Jump to content

HD1940

Forum members
 • Content Count

  525
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No nieźle, już strzela :).
 2. Motocykl piękny tylko nie podstodolniak, bo rdzy i patyny mu brakuje
 3. HD1940

  Maus

  Myślę, że cenzura zadziałała i "wyczyściła" fotkę z napisów. Tak żeby szpiedzy nie wiedzieli kto, co i gdzie zawiózł.
 4. Z motocykla na pewno nie, z innego pojazdu być może. Wyglądają jak jakieś zasobniki montowane we wnękach lub przestrzeniach konstrukcyjnych.
 5. HD1940

  Indian

  Mimo wszystko to prestiżowa marka, która będzie działać w naszym kraju. Zawsze to miło, że nie woleli wybrać Słowacji czy Rumunii, gdzie siła robocza jest tańsza.
 6. Z braku lepszych zdjęć, taka fotografia BMW R35 w służbie Poczty NRD.
 7. Dzięki za chęć pomocy. Temat podjąłem ponieważ rozważam przemalowanie swego BMW R35 z 1951 r. w barwy formacji wojskowych lub policyjnych NRD. Teraz jest postarzony" optycznie do barw 18 Dywizji Grenadierów Pancernych Wehrmachtu i trochę zaczyna mi to przeszkadzać. Ponieważ jednak lubię motocykle wojskowe, to szukam właśnie informacji na to jak je malowano w NRD. Czy miały kolor khaki, jak inne pojazdy samochodowe, czy może jednak zostawiano je w malowaniu cywilnym. Czy wzorem pojazdów przedwojennych stosowano jakieś sakwy i uchwyty do nich, czy też nie robiono tego. Za każdą taką informację będę bardzo wdzięczny.
 8. Interesuje mnie temat motocykli służących w służbie granicznej NRD. Chodzi mi zwłaszcza o początkowy okres czyli lata 1946-56. Może ktoś ma zdjęcia, rysunki lub informacje o tym jakie marki motocykli używano w Grenztruppen NRD, jak były malowane, jakie miały oznaczenia dywizyjne itp. Szukałem w necie i na forum, ale jak już coś się znajdzie to dotyczy to lat 60-80-tych, a nie wcześniejszych.
 9. Skoro tak wszystko wiecie podzielicie się tym z nieobeznanymi. Co za miejsce, i co za znalezisko?
 10. Tak jak napisał Catadero. Szkło powojenne, do reflektorów ciągników, maszyn budowlanych i samochodów. Miałem takie w reflektorze strażackim, tyle, że ten miał średnicę 22 cm.
 11. Piękna replika. Dobra robota ludzi, którzy dokonali wskrzeszenia kolejnej perełki. Zapytam się przy okazji o jedną sprawę. Nurtuje mnie czemu pojazd ma kolor stalowo szary? Na znalezionych w sieci kolorowych zdjęciach oraz na fotografii umieszczonej w tym wątku, niemiecki sprzęt malowany jest na kolor khaki lub zielono-oliwkowy. Czy zastosowana barwa jest OK czy też to taka licencja poetica" rekonstruktorów.
 12. Jakieś konkrety czy tak strzeliłeś bo sezon ogórkowy?
×
×
 • Create New...

Important Information