Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Stany Zjednoczone po raz pierwszy zatwierdziły tekst, w którym stwierdza się, że nie są już neutralnym pośrednikiem w wojnie rosyjsko-ukraińskiej — Macron

W tekście tym zaznaczono, że Stany Zjednoczone popierają integralność terytorialną Ukrainy, udzielają wsparcia wojskowego, pomagają w sektorze energetycznym oraz wprowadzają sankcje wobec Rosji.

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • bodziu000000

    3239

  • Jedburgh_Ops

    2029

  • karpik

    1864

  • MarekA

    1375

Napisano
4 godziny temu, Landszaft napisał:

którzy byli przeciw Polsce i Polakom ale tu by było co najmniej kilkanaście osób w tym np:   Caryca Katarzyna , Suworow , Benito Mussolini,

Tak zapytam - a co ten Mussolini takiego złego uczynił Polakom, zwłaszcza, że OBB otrzymał w 1923 roku?

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Landszaft napisał:

Jak czytam komu przyznawano order orła białego to się włos na głowie jeży . Ten order aby był coś wart to ten rezydent powinien wycofać wszystkie nominacje tego odznaczenia wszystkim " pośmiertnie" którzy byli przeciw Polsce i Polakom ale tu by było co najmniej kilkanaście osób w tym np:   Caryca Katarzyna , Suworow , Benito Mussolini, Fryderyk II Wielki, wielki antagonista polityczny i główny prowokator Maciarewicz.  itd itp.  Za to przywrócić Witosowi który w zemście zmurszałka Piłsudskiego został mu odebrany.

OOB został restytuowany w 1992 (ustawa z dn. 16.10.1992). Zatem obecnie można odbierać to odznaczenie nadane w okresie obowiązywania tej ustawy. Nie wiem, czy jest prawnie mozliwe odbieranie OOB nadanego przed 1795 r., w latach 1807-1831 lub w II RP. Wincentemu Witosowi przywrócono OOB - dekret Władysława Raczkiewicza.

https://www.prezydent.pl/kancelaria/archiwum/archiwum-bronislawa-komorowskiego/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/prezydent-przekazal-insygnia-orderu-orla-bialego-rodzinie-witosa,18550

Edytowane przez Krzymen
Napisano

Wczoraj w radio mówili że polskie firmy energetyczne się połączyły Enea Energa Tauron itp. i chcą brać udział w odbudowie Ukrainy poprzez odbudowę infrastruktury energetycznej. I teraz taka myśl przewodnia. Raz że trzeba mieć pojęcie o energii atomowej to jeszcze we własnym kraju mamy 80% przestarzałej infrastruktury która powinna być wymieniona i budowana w innej technologii.

Napisano
33 minuty temu, soldierprzemo napisał:

Wczoraj w radio mówili że polskie firmy energetyczne się połączyły Enea Energa Tauron itp. i chcą brać udział w odbudowie Ukrainy poprzez odbudowę infrastruktury energetycznej. I teraz taka myśl przewodnia. Raz że trzeba mieć pojęcie o energii atomowej to jeszcze we własnym kraju mamy 80% przestarzałej infrastruktury która powinna być wymieniona i budowana w innej technologii.

Ta " przestarzała" technologia jest tam na wagę złota. Wiem o pewnej podstacji która jest remontowana i część starych trafoków i co tylko się da, ma być sprzedana na Ukrainę. Specjalnie trąbią po wsi że sprzedana, żeby szury nie miały pożywki, po kosztach żeby nie wyjść stratnie i lepiej niż na złom.

Napisano
6 minut temu, soldierprzemo napisał:

IRAK. Dochód polskich firm w odbudowie Iraku 400mln dolarów a utrzymanie kontyngentu ponad 1mld dolarów. A z Ukrainą też będzie lipa 

A będzie kontyngent? Przecież ma być Ukraiński u Nas zamiast USA :P

Napisano
4 minuty temu, soldierprzemo napisał:

Kiedyś naszedłem na podobną sytuację i po pierwszej niespodziewanej lampie gość na kolanach błagał sprzedawczynie o przebaczenie.

Bo to są tacy odważni "patryjoci".

Odważny tylko przy kobiecie 

Napisano

Krym staje się kluczowym polem walki w trwającym konflikcie rosyjsko-ukraińskim. Według ekspertów koniec rosyjskiej obecności wojskowej na półwyspie jest coraz bliższy, a Ukraina nie musi nawet odbijać tego terytorium siłą — wystarczy, że uniemożliwi jego wykorzystanie przez rosyjską armię.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/krym-pod-presja-ukrainskich-atakow-eksperci-koniec-rosyjskiej-dominacji-blisko/l761wr3

Napisano

Wojna z najbiedniejszym krajem w Europie w wykonaniu największego kraju na świecie, nazywająca się potęgą gospodarczą i drugą armią świata. "Światowa stacja benzynowa" bez paliwa. Sen o potędze, czyli gdy uwierzyłeś we własną propagandę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie