Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.10


Rekomendowane odpowiedzi

Grzesio

"To oni biorą udział w regularnych działaniach frontowych zamiast wojska? Legia Cudzoziemska też nie jest chyba firmą prywatną, ale formacją państwową?"

Academi nie bez powodu co rusz zmienia nazwę. Z prywatnej firmy ochroniarskiej przeobrazili się w ekipę do wynajęcia, którą wysyła się tam, gdzie nie wypada wysłać oficjalnych służb czy wojsk amerykańskich.

Tak- działali choćby w Iraku.


I byłbym zaskoczony, gdyby jako szkoleniowcy, obserwatorzy, a może i jakieś mniejsze grupy bojowe, nie działali na Ukrainie.

 

Legia Cudzoziemska to instytucja, w której teoretycznie nie mogą służyć Francuzi... bo jak i dlaczego oni mieliby ginąć w walkach. Zawsze to, patrz wyżej, lepiej aby najemnicy walczyli-ginęli-itp...
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na Ukrainie powstaną pierwsze na świecie oddziały uderzeniowe UAV

 

„Każdy z nich otrzyma drony i amunicję, Starlink i inny niezbędny sprzęt do pokonania wroga w gorących punktach. Głównym partnerem szkolenia kompanii uderzeniowych jest szkoła wojskowa Borivite” – poinformowało Ministerstwo Obrony."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Jaka szkoda, że nikt nie informuje, że Ukraina traci średnio 40 czołgów miesięcznie i te wszystkie dary czołgowe mogą nie wystarczyć nawet na pełny kwartał.

Z drugiej strony w ciągu ostatnich 11 miesięcy zdobyli 545 rosyjskich czołgów. Średnio o ok. 1/4 miesięcznie więcej niż sami tracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MarekA napisał:

Z drugiej strony w ciągu ostatnich 11 miesięcy zdobyli 545 rosyjskich czołgów. Średnio o ok. 1/4 miesięcznie więcej niż sami tracą.

To tylko ładnie wygląda na papierze.W rzeczywistości nawet nie ma części, żeby utrzymać w stanie użytkowym czołgi poza podstawowymi modelami T72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MarekA napisał:

Z drugiej strony w ciągu ostatnich 11 miesięcy zdobyli 545 rosyjskich czołgów. Średnio o ok. 1/4 miesięcznie więcej niż sami tracą.

Tak, masz rację, tylko że w tej liczbie są czołgi zdobyczne-pełnosprawne oraz czołgi uszkodzone w różnym stopniu, które lądują na remonty w Polsce/Czechach/Słowacji/Rumunii, a takie remonty trwają.

Tak, czy inaczej, liczba tych zachodnich czołgów zadeklarowana obecnie nie jest jakaś imponująca, mimo że w mediach trwa orgazm na tle tego, co to niby się nie wydarzyło, jaka to gigantyczna dobroć dla Ukrainy.

Owszem, wydarzyło się dobre przełamanie, ale bez rewelacji na miarę zrewolucjonizowania frontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vis1939 napisał:

To tylko ładnie wygląda na papierze.W rzeczywistości nawet nie ma części, żeby utrzymać w stanie użytkowym czołgi poza podstawowymi modelami T72.

Podobają mi się takie stwierdzenia. Brakuje tylko źródła informacji. W rzeczywistości nie ma żadnych problemów z częściami zamiennymi w wszystkie awarie wszystkich czołgów usuwane są bardzo szybko i na bieżąco. Z oczywistych względów nie mogę podać źródła mojej informacji. Mogę jedynie dodać, że zarówno Twoja jak i moja informacja warte są dokładnie tyle samo 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie