Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Niech mi ktoś wyjaśni...

Jak może się zdarzyć "naruszenia polskiej przestrzeni powietrzne", jeśli:

"Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych zapewniło, że nie doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej. Zdaniem wojska loty zostały wcześniej zgłoszone przez stronę białoruską."

Jakoś mam uczucie graniczące z pewnością, że rzecz nie w nomenklaturze "naruszenie" vs "wejście w.."



PS A jak tam dymisje, po bum pod Bydgoszczą i Błaszczak/NIK ws Dowództwo Operacyjne? Emerytury już zaklepane? Nagrody za służbę rozdane?

 

Napisano

"Po przedstawieniu przez dowódców i szefów służb wniosków z analizy sytuacji ustalono, że dzisiaj, 1 sierpnia 2023 r. doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez dwa śmigłowce białoruskie, które realizowały szkolenie w pobliżu granicy" - poinformowało MON w komunikacie.

"O szkoleniu strona białoruska informowała wcześniej stronę polską. Przekroczenie granicy miało miejsce w rejonie Białowieży na bardzo niskiej wysokości, utrudniającej wykrycie przez systemy radarowe. Dlatego też w porannym komunikacie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że polskie systemy radiolokacyjne nie odnotowały naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej" - dodaje MON.

 

 

Aaaaaaaaaaaaa... czyli to takie niegroźne naruszenie było a i widać nie było, bo co prawda nie padał śnieg, ale nisko leciały...


PS Ma ktoś pomysł, jak służby w liczbie N, które płotu pilnują, żeby migranci go nie ukradli, mogli przeoczyć przelot?

 

Napisano

karpik

""30% Ukraińców jest gotowych do ustępstw terytorialnych w imię pokoju i szybkiego zakończenia wojny, 53% jest gotowych iść aż do całkowitego zwycięstwa nad Federacją Rosyjską - sondaż Fundacji Inicjatywy Demokratycznej" "

Była dziś u nas Lena, czyli Ukrainka, którą w ub roku "adoptowaliśmy", a która już jest na swoim.
Ostatnie dwa tygodnie spędziła w domu, w Dnipro.

I ... osobiście wcale nie dziwię się/jestem w stanie zrozumieć te 30 %...
Na porządku dziennym są "łapanki"*, gdzie służby, np żandarmeria z policją, czyści baseny, kluby sportowe, lokale, kina, itp sprawdzając dlaczego obywatel się bawi i czy ma na to białko. A jak białka nie ma, to ... zabierają od razu do jednostek.
Mężczyźni w wieku poborowym powoli boją się z domów wychodzić, bo w dowolnym momencie mogą zostać wcieleni.

Na filmach życie wygląda nie najgorzej, ale w praktyce jest podobno duuuuuuużo gorzej i nie dotyczy to terenów przyfrontowych, ale całej Ukrainy.

A i, o czym pisałem, coraz mocniej podnoszą głowy przeciwnicy Zełenskiego.. którzy zaczynają krytykować jego działania. Równie dobrze, za kilka miesięcy (?) zwolennicy pokoju za wszelką cenę będą w większości.



* z których pojawiały się filmy, a ja uważałem, że to fake lub przejaskrawienie...



PS Ona już nie planuje powrotu na Ukrainę, bez względu na to, czy Jej mąż przyjedzie do Polski, czy nie...

Napisano
57 minut temu, bjar_1 napisał:

 

W tym twicie zabrakło tylko " a na koniec chciałem przypomnieć, że Lwów jest nasz" i w ruskich wiadomościach nie musieliby nic dodawać.

Napisano
54 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

 

" Przekroczenie granicy miało miejsce w rejonie Białowieży na bardzo niskiej wysokości, utrudniającej wykrycie przez systemy radarowe. Dlatego też w porannym komunikacie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że polskie systemy radiolokacyjne nie odnotowały naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej" - dodaje MON.

 

 

Aaaaaaaaaaaaa... czyli to takie niegroźne naruszenie było a i widać nie było, bo co prawda nie padał śnieg, ale nisko leciały...


PS Ma ktoś pomysł, jak służby w liczbie N, które płotu pilnują, żeby migranci go nie ukradli, mogli przeoczyć przelot?

 

Dobrze , że jest proste rozwiązania . Po prostu trzeba trochę podwyższyć płot.

Napisano
55 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Aaaaaaaaaaaaa... czyli to takie niegroźne naruszenie było a i widać nie było, bo co prawda nie padał śnieg, ale nisko leciały...

Nisko leciała a przeleciały. Znaczy się płot jest za niski.

Napisano

Trasa przelotu wskazuje, że nie było tam żadnego przypadku. Pełna premedytacja.

Rozkaz powinien być jeden.

"Do potwierdzonego celu, walić czym się da i ile się ma."

IMG_20230801_212356_100.jpg

  • Super 1
Napisano

karpik

"Do potwierdzonego celu, walić czym się da i ile się ma."

Jakiego celu, skoro one nic nie widziały/wiedziały....

 

Cypis, Marek

"podwyższyć płot"

Płot jest misiem na miarę naszych możliwości- Niemcy podają, że liczba złapanych migrantów rośnie... a w internetach są filmy, jak piłką do metalu wycinają przęsła*...

 



PS Jeśli MON tam faktycznie snajperów rozlokował, to się, tfu tfu, grubo robi...

 

* co może świadczyć, z jakiej klasy materiału jest płot wykonany i że chyba nadzór elektroniczny nie istnieje, skoro migranci mają czas spokojnie przęsło wyciąć i później gromadnie przez dziurę przejść...

 

Napisano

Gdyby ktoś myślał, że Ukraińcy nie orientują się w sytuacji politycznej i militarnej w kaczystanie.

Tłumaczenie:

"Całkiem ciekawy przypadek, podobny do sondowania reakcji Polaków i ich zabezpieczenia granicy. Ci ze swojej strony, jak się wydaje, albo nie byli gotowi na takie działania ze strony plantatorów ziemniaków, albo nie chcieli publicznie uznać faktu bezkarnego przekraczania ich granicy."

Napisano
2 godziny temu, bodziu000000 napisał:

20230801_193806.jpg

PiSowskie państwo z rozmoczonej ligniny.

12 września 1995 roku białoruski Mi-24 dostał rozkaz zestrzelenia załogowego balonu sportowego biorącego udział w Zawodach o puchar Gordona Bennetta. Zabito dwóch amerykańskich pilotów, którzy prowadzili w zawodach. Balon wleciał nad Białoruś znad Polski. Białoruska dzicz miała w pompie jakiekolwiek normy międzynarodowe w takich przypadkach.

24 listopada 2015 roku Turcja zestrzeliła ruskiego Su-24, który przez 17 sekund leciał w tureckiej przestrzeni powietrznej. Niczym Turcja się nie przejmowała.

1 sierpnia 2023, Polska. Dwa białoruskie śmigłowce, w tym jeden szturmowy lecący w ochronie transportowego. spokojnie wlatują nad Polskę. Alarmują o tym cywile, nie wojsko. W polskim rządzie i MON wielogodzinna defekacja ze strachu, co z tym fantem zrobić. Zapada decyzja – zaprzeczyć i ukręcić sprawie łeb. Cywile tymczasem robią coraz więcej zdjęć białoruskich śmigłowców wojskowych nad Polską. Defekacja ze strachu w rządzie PiS trwa, bo runie stek kłamstw i bzdur płaszczaka o tym, że „polskie niebo jest bezpieczne”. Ale po wielu godzinach już nie ma rady, trzeba potwierdzić, że doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej.

Nic na ten temat nie ma do powiedzenia polski generał, który trzy generalskie gwiazdki dostał od PiS – ten sam generał, który nie ma nic do powiedzenia na temat tego, że 16 grudnia 2022 roku głęboko nad Polskę wleciały trzy ruskie pociski manewrujące nigdy niewykryte przez WP.

Za państewko PiS z rozmoczonej ligniny na temat białoruskich śmigłowców wojskowych nad Polską kto musiał się dziś wypowiedzieć? Rzecznik Pentagonu.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie