Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.10


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem i nie bardzo potrafiłbym wskazać egzemplarze ze stanu 22. i 23. BLT, które zniknęły. Na pewno pod koniec września 2 spośród 6 typowanych przeze mnie sztuk ("czterocyfrowe" numery burtowe z Malborka, najbardziej zajechane w sensie godzin nalotu płatowca) ukazałyy się na fotografiach z Raptorami i EF2000.

13 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Więcej tłumaczyć nie chcę, bo wszyscy wiedzą, że od 2-3 kwartałów liczba polskich MiG-ów-29 sprzed 24 lutego 2022 nie równa się tej liczbie po 24 lutego 2022.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, beaviso napisał:

Ja nie wiem i nie bardzo potrafiłbym wskazać egzemplarze ze stanu 22. i 23. BLT, które zniknęły. Na pewno pod koniec września 2 spośród 6 typowanych przeze mnie sztuk ("czterocyfrowe" numery burtowe z Malborka, najbardziej zajechane w sensie godzin nalotu płatowca) ukazałyy się na fotografiach z Raptorami i EF2000.

 

Wiesz, ciężka sprawa. Nie czuję się na siłach wyrokować, co wyparowało, a co nie. Ukrainiec uświadomił mi fajne rzeczy, ale... no właśnie... „ale” :classic_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Panie i Panowie... ja wiem, że chwilowy Użytkownik był sympatyczny i taki nowoczesny, bo radziecki, ale było-minęło i nie wróci...

Tym samym koniec...

 

O kurde...nie zdążyłem na zabawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, canabis.dw napisał:

Nic nie straciłeś - zbanowany kolega nie był jakoś bardzo oryginalny jeśli chodzi o wygłaszane tezy

Na wiejskich zabawach też finezji nie było ale radość z radosnego mordobicia nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, canabis.dw napisał:

Nic nie straciłeś - zbanowany kolega nie był jakoś bardzo oryginalny jeśli chodzi o wygłaszane tezy

Za to pierścień miał taki, jaki jest opiewany na US eBayu i na USMF z komentarzem, że od ukraińsko-polsko-czesko-słowackiej mafii fejkerów niczego się nie kupuje. Jest to mafia dobrze znana w środowisku kolekcjonerskim, ale ten palant nie chciał słuchać Bjara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, canabis.dw napisał:

Trzeba przyznać,  że wokół Mińska  od jakiegoś czasu zrobiło się ciszej jakby ...

Oczywiście. Przed świętami przebazowano sprawnych bodajże 7 czy 8 sztuk "MiG-29M" do Malborka. Pozostałych kilka jest na pracach w WZL w Bydgoszczy, skąd mają wrócić już do malborskiej bazy. Malbork stał się bazą zbiorczą maszyn z 22. i 23. BLT. Lotnisko EPMM zaś rozpoczyna remont. Po wakacjach mają przylecieć pierwsze koreańce.

Jak przylecą F-35 to wybiorę się pod płot EPMB popatrzeć co tam na lotach słychać i widać.

M.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beaviso napisał:

Oczywiście. Przed świętami przebazowano sprawnych bodajże 7 czy 8 sztuk "MiG-29M" do Malborka. Pozostałych kilka jest na pracach w WZL w Bydgoszczy, skąd mają wrócić już do malborskiej bazy. Malbork stał się bazą zbiorczą maszyn z 22. i 23. BLT. Lotnisko EPMM zaś rozpoczyna remont. Po wakacjach mają przylecieć pierwsze koreańce.

Jak przylecą F-35 to wybiorę się pod płot popatrzeć co tam na lotach słychać i widać.

M.

A jest tam jakaś górka spoterska , bo też chcę się wybrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Podejście na kierunku 26 od drogi na wieś Klecie. Bardzo blisko progu pasa jest droga dostępna publicznie między dwoma ogrodzonymi terenami (lotniska i strefy z urządzeniami nawigacyjnymi). Przed wyjazdem warto upewnić się, że w dzień lotny wiatr będzie przeważnie z kierunku zachodniego. Przyda się mała drabinka, podest, żeby fotografować teleobiektywem samoloty na CPPS. Te w powietrzu oczywiście nie wymagają podestu ani górki :)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, beaviso napisał:

Oczywiście. Przed świętami przebazowano sprawnych bodajże 7 czy 8 sztuk "MiG-29M" do Malborka. Pozostałych kilka jest na pracach w WZL w Bydgoszczy, skąd mają wrócić już do malborskiej bazy. Malbork stał się bazą zbiorczą maszyn z 22. i 23. BLT. Lotnisko EPMM zaś rozpoczyna remont. Po wakacjach mają przylecieć pierwsze koreańce.

Jak przylecą F-35 to wybiorę się pod płot EPMB popatrzeć co tam na lotach słychać i widać.

M.

No i obaliłeś lokalną teorię  spiskową właśnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

toska- Ty leniu... niektóre wpisy zostały dla potomnych i jako ostrzeżenie...

No właśnie nie mam pojęcia z jakiego powodu ta reszta wpisów zniknęła a część została??? Ktoś, kto zagląda na forum co jakiś czas może nie mieć pojęcia jak przebiegała rozmowa. Nieładnie wyrzucać jedne posty a inne zostawiać. Kolo z forum zniknął ale rozmowa z nim powinna w całości pozostać na forum "dla potomnych i jako ostrzeżenie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawel_breslau napisał:

No właśnie nie mam pojęcia z jakiego powodu ta reszta wpisów zniknęła a część została??? Ktoś, kto zagląda na forum co jakiś czas może nie mieć pojęcia jak przebiegała rozmowa. Nieładnie wyrzucać jedne posty a inne zostawiać. Kolo z forum zniknął ale rozmowa z nim powinna w całości pozostać na forum "dla potomnych i jako ostrzeżenie". 

Bo wiesz Yeti ma nakazane że tu dzieci i podatni na wpływy zaglądają i nie daj Boże któryś się skrzywienia nabawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Zostały z prostego powodu...


Abyście Panie i Panowie mogli zobaczyć, co braki w wiedzy, za dużo propagandy, własne przemyślenia gdy rozumu nie starcza, prowadzą...

 

raczej pazerność i brak skrupułów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Zostały z prostego powodu...


Abyście Panie i Panowie mogli zobaczyć, co braki w wiedzy, za dużo propagandy, własne przemyślenia gdy rozumu nie starcza, prowadzą...

 

Ojojoj, bardzo nieładnie. I jak te osoby, nie będące w temacie rozmowy, mają sobie zdanie wyrobić, jak wyrzuciłeś tylko wybrane części konwersacji? Co mogą pomyśleć? Cóż, widzę, że wypowiedzi osobnika określanego jako ruska on..ca pozostawione a reszta przeszła przez maszynkę i wyleciała z forum. 

Aby zachować ogólny pogląd konwersacji trzeba przedstawić w całości jak sytuacja wyglądała, każdy będzie mógł sobie wyrobić zdanie we własnym zakresie a nie przy wybranych fragmentach. 

To taka moja mała dygresja.

Tak jak napisałem wcześniej, kolo wyleciał i uważam, że dobrze ale jak chcesz aby dla potomnych pozostawić ślad i ostrzeżenie to warto zachować oryginalny zapis rozmów a nie wybranych fragmentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie