Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
32 minutes ago, bodziu000000 napisał:

Jak tam Dennis, też w kolejce czekasz

Nie bodziu, nigdzie w ukraińskich biurach podróży nie znalazłem first minute na Krym. Nie wiesz dlaczego. Bo już rok temu zapowiadali szumnie otwarcie sezonu turystycznego. Skąd to opóźnienie?

 

A na poważnie.

image.thumb.png.f2c53922675e3751257b3397ce819b18.png

 

Zelensky już wie, że nie da rady militarnie wygrać z Rosją. Ci po zdobyciu Bachmutu widać zrealizowali swoje cele terytorialne i bronią tego co zdobyli. A jak przeszłe miesiące dowodzą, atak to w tej wojnie kolosalne straty, a potencjał demograficzny jak i ekonomiczny Ukrainy vs. Rosja jest na niekorzyść tej pierwszej.

 

Idzie jesień, roztopy gdzie raczej nie ma co marzyć o jakiejkolwiek ofensywie. Jak widać zachodnie media już rozpatrują co dalej, dając Zelenskiemu możność zrzucenia odpowiedzialność za brak sukcesów (zapowiadane odbicie wszystkich terenów okupowanych) na ten niedobry Zachód.

 

Ta wojna albo potrwa długie (case Afganistanu) lata albo zakończy się szybko przy stole negocjacyjnym. A w tym drugim przypadku niestety karty Ukrainy są słabe. Choć to nie oni będą grali pierwsze skrzypce podczas negocjacji.

 

Zatem czas się zastanowić, a skłaniam się do scenariusza nr 2, na jakich to warunkach Ukraina osiągnie pokój.

Napisano
50 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ileż to polskich osintowskich podcastów co kilka dni informuje, że one już nie istnieją...

To jeszcze nic. Według kacapskiej swołoczy to one już nie istnieją po 4 razy minimum każdy ;)

Napisano
9 minut temu, bjar_1 napisał:

To jeszcze nic. Według kacapskiej swołoczy to one już nie istnieją po 4 razy minimum każdy ;)

:classic_smile:

Dlatego śmieję się z całego szumu informacyjnego w mediach na temat tej wojny. Jeśli nie powie czegoś ktoś taki, jak Mateusz Lachowski albo Damian Duda, którzy przez miesiące są na linii frontu to prawie nikomu nie można zaufać.

Ileż to było polskich osintowych „informacji”, jak to rzekomo na F-16 potajemnie uczą się latać tabuny ukraińskich pilotów i tylko czekają, żeby im te F-16 przekazać. Nawet Marek Meissner pół roku temu podawał już nazwę bazy USAF, gdzie te tabuny trenują, by o andronach Wolskiego już nie wspominać. Dziś okazuje się, że istnieje tylko ośmiu ukraińskich pilotów z perfekcyjnym angielskim wylaszowanych już na F-16, a 20 neptków ledwo dukających w lengłydżu dopiero się szykuje do jakiejkolwiek nauki latania na tym sprzęcie i to na symulatorze w Rumunii. Ale może to kolejna maskirowka? Może te tabuny już istnieją, a ruskom - poprzez media - wciska się kit o tych 20 bidulkach ledwo dukających po angielsku?

Takie to są zabawy mediów i z mediami, gdy trwa jakaś wojna.

Napisano (edytowane)
49 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

:classic_smile:

Dlatego śmieję się z całego szumu informacyjnego w mediach na temat tej wojny. Jeśli nie powie czegoś ktoś taki, jak Mateusz Lachowski albo Damian Duda, którzy przez miesiące są na linii frontu to prawie nikomu nie można zaufać.

Ileż to było polskich osintowych „informacji”, jak to rzekomo na F-16 potajemnie uczą się latać tabuny ukraińskich pilotów i tylko czekają, żeby im te F-16 przekazać. Nawet Marek Meissner pół roku temu podawał już nazwę bazy USAF, gdzie te tabuny trenują, by o andronach Wolskiego już nie wspominać. Dziś okazuje się, że istnieje tylko ośmiu ukraińskich pilotów z perfekcyjnym angielskim wylaszowanych już na F-16, a 20 neptków ledwo dukających w lengłydżu dopiero się szykuje do jakiejkolwiek nauki latania na tym sprzęcie i to na symulatorze w Rumunii. Ale może to kolejna maskirowka? Może te tabuny już istnieją, a ruskom - poprzez media - wciska się kit o tych 20 bidulkach ledwo dukających po angielsku?

Takie to są zabawy mediów i z mediami, gdy trwa jakaś wojna.

Tak jak było z czołgami , najpierw "nie ma ch...a, nie możemy dać nowoczesnych czołgów , inna technika , długie szkolenia itp." , a potem w ciągu miesiąca czołgi już były dostępne. Oczywiście samolot to inna bajka , tylko od czasu podjęcia tematu minęło już kilka miesięcy . po drugie współpraca z NATO trwa już od 2014 roku , w lotnictwie też , więc mam nadzieję , że to jednak zasłona dymna .

Edytowane przez Cypis
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie