Dennis Napisano 5 Sierpień 2023 Napisano 5 Sierpień 2023 Prosto z BBC - rozważania o Banderaskiej kontrofensywie https://www.bbc.com/news/world-europe-66383377 tony złomu
Czlowieksniegu Napisano 5 Sierpień 2023 Autor Napisano 5 Sierpień 2023 Dennis... obiektywizm obiektywizmem, ale "tylko" mi się wydaje, że ty rączki z radości zacierasz widząc problemy Ukraińców? Z ciekawości pytam, dla kolegi....
Czlowieksniegu Napisano 5 Sierpień 2023 Autor Napisano 5 Sierpień 2023 CNN Poll: Majority of Americans oppose more US aid for Ukraine in war with Russia [...] https://edition.cnn.com/2023/08/04/politics/cnn-poll-ukraine/index.html
fala Napisano 5 Sierpień 2023 Napisano 5 Sierpień 2023 58 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Dennis... obiektywizm obiektywizmem, ale "tylko" mi się wydaje, że ty rączki z radości zacierasz widząc problemy Ukraińców? Z ciekawości pytam, dla kolegi.... Ta menda sposobem wolnego gotowania żaby przygotowuje nas do wprowadzenia stanu wyjątkowego.
szutnik Napisano 5 Sierpień 2023 Napisano 5 Sierpień 2023 Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał: Dennis... obiektywizm obiektywizmem, ale "tylko" mi się wydaje, że ty rączki z radości zacierasz widząc problemy Ukraińców? Z ciekawości pytam, dla kolegi.... Wujek, ja wiem, że wolność słowa , demokracja itp, itd, et c. ale może pora wypierdzielić onucę na śmietnik historii? 2
Jedburgh_Ops Napisano 5 Sierpień 2023 Napisano 5 Sierpień 2023 Całym sercem i energią jestem za Ukrainą, ale to, co oświadczają Amerykanie i Ukraińcy jest wkurzające i w najwyższym stopniu kompromitujące dla Ukraińców. Idealnie wpisuje się to w doniesienia natowskie, że Ukraina od miesięcy zrezygnowała z wdrażania wiedzy i szkoleń natowskich i obecnie wróciła całkowicie do sowieckiej szkoły wojskowej i sowieckiej taktyki. Cytat z podlinkowanego artykułu: „Amerykańscy urzędnicy - na których powołało się Politico - dodali, że 20 pilotów, którzy w pewnym stopniu znają angielski, jest gotowych do odbycia kursów językowych w Wielkiej Brytanii jeszcze w sierpniu. Łącznie jako potencjalnych uczestników szkoleń wybrano 32 pilotów; największym problemem pozostaje znajomość języka angielskiego”. To jest całkowita kompromitacja ukraińskich sił zbrojnych. Homo sovieticus jako żywo. Od 17 miesięcy błagają na kolanach, żeby dać im F-16, a przez te 17 miesięcy tamtejszym trepom nie przyszło do głowy wyselekcjonować najlepszych młodziaków czwarto- i piątorocznych z ich akademii sił powietrznych i poddać ich najbardziej intensywnemu kursowi języka angielskiego. Po 17 miesiącach takiego kursu mówi się płynnie po angielsku. Oficjalnie błagali i błagają o 60-80 F-16, a tu jak z łaski zebrali zaledwie 20 pilotów, którzy mówią po angielsku (cytat) „w pewnym stopniu”. To się, kuźwa, nóz w kieszeni otwiera. Czy oni są normalni? Dla kolejnej wyselekcjonowanej dwunastki pilotów język angielski (cytat) „pozostaje największym problemem”. Jakiego braku wyobraźni, jakiej głupoty i nieodpowiedzialności trzeba, żeby zmontować taką sytuację? Już nie mówiąc o zaniku wstydu wobec Zachodu. Jak to się mówi po polsku „gówno chłopu, nie zegarek”. W NATO obowiązuje reguła dwóch pilotów na jeden samolot myśliwski. Jeśli oni zebrali 20 pilotów z jakimś ubogim angielskim to NATO im powie, że owszem, dostaną F-16 zgodnie z natowską normą, czyli 10 dla tych 20 pilotów. Bo NATO nie będzie szastało drogim sprzętem dla kogoś, kto na to nie zasługuje. A dziesięcioma F-16 to Ukraińcy mogą sobie na erszołach latać, a nie walczyć z ruską dziczą.
MarekA Napisano 5 Sierpień 2023 Napisano 5 Sierpień 2023 (edytowane) 44 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał: Idealnie wpisuje się to w doniesienia natowskie, że Ukraina od miesięcy zrezygnowała z wdrażania wiedzy i szkoleń natowskich i obecnie wróciła całkowicie do sowieckiej szkoły wojskowej i sowieckiej taktyki. To akurat może świadczyć o tym, że to co uczy NATO w zderzeniu z rzeczywistością nie do kończ się sprawdza. Różnica jest taka, że NATO ma zasady walki sprawdzona co najwyżej na poligonach. Ukraina testuje je w realnej walce z prawdziwym wrogiem. W tej konfrontacji wiedza i szkolenia NATO nie muszą się sprawdzać. NATO nie jest alfą i omegą. To Ukraina a nie NATO odparło rosyjski atak na pełną skale. Rodzi to frustrację w NATO. Ukraina skutecznie walczy z Rosją nie stosując jej zasad walki. Edytowane 5 Sierpień 2023 przez MarekA
MarekA Napisano 5 Sierpień 2023 Napisano 5 Sierpień 2023 7 godzin temu, weteran napisał: Kilka, ale obecnie średnia wieku frontowców to 42 lata a powinno być 25. Prawda jest taka, ze ci najlepsi i młodzi już zginęli. Straty Ukr są ogromne a dekowników tez jest od cholery. Ta sytuacja dotyczy każdej wojny i każdego państwa. Finlandia w Wojnie Zimowej zmobilizowała ok 320 tys. ludzi. To ok. 6.5% społeczeństwa. Straty w zabitych i rannych to ok. 70 tys. Proporcjonalnie Ukraina mogła by zmobilizować ok 2,5 - 3 mln ludzi i ponieść straty w żołnierzach wynoszące ok 600 tys. zabitych i rannych. 1
Czlowieksniegu Napisano 6 Sierpień 2023 Autor Napisano 6 Sierpień 2023 Marek "Proporcjonalnie Ukraina mogła by zmobilizować ok 2,5 - 3 mln ludz..." Z ciekawości- jaki % Finów wyjechał/uciekł przed wojną? Na Ukrainie spełnia powyższe ok 16-17 milionów osób. To, że część wróciła, niewiele zmienia....
Rekomendowane odpowiedzi