Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Ciekawe, czy horyzont radarowy obejmuje także SG i podobne, które mają tam wieże obserwacyjne...
Ewentualnie, czy w służbach "tylko" głucho-niemi, którzy nie usłyszeli nadlatujących...

Nawet Cimoszewicz podskoczył na łóżku, i wiedział, że Białorusini lecą, a bidulki z SG - nie widziałem; nie słyszałem; nie wiem, nie znam się , zarobiony jestem...

image.thumb.jpeg.270e3defd72186c407c3bd475d4b5c7b.jpeg

...mimo że ludzie dzwonili do SG i mówili, że czerwone gwiazdy latają nad Polską i nawet spokojnie stoją w zawisie nad polską Białowieżą (bo to dziś się okazało). A SG odsyłała ludzi na drzewo i kazała nie zawracać głowy.

Śmigłowiec słyszalny z kilku kilometrów i w SG nikt go nie widzi i nie słyszy. Ale niePiSowski dziennikarz nie słyszalny nawet z metra... a to już co innego dla SG. Wtedy go się widzi, słyszy i jest do wytropienia w minutę i do natychmiastowego zakucia w kajdanki, jak już bywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bodziu000000 napisał:

To wielce interesujące, cuś na miarę wrześniowych walk P.11c z Bf 109.

Białoruskiego Mi-24 o prędkości maksymalnej 335 km/h będzie miał za zadanie dogonić i dopaść polski Mi-24 o prędkości maksymalnej 335 km/h. Absolwenci wydziałów fizyki mile widziani do ułożenia stosownego równania, kiedy polski Mi-24 dogoni białoruskiego Mi-24. Dla ułatwienia dodam, że za x należy podstawić Ruski Rok.

Białoruskiego Mi-24 o prędkości maksymalnej 335 km/h będzie miał za zadanie dogonić i dopaść również polski W-3PL Głuszec o prędkości maksymalnej 260 km/h. Szczególnie w tym przypadku poszukiwani są absolwenci wydziałów fizyki do sformułowania równania, kiedy polski W-3PL dopadnie białoruskiego Mi-24.

Kolejne propagandowe robienie głupców z polskiej opinii publicznej. Tak się mści brak w Siłach Powietrznych samolotów „helicopter killer”, o które do betonu wojskowego i politycznego apeluje się od ponad 30 lat i samoloty takie w Polsce są... bez jakiegokolwiek uzbrojenia.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rosja wystrzeliwuje na Ukrainie rakiety, które władze ukraińskie przekazały Moskwie za długi gazowe pod koniec lat 90. — „ Schematy ”

 W 1999 roku w zamian za spłatę długu za zużyty rosyjski gaz Ukraina przekazała Rosji osiem ciężkich bombowców Tu-160 i trzy ciężkie bombowce Tu-95MS oraz 575 pocisków Ch-55 . W tym celu umorzono nam długi w wysokości 275 mln hrywien.

Teraz Rosja strzela tymi pociskami na Ukrainę: znaleziono co najmniej kilkanaście pocisków z listy przekazanych pocisków, które Federacja Rosyjska wystrzeliła w ukraińskie miasta - część z nich została zestrzelona przez ukraińskie siły obrony powietrznej, część trafiła w budynki mieszkalne."

IMG_20230803_211800_476.jpg

IMG_20230803_211801_262.jpg

IMG_20230803_211800_750.jpg

IMG_20230803_211801_465.jpg

IMG_20230803_211800_719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

To wielce interesujące, cuś na miarę wrześniowych walk P.11c z Bf 109.

Białoruskiego Mi-24 o prędkości maksymalnej 335 km/h będzie miał za zadanie dogonić i dopaść polski Mi-24 o prędkości maksymalnej 335 km/h. Absolwenci wydziałów fizyki mile widziani do ułożenia stosownego równania, kiedy polski Mi-24 dogoni białoruskiego Mi-24.

Białoruskiego Mi-24 o prędkości maksymalnej 335 km/h będzie miał za zadanie dogonić i dopaść również polski W-3PL Głuszec o prędkości maksymalnej 260 km/h. Szczególnie w tym przypadku poszukiwani są absolwenci wydziałów fizyki do sformułowania równania, kiedy polski W-3PL dopadnie białoruskiego Mi-24.

śmiglaki efektowniej się przebazowuje i wyglądają potem dostojniej w mediach od  500 gromów/piorunów na ciężarówce

Edytowane przez canabis.dw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik- ale czy i dlaczego chciałbyś pudrować rzeczywistość i udawać, że strona ukraińska nie ponosi strat w ludziach i sprzęcie..
Co więcej- obstawiam, niestety, że ukraińskie straty w ludziach, choć zapewne sporo niższe niż po stronie Kremla, są i tak potworne...
I raczej sumarycznie będą rosnąć, aż do momentu, gdy społeczeństwo powie dość, widząc, że tej wojny, niestety, nie wygra i może "tylko" próbować minimalizować straty....

 


PS Rosja ma zdecydowanie większe możliwości mobilizacyjne- nawet jeśli wcieli jakieś ludy republik azjatyckich czy z Syberii, nawet jeśli będą to więźniowie, alkoholicy, narkomani, itp, itd, to ich strata niewielu zaboli, w przeciwieństwie do dużo mniejszej Ukrainy, która traci najlepszych mężczyzn, a i niewielu ich na miejscu zostało....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bodziu000000 napisał:

O Panienko Przenajświętsza!

Czy są na forum starszaki? Pamiętacie peerelowski cotygodniowy program „Poligon”? I tego łysego pułkownika (chyba Izydorczyk się nazywał), który go prowadził? Pamiętacie? Nawet tamta chamska propagandówka - typu Czapajew i PKWN w jednym - wysiada przy tym co te pisowskie męty zrobiły z płaszczakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

karpik- ale czy i dlaczego chciałbyś pudrować rzeczywistość i udawać, że strona ukraińska nie ponosi strat w ludziach i sprzęcie..
Co więcej- obstawiam, niestety, że ukraińskie straty w ludziach, choć zapewne sporo niższe niż po stronie Kremla, są i tak potworne...
I raczej sumarycznie będą rosnąć, aż do momentu, gdy społeczeństwo powie dość, widząc, że tej wojny, niestety, nie wygra i może "tylko" próbować minimalizować straty....

 


PS Rosja ma zdecydowanie większe możliwości mobilizacyjne- nawet jeśli wcieli jakieś ludy republik azjatyckich czy z Syberii, nawet jeśli będą to więźniowie, alkoholicy, narkomani, itp, itd, to ich strata niewielu zaboli, w przeciwieństwie do dużo mniejszej Ukrainy, która traci najlepszych mężczyzn, a i niewielu ich na miejscu zostało....

 

 

Wiem jak wygląda rzeczywistość. Filmy ruskich widzę często, ale nie będę ich tu powielał. 

Mam tylko wątpliwości co do intencji kogoś kto wrzuca tylko takie filmy. Nie udaje, że jestem obiektywny i nie chcę mieć do czynienia z miłośnikami "ruskiego ducha".

Ci którzy twierdzą, że "to nie moja wojna" też omijam, bo to świadczy o kompletnej ignorancji w dziedzinie otaczającego świata.

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, karpik napisał:

Jednym ze skutków ubocznych jest skłócenie się ze wszystkimi sąsiadami (oprócz bałtyku).

Nie bój , nie bój , pewnie coś wymyśli i na ten bałtyk

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, karpik napisał:

"podczas ataku na Izmail, który miał miejsce 2 sierpnia, rosyjskie drony wleciały na terytorium Rumunii - Digi24

 

Miejscowi zgłaszają upadek jednego z dronów w lesie."

Co na to NATO?

a NATO na to jak na lato , przypominam , że niedawno jeden z hamerykańskich dronów został "zestrzelony" zrzuconym paliwem i podmuchem , a drugi prawie zestrzelony flarami , i co i gó.... , bardzo ubolewamy , ostra nota dyplomatyczna , sruty , fiuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie