Jedburgh_Ops Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 2 minuty temu, Cypis napisał: Tak jak było z czołgami , najpierw "nie ma ch...a, nie możemy dać nowoczesnych czołgów , inna technika , długie szkolenia itp." , a potem w ciągu miesiąca czołgi już były dostępne. Oczywiście samolot to inna bajka , tylko od czasu podjęcia tematu minęło już kilka miesięcy . po drugie współpraca z NATO trwa już od 2014 roku , w lotnictwie też , więc mam nadzieję , że to jednak zasłona dymna . Ano. Sytuacja jest taka, że trzeba brać pod uwagę obie wersje, ponieważ jesteśmy przedmiotem gigantycznej manipulacji służb. To jest dokładnie tak, jak zrobiono w jajo dziennikarzy i w ogóle całą światową opinię publiczną podczas wojny z Irakiem. A głównie zrobiono w jajo Husajna i jego wojska. Kowboje zorganizowali wielką konferencję prasową na temat przygotowań do ataku na Irak. Dano dziennikarzom kasety z filmem ukazującym rzekomo ćwiczenia marines na Wyspie Failaka z sugestią, że to stąd będzie wyprowadzony atak na Irak. Husajny to łyknęły i przygotowywały się do odparcia desantu USMC z morza. A koalicja aliancka tylko się z głupich mediów zaśmiewała, jak łatwo to łyknęły, i atak na Irak wyszedł z lądu, a nie z Wyspy Failaka - ku kompletnemu zaskoczeniu husajnów oczywiście, równie głupich, jak media. Teraz jest dokładnie to samo, tylko na skalę po milionkroć większą. Cała światowa opinia publiczna jest manipulowana przez wojsko, żeby zdezorientować ruskich. Gdy tylko jakiś rząd zaczyna mówić, że być może dostarczy na Ukrainę broń tę lub tamtą, to znaczy, że ona tam już dawno jest i działa. Itd. Dlatego historia o 20 ukraińskich bidulkach, co to „no habla inglés”, ale marzą o lataniu na F-16 może być prawdziwa, albo i nie, żeby dla ruskiej dziczy lepsza była niespodzianka. Tak samo, jak osintowskie historyjki o tym mitycznym, od co najmniej roku, albo i dłużej, szkoleniu wielu dziesiątków ukraińskich pilotów na F-16. Życie pokaże. Ja tylko zalecam ostrożność, bo po prostu badam (kiedyś nawet na zlecenie MON) historię manipulacji dokonywanych w mediach przez siły zbrojne (ot, takie hobby), żeby wróg łykał doniesienia mediów i brał je za pewnik.
Jedburgh_Ops Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 (edytowane) 54 minuty temu, bodziu000000 napisał: Na razie tylko tak No cóż, od czegoś trzeba zacząć. Kurteczka na zaczyn też dobra zanim będzie się miało 1000 hours na F-16 i 5 kills. Edytowane 6 Sierpień 2023 przez Jedburgh_Ops
Cypis Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał: Ano. Sytuacja jest taka, że trzeba brać pod uwagę obie wersje, ponieważ jesteśmy przedmiotem gigantycznej manipulacji służb. To jest dokładnie tak, jak zrobiono w jajo dziennikarzy i w ogóle całą światową opinię publiczną podczas wojny z Irakiem. A głównie zrobiono w jajo Husajna i jego wojska. Kowboje zorganizowali wielką konferencję prasową na temat przygotowań do ataku na Irak. Dano dziennikarzom kasety z filmem ukazującym rzekomo ćwiczenia marines na Wyspie Failaka z sugestią, że to stąd będzie wyprowadzony atak na Irak. Husajny to łyknęły i przygotowywały się do odparcia desantu USMC z morza. A koalicja aliancka tylko się z głupich mediów zaśmiewała, jak łatwo to łyknęły, i atak na Irak wyszedł z lądu, a nie z Wyspy Failaka - ku kompletnemu zaskoczeniu husajnów oczywiście, równie głupich, jak media. Teraz jest dokładnie to samo, tylko na skalę po milionkroć większą. Cała światowa opinia publiczna jest manipulowana przez wojsko, żeby zdezorientować ruskich. Gdy tylko jakiś rząd zaczyna mówić, że być może dostarczy na Ukrainę broń tę lub tamtą, to znaczy, że ona tam już dawno jest i działa. Itd. Dlatego historia o 20 ukraińskich bidulkach, co to „no habla inglés”, ale marzą o lataniu na F-16 może być prawdziwa, albo i nie, żeby dla ruskiej dziczy lepsza była niespodzianka. Tak samo, jak osintowskie historyjki o tym mitycznym, od co najmniej roku, albo i dłużej, szkoleniu wielu dziesiątków ukraińskich pilotów na F-16. Życie pokaże. Ja tylko zalecam ostrożność, bo po prostu badam (kiedyś nawet na zlecenie MON) historię manipulacji dokonywanych w mediach przez siły zbrojne (ot, takie hobby), żeby wróg łykał doniesienia mediów i brał je za pewnik. Coś kojarzę , że tu na forum udzielał się ktoś , kto miał kontakt z Ukrainkami , które były żonami (dziewczynami) lotników . Może to byłoby info z pierwszej ręki ?
Cypis Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 Mam pytanie do specjalistów , czy Ukraińcy mają jakąś mozliwość , żeby dobrać się do bombowców z Engelsa ? Nie chodzi mi o akcje specjalsów , atak dronów itp. , ale o zniszczenie ich w locie . Czy mając F-16 mogliby się do nich dobrać w czasie lotu do obszaru wypuszczania rakiet ?
Jedburgh_Ops Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 Teraz, Cypis napisał: Coś kojarzę , że tu na forum udzielał się ktoś , kto miał kontakt z Ukrainkami , które były żonami (dziewczynami) lotników . Może to byłoby info z pierwszej ręki ? To ja, tylko że w liczbie pojedynczej jeśli chodzi o żony/dziewczyny. Po prostu przypadkowo, w kościele, poznałem żonę ukraińskiego pilota MiG-a-29, która to żona jest członkinią ukraińskiego zespołu folkowego. Ale ona naświetliła mi jeszcze inną wersję wydarzeń z F-16 dla Ukrainy i ze szkoleniem pilotów, więc a) nie chcę już wprowadzać dodatkowego zamieszania z tą trzecią wersją; b) ten wątek czyta „ataszat kulturalny” ambasady FR, a im nie wolno pomagać. Mogę tylko powiedzieć, że ta trzecia wersja ma ręce i nogi, ale kto wie, być może w jakiejś mierze przenikają się co najmniej dwie wersje wydarzeń wokół ukraińskich F-16.
Jedburgh_Ops Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 (edytowane) 7 minut temu, Cypis napisał: Mam pytanie do specjalistów , czy Ukraińcy mają jakąś mozliwość , żeby dobrać się do bombowców z Engelsa ? Nie chodzi mi o akcje specjalsów , atak dronów itp. , ale o zniszczenie ich w locie . Czy mając F-16 mogliby się do nich dobrać w czasie lotu do obszaru wypuszczania rakiet ? Mieliby, jeszcze nie mają. Pisałem o tym w którymś z poprzednich Vol. Ale to nie z F-16, bo jest za cienki, tylko z tym - jak pisałem - co oferuje Ukrainie Australia. Edytowane 6 Sierpień 2023 przez Jedburgh_Ops
Cypis Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 2 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał: Mieliby, jeszcze nie mają. Pisałem o tym w którymś z poprzednich Vol. Ale to nie z F-16, bo jest za cienki, tylko z tym - jak pisałem - co oferuje Ukrainie Australia. a już kojarzę , chodziło o F-15. Innej opcji nie ma ? Jakieś plotki dalekiego zasięgu ? F-14 chyba miały jakieś ciężkie rakiety ,
Jedburgh_Ops Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 Nie, nie. F/A-18 w wersji bojowej i w wersji tankowca buddy-buddy. Te pierwsze oferuje Ukraina Australia; o te drugie trzeba by się uśmiechnąć do kowbojów. Wtedy dałoby się dopaść engelsów odpalających pociski manewrujące daleko znad Morza Czarnego.
Cypis Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 6 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Nie, nie. F/A-18 w wersji bojowej i w wersji tankowca buddy-buddy. Te pierwsze oferuje Ukraina Australia; o te drugie trzeba by się uśmiechnąć do kowbojów. Wtedy dałoby się dopaść engelsów odpalających pociski manewrujące daleko znad Morza Czarnego. Kaspijskiego
Jedburgh_Ops Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 Media raczej piszą o działalności tych engelsów, że znad Morza Czarnego, ale kto wie, może znad Kaspijskiego też. Nad Morze Kaspijskie to ukraińskim F/A-18 byłoby dużo trudniej się przedrzeć. Trzeba by to zrobić w stylu F-15E, a i tak nie wiem, czy to by się udało, szczerze mówiąc to trochę wątpię. Co innego nad Morzem Czarnym. Krótka i czysta trasa, a jak by się dostało info od NATO, gdzie ewentualnie może stać ruski okręt z dużymi zdolnościami p-lot (żeby go ominąć) to żaden z ruskich bombowców nie miałby szans.
Jedburgh_Ops Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 22 minuty temu, bodziu000000 napisał: Francuscy, ukraińscy i polscy inżynierowie dobrze się spisali
Jedburgh_Ops Napisano 6 Sierpień 2023 Napisano 6 Sierpień 2023 W dniu 1.08.2023 o 21:30, karpik napisał: Metody państwa piss Za pilnowanie choćby kilometra sześciennego polskiej przestrzeni powietrznej przy wschodniej granicy piss wziąć się nie potrafi. Za to bezpieka piss wzięła się za internautę i twitterowicza o nicku „służby i obywatel.pl”, który jest autorem tej mapy. Rozpoczęło się ustalanie miejsca zamieszkania tego człowieka.
Jedburgh_Ops Napisano 7 Sierpień 2023 Napisano 7 Sierpień 2023 W Rosji właśnie wszedł zakaz wynajmowania prawnika przez osoby objęte mobilizacją. Powód? Żeby ten prawnik nie mógł reprezentować zmobilizowanego w żadnej procedurze odwoławczej od decyzji o zmobilizowaniu danego człowieka – вот демократия.
Rekomendowane odpowiedzi