Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
18 minut temu, bodziu000000 napisał:

 

 

Oby tylko do tej defilady nie chcieli się dołączyć wagnerowcy i kartoflane śmigłowce

Napisano
11 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

PiSowskie państwo z rozmoczonej ligniny.

12 września 1995 roku białoruski Mi-24 dostał rozkaz zestrzelenia załogowego balonu sportowego biorącego udział w Zawodach o puchar Gordona Bennetta. Zabito dwóch amerykańskich pilotów, którzy prowadzili w zawodach. Balon wleciał nad Białoruś znad Polski. Białoruska dzicz miała w pompie jakiekolwiek normy międzynarodowe w takich przypadkach.

24 listopada 2015 roku Turcja zestrzeliła ruskiego Su-24, który przez 17 sekund leciał w tureckiej przestrzeni powietrznej. Niczym Turcja się nie przejmowała.

1 sierpnia 2023, Polska. Dwa białoruskie śmigłowce, w tym jeden szturmowy lecący w ochronie transportowego. spokojnie wlatują nad Polskę. Alarmują o tym cywile, nie wojsko. W polskim rządzie i MON wielogodzinna defekacja ze strachu, co z tym fantem zrobić. Zapada decyzja – zaprzeczyć i ukręcić sprawie łeb. Cywile tymczasem robią coraz więcej zdjęć białoruskich śmigłowców wojskowych nad Polską. Defekacja ze strachu w rządzie PiS trwa, bo runie stek kłamstw i bzdur płaszczaka o tym, że „polskie niebo jest bezpieczne”. Ale po wielu godzinach już nie ma rady, trzeba potwierdzić, że doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej.

Nic na ten temat nie ma do powiedzenia polski generał, który trzy generalskie gwiazdki dostał od PiS – ten sam generał, który nie ma nic do powiedzenia na temat tego, że 16 grudnia 2022 roku głęboko nad Polskę wleciały trzy ruskie pociski manewrujące nigdy niewykryte przez WP.

Za państewko PiS z rozmoczonej ligniny na temat białoruskich śmigłowców wojskowych nad Polską kto musiał się dziś wypowiedzieć? Rzecznik Pentagonu.

Dymisja?

Wotum nieufności po którym pisdzielce w Sejmie będą krzyczeć "precz z komuną" i "dziękujemy" dla MB.

Napisano (edytowane)
15 minut temu, karpik napisał:

Dymisja?

Wotum nieufności po którym pisdzielce w Sejmie będą krzyczeć "precz z komuną" i "dziękujemy" dla MB.

Dymisja tak, ale musiałaby być konstruktywna. Pozbycie się takiego cuś, jak propagandysta płaszczak razem z jego „bezpiecznym polskim niebem” to nie problem. Gorzej z tymi dwoma generałami z „case study” 16 grudnia 2022, bo na kogo ich wymienić? Na innych dwóch z Sił Powietrznych (poświęcę im niedługo post), którzy wszystkie gwiazdki generalskie dostali od PiS i teraz w czołobitnej podzięce bronią zakupu tego wynalazku FA-50 i jeszcze bezczelnie nazywają to coś „myśliwcem” kłamiąc przy tym na temat możliwości tego czegoś?

WP jest w czarnym jelicie grubym jeśli chodzi o kadry. Bardzo słusznie gen. Różański powiedział jakieś 2 lata temu, że obraz polskich generałów to jest rezyliencja. Różański zmarnował się w wojsku, bo z tym jego dyplomatycznym językiem prawdziwą karierę to zrobiłby dopiero w dyplomacji. Już bardziej gigantycznego eufemizmu, jak „rezyliencja” nie mógł wykombinować na określenie upadku polskich generałów. Za to GROMowiec ppłk Krzysztof Przepiórka nie bawi się w dyplomację i jasno mówi, że pod rządami PiS stopnie generalskie się zdewaluowały.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
9 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Dymisja tak, ale musiałaby być konstruktywna. Pozbycie się takiego cuś, jak propagandysta płaszczak razem z jego „bezpiecznym polskim niebem” to nie problem. Gorzej z tymi dwoma generałami z „case study” 16 grudnia 2022, bo na kogo ich wymienić? Na innych dwóch z Sił Powietrznych (poświęcę im niedługo post), którzy wszystkie gwiazdki generalskie dostali od PiS i teraz w czołobitnej podzięce bronią zakupu tego wynalazku FA-50 i jeszcze bezczelnie nazywają to coś „myśliwcem” kłamiąc przy tym na temat możliwości tego czegoś?

WP jest w czarnym jelicie grubym jeśli chodzi o kadry. Bardzo słusznie gen. Różański powiedział jakieś 2 lata temu, że obraz polskich generałów to jest rezyliencja. Różański zmarnował się w wojsku, bo z tym jego dyplomatycznym językiem prawdziwą karierę to zrobiłby dopiero w dyplomacji. Już bardziej gigantycznego eufemizmu, jak „rezyliencja” nie mógł wykombinować na określenie upadku polskich generałów. Za to GROMowiec ppłk Krzysztof Przepiórka nie bawi się w dyplomację i jasno mówi, że pod rządami PiS stopnie generalskie się zdewaluowały.

Totalna degrengolada.

Napisano
21 minut temu, karpik napisał:

Dymisja?

Wotum nieufności po którym pisdzielce w Sejmie będą krzyczeć "precz z komuną" i "dziękujemy" dla MB.

I jeszcze coś.

Na zbite mordy powinien wylecieć cały Wydział Prasowy MON. Ci ludzie nie mają najzieleńszego pojęcia o swojej robocie. Wojskowego public relations, czyli public affairs, uczy aż pięć szkół NATO. Nikt z tego Wydziału Prasowego nie jest absolwentem którejkolwiek z tych szkół. A godzina prawdy o tych kompletnych amatorach z Wydziału Prasowego MON wybija regularnie i drastycznie, tak 18 listopada 2022, jak i 16 grudnia 2022 oraz 1 sierpnia 2023.

Napisano
9 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

I jeszcze coś.

Na zbite mordy powinien wylecieć cały Wydział Prasowy MON. Ci ludzie nie mają najzieleńszego pojęcia o swojej robocie. Wojskowego public relations, czyli public affairs, uczy aż pięć szkół NATO. Nikt z tego Wydziału Prasowego nie jest absolwentem którejkolwiek z tych szkół. A godzina prawdy o tych kompletnych amatorach z Wydziału Prasowego MON wybija regularnie i drastycznie, tak 18 listopada 2022, jak i 16 grudnia 2022 oraz 1 sierpnia 2023.

Mylisz pojęcia. Nie ma w mon wydziałów prasowych. Są propagandowe. Wiem z doświadczenia w skali jednostki. Jest scenariusz, reżyseria, montaż i płynący miód...

Napisano

posłowie koalicji Fidesz-KDNP zbojkotowali nadzwyczajną sesję parlamentu w sprawie ratyfikacji przez Węgry przystąpienia Szwecji do NATO.

Napisano
17 minut temu, karpik napisał:

Mylisz pojęcia. Nie ma w mon wydziałów prasowych. Są propagandowe. Wiem z doświadczenia w skali jednostki. Jest scenariusz, reżyseria, montaż i płynący miód...

Ano masz rację.

Jak tak sobie patrzę na „Polskę Zbrojną”, czyli wojskowy organ Komitetu Centralnego PiS, czyli coś a la „Żołnierz Wolności”, to wstydzę się, że kiedykolwiek dla PZ pracowałem. Bo przecież dziś, po 8 latach rządów tej miernoty, nikt nie uwierzy, że PZ była kiedyś rewelacyjnym tygodnikiem MON i nie istniały w tym tygodniku żadne tematy tabu i nie było żadnego podlizywania się władzy. Ja jestem z tamtych czasów, ale dziś to jest jak coś nie do wiary.

Napisano
2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

"Po przedstawieniu przez dowódców i szefów służb wniosków z analizy sytuacji ustalono, że dzisiaj, 1 sierpnia 2023 r. doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez dwa śmigłowce białoruskie, które realizowały szkolenie w pobliżu granicy" - poinformowało MON w komunikacie.

"O szkoleniu strona białoruska informowała wcześniej stronę polską. Przekroczenie granicy miało miejsce w rejonie Białowieży na bardzo niskiej wysokości, utrudniającej wykrycie przez systemy radarowe. Dlatego też w porannym komunikacie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że polskie systemy radiolokacyjne nie odnotowały naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej" - dodaje MON.

 

 

Aaaaaaaaaaaaa... czyli to takie niegroźne naruszenie było a i widać nie było, bo co prawda nie padał śnieg, ale nisko leciały...


PS Ma ktoś pomysł, jak służby w liczbie N, które płotu pilnują, żeby migranci go nie ukradli, mogli przeoczyć przelot?

 

Trzeba zestrzelić, zobaczyć gdzie spadnie i wtedy wydać oświadczenie 😂

 

  • Tak trzymać 1
Napisano
3 minuty temu, pawel_breslau napisał:

przecia ołtarze już mają polowe więc spokojnie mogą w polu działać 🤣

może dostali nową partię , koreańskie i mają problem z instrukcją obsługi

  • Haha 1
Napisano
11 minut temu, pawel_breslau napisał:

Trzeba zestrzelić, zobaczyć gdzie spadnie i wtedy wydać oświadczenie 😂

 

Jak tak dalej pójdzie to obecności rosjan na terenie PL zawiadomią niemcy , kiedy ruscy będą blisko Szczecina.

Napisano
6 godzin temu, pawel_breslau napisał:

Trzeba zestrzelić, zobaczyć gdzie spadnie i wtedy wydać oświadczenie 😂

 

 

Ostatnio słuchałem rozmowy Mateusza Lachowskiego z Jackiem Bartosiakiem, w której ten ostatni snół wizję możliwych rajdów Wagnerowców na Radzyń Podlaski. Wydawało się to mało prawdopodobne ale śmigłowce z Białorusi nad Białowierzą dowodzą, że prędko taka wizja może się spełnić. 

Pętla decyzyjna w WP jak widać jest długa, nieskuteczna i w dodatku oparta na tęoej propagandzie a nie realnej ocenie rzeczywistościi. Wczoraj od rana radia lokalne trąbiły, że mieszkańcy mają zwidy, żadnych naruszeń przestrzen nie było i wszystko jest pod kontrolą. No niestety jest tak jak z płotem na granicy. Stoi ale po to by wygodniej bylo przeniknąć do Polski bo jak podaje SG zawracając dziennie kilkadziesiąt osób w rzeczywistości co najmniej drugie tyle idzie swobodnie dalej. Dopiero Niemcy, którym przecież nie można wierzyć bo to Niemcy, podają prawdziwe dane o nielegalnej emigracji z PL.

Gdyby nie było to straszne można by pękać ze śmiechu z "bezpiecznego państwa".

Napisano
4 godziny temu, HD1940 napisał:

Wczoraj od rana radia lokalne trąbiły, że mieszkańcy mają zwidy, żadnych naruszeń przestrzeń nie było i wszystko jest pod kontrolą.

A tu jest obraz tego, co ma do powiedzenia o wczorajszym incydencie żałosne medium od lat samokreujące się na najważniejsze polskie medium związane z wojskiem i bezpieczeństwem narodowym. Nic nie ma do powiedzenia. Ma jedynie zdolność zacytowania rzecznika Pentagonu.

Gdyby to medium miało coś do powiedzenia własnym głosem to straciłoby zarówno reklamy PGZ i innych polskich podmiotów robiących coś dla wojska, jak np. ITWL, a także zostałoby odcięte od wydziału prasowego MON i od wstępu na wojskowe imprezy, pokazy, konferencje itp. Oślizły serwilizm w imię spokoju i dochodów ponad wszystko.

Tyle samo to medium ma do powiedzenia - mimo że powinien być to dla niego temat podstawowy - o finansowaniu polskich zakupów broni w Korei Południowej. Temat taki nie istnieje w tym medium samokreującym się na coś wiarygodnego i „prestiżowego”.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie