishi L200 to kto ruskim sprzedaje?

Nie wiem, ale wiem, że nie trzeba kupić, żeby legalnie tam jeździć.

HhVwK866ABiyFYvGCjhChb6Q60Poj3lg.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie