Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
44 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale ja, stety lub nie, mam codziennie świeże informacje od "moich" Ukrainek, których rodziny zostały po tamtej stronie...
To, czy akurat film wrzucony przez Dennisa jest prawdziwy czy nie, nie ma, niestety, znaczenia.
Ukraińcom brakuj mężczyzn do przeszkolenia i wysłania na front, więc łapią się każdego pomysłu.

Owszem ma znaczenie: ma za zadanie wytworzyć w widzu wrażenie że Ukraińcy nie chcą walczyć w obronie swojej ojczyzny. Dlaczego my Polacy mamy pomagać Ukrainie skoro Ukraińcy nie chcą walczyć w obronie Ukrainy? Taki jest cel filmików tego rodzaju publikowanych przez rosyjską propagandę. To dotyczy także Twoich wypowiedzi. Skoro Ukraińcy uchylają się od służby w wojsku czemu my mamy im pomagać? Prawda czasem zabija. W każdym społeczeństwie procent osób gotowych poświęcić swoje życie i zdrowie dla ogółu jest znikomy.

Napisano

Marek....

Ten akurat wpis- wielce możliwe.

W ogóle- nie, tak to wygląda. A, że "ktoś" takie zachowanie Ukraińców wykorzystuje... Jakby nie patrzeć, poniekąd ma rację, niestety...


A, że teraz, dodatkowo, przed zbliżającymi się w PRL wyborami, mamy wyścig Pis vs Konfederacja, to takich wrzutek, wliczając partyjne media*, będzie dużo, bardzo dużo. I nie będą, pomijając część Konfederacji, potrzebne do tego osoby o nienachalnej inteligencji czy w rublach opłacane...




* np TVP...

Napisano

PS

Jak znalazł...

 

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy poinformowała, że w okresie stanu wojennego znacznie wzrosła liczba przestępstw związanych z wyjazdami mężczyzn za granicę. Według resortu od początku roku w samych tylko punktach kontrolnych w obwodzie lwowskim wykryto 318 dokumentów noszących oznaki fałszerstwa. Ogólnie Służba Graniczna nie pozwoliła przekroczyć granicy więcej niż 18 tys. osobom podlegającym wezwaniu do wojska.

[...]

Mężczyźni, którzy chcą uciec za granicę, kupują fałszywe "zaświadczenia", aby oszukać strażników granicznych. "Fałszerstwa najczęściej wykrywane są w przypadku wojskowych dokumentów rejestrowych. Dość powszechne jest również posługiwanie się fałszywymi zaświadczeniami emerytalnymi, o niepełnosprawności, aktami urodzenia dzieci" – informuje Zachodni Oddział Państwowej Służby Granicznej Ukrainy na Facebooku.

Rodzice wielodzietni (troje lub więcej dzieci) nie mają zakazu opuszczania granic Ukrainy. Więc mężczyźni, którzy chcą uciec za granicę, próbują wykorzystać ten argument i kupić "akty urodzenia" dzieci. Strażnicy poinformowali o jednym takim przypadku. Mężczyzna został zatrzymany na przejściu granicznym Uściług-Zosin. Przyznał, że za ponad 200 tys. hrywien (ok. 22 tys. zł) kupił fałszywe metryki dwojga dzieci, by w stanie wojennym wyjechać za granicę. W rzeczywistości miał jedno dziecko.

Napisano

Do moderatora.  Specjalnie nie na priv.

Czy ma kolega zamiar tolerować rosyjskiego, jawnie antyukrainskiego trolla? 

Czy dopuszczalny jest symetryzm w sytuacji jasnej, kto jest agresorem, a kto się broni i dawać forum osobnikom takim jak Dennis?

 

  • Tak trzymać 1
Napisano
8 minutes ago, karpik napisał:

Do moderatora.  Specjalnie nie na priv.

Czy ma kolega zamiar tolerować rosyjskiego, jawnie antyukrainskiego trolla? 

Czy dopuszczalny jest symetryzm w sytuacji jasnej, kto jest agresorem, a kto się broni i dawać forum osobnikom takim jak Dennis?

 

Karpik - ależ ty pocieszny jesteś a twoje reakcje bawią mnie do łez. To, że Banderasy ponoszą, jak to na wojnie, straty jasnym jest dla przedszkolaków. I jeśli nie zobaczysz tego na filmiku to nie znaczy że tego nie ma.

czuj, że każdy taki materiał jest ze specjalną dedykacją dla ciebie

Napisano
Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Ogólnie Służba Graniczna nie pozwoliła przekroczyć granicy więcej niż 18 tys. osobom podlegającym wezwaniu do wojska.

Jaki to jest procent osób podlegających wezwaniu do wojska? To jest pytanie o podstawowym znaczeniu. Ilu w Ukrainie jest mężczyzn, w powiedzmy wieku 20 - 40 lat zdolnych do służby wojskowej? Jaki procent z nich stanowi te 18 tys.? Kilka czy kilkanaście procent? A może chodzi o promile (niczego nie sugeruje 😜).

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie