Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.10


Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, karpik napisał:

Kolejny sukces dyplomacji końskiego łba. Erytrea obiecała, że nie wyśle leopardów na Ukrainę. Innych zwierząt też nie. 

Już całkiem się zbłaźnił. Kiedyś siedział przy stole z wielkimi tego świata a dziś stoi na ulicy w kobitami wśród palm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙄🤔

 

"Polska oficjalnie ogłosiła utworzenie „koalicji pancernej” dla wsparcia Ukrainy – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

 

"Z mojej inicjatywy prowadzimy negocjacje z krajami, które posiadają czołgi Leopard 2A4, aby wspólnie stworzyć koalicję darczyńców nowoczesnych pojazdów opancerzonych dla Ukrainy" - napisał minister na Twitterze.

 

Błaszczak nie sprecyzował, o jakich krajach mowa, zamiast tego opublikował zdjęcie na tle flag narodowych, wśród których w szczególności jest flaga Turcji."

 

IMG_20230127_193831_866.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bodziu000000 napisał:

20230127_185401.jpg

Żarciki, żarciki… A na serio to większość z nich w kilka miesięcy będzie stratą bezpowrotną. To jest maszyna frontowa. Zapłoną, niestety. Oby tanio pancerzy nie sprzedały.

Kreowany jest mit ich niezwyciężoności, bo…?

Kacapska propaganda będzie pastwić się nad zdjęciem każdego ich wraku. Tyle że trzeba będzie szukać gdzieś na Telegramie, bo oficjalne strony mamy poblokowane. Czy ktoś z Was może wejść np. na Ria Novosti (ria.ru)? Ja nie mogę ani z internetu stacjonarnego (Vectra) ani mobilnego (TMobile). Jedynie w jednym z miejsc moich wyjazdów internet na to pozwala, będę musiał spytać właściciela domków co to za provider, że nie blokuje ruskich stron.

 

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

karpik- obawiam się, że pojedyncze trafienia Ukr. są niczym, co się dzieje w Vuhledar Вугледа́р...
Co więcej- poza szczątkowymi niezależnymi źródłami, większość filmów jest ze strony orków i nie wygląda to dobrze, niestety.

 

Widziałeś, żebym tu wrzucił filmik czy zdjęcie pokazujące porażkę Ukraińców? Wystarczy krótka informacja gdy miasto już stracone...

Prócz tego, że nie jestem obiektywny, zgrabnie wypieram niewygodne infa🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, beaviso napisał:

Kacapska propaganda będzie pastwić się nad zdjęciem każdego ich wraku.

Dokładnie tak będzie.

Tak samo, jak w przypadku bałkańskiej dziczy tańczącej na wraku F-117A. A niech tylko turańska dzicz zestrzeli ukraińskiego F-16, czy coś innego zachodniego - a na pewno zestrzeli - to sto fafnaście telewizji pokaże kazaczoka dziczy na skrzydle tego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Dokładnie tak będzie.

Tak samo, jak w przypadku bałkańskiej dziczy tańczącej na wraku F-117A. A niech tylko turańska dzicz zestrzeli ukraińskiego F-16, czy coś innego zachodniego - a na pewno zestrzeli - to sto fafnaście telewizji pokaże kazaczoka dziczy na skrzydle tego czegoś.

Każdego Leo zapewne obfotografują z każdej strony i podadzą po zniszczeniu jednej sztuki że zniszczyli 6. Cóż, propaganda, a u nich, trzeba pamiętać, działa bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

A dziś gen. Skrzypczak mówił, że widział w Iraku Abramsa przestrzelonego na wylot na poziomie kół, a on dalej normalnie popylał.

Taki art znalazłem

https://www.altair.com.pl/magazines/article?article_id=1391&fbclid=IwAR2PbWv5Vt8Aq30W0iwq_ZlZqDcfyesiDBP2oPcedrdSDv1RBIZvkf5TTWs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co jest w Mordorze?

 

W tym roku nikt nie przejdzie na emeryturę

W związku z podniesieniem wieku emerytalnego dla mężczyzn i kobiet.

 

Zaproponuj amnestię dla 500 000 migrantów zarobkowych deportowanych wcześniej z Rosji

Ktoś musi pracować zamiast zmobilizowanych Rosjan!

 

Putin polecił rządowi wymyślić sposób na zwiększenie wskaźnika urodzeń

Znamy jeden sposób, ale Putin będzie musiał osobiście w nim uczestniczyć. Samobójstwo. I natychmiast wskaźnik urodzeń wzrośnie.

 

Tak więc helikopter obsługujący Putina rozbił się na lotnisku Wnukowo

Podczas lądowania śmigłowiec uderzył łopatami o ziemię i doznał uszkodzenia części ogonowej.

 

Kontynuować! Szkoda, że tym razem głównego pasażera nie było na pokładzie!

 

Zysk rosyjskich banków spadł prawie 12 razy w ciągu roku

Nic, nic, przed nami jeszcze zabawniejszy rok - być może w ogóle nie będzie zysków lub nie będzie „rosyjskich banków”.

 

Medwedczuk w Rosji ogłosił gotowość stworzenia nowego ruchu politycznego

Znowu hoduje swojego ojca chrzestnego na babcie?

 

Lekarz ukarany grzywną za „zdyskredytowanie” armii rosyjskiej z powodu rozmowy z kolegami

Jeden z nich napisał do lekarza donos za zdanie „Jestem przeciwko wojnie na Ukrainie”.

 

Halo, prawie 1937! Za mówienie szeptem już są sądzeni, ale jeszcze nie rozstrzelani.

 

Korea Północna przysięga „zawsze być w tym samym okopie” z Rosją

O tym powiedziała siostra przywódcy KRLD.

 

Niech śmierć nie oddzieli ich od Putina, a będą leżeć w tym samym okopie.

 

Patriarcha Cyryl, przemawiając w Dumie Państwowej, zdradził, że chęć ratowania życia jest fałszywą wartością obcą Rosji

 

Cóż, przy takim życiu jak Rosjanie - i nic dziwnego.

 

Częstość występowania syfilisu gwałtownie wzrosła

W ciągu dwóch lat liczba nowych przypadków gwałtownie wzrosła."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekA napisał:

 Mogę jedynie dodać, że zarówno Twoja jak i moja informacja warte są dokładnie tyle samo 😜

W Twojej głowie na pewno.Na szczęście(dla mnie) ja nie nie biorę takich rewelacji z domysłów, tylko z wypowiedzi ludzi którzy się na tym cokolwiek znają.Jutro coś postaram się podlinkować.Na zachętę tylko polecam sprawdzić ilość ruskich modyfikacji teciakia i jak się do tego mają konstrukcie z UA i ich zaplecze logistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSZ Ukrainy wezwało ambasadora Węgier w Kijowie Istvana Ijdjarto w związku z wypowiedziami węgierskiego premiera. Viktor Orban porównał Ukrainę do Afganistanu i nazwał ją "ziemią niczyją" - poinformował na Facebooku rzecznik ukraińskiej dyplomacji Ołeh Nikołenko.

 

Portal Ukrainska Prawda poinformował, że Orban w piątek spotkał się z 15 dziennikarzami, przed którymi przyznał, że nie wierzy w zwycięstwo Ukrainy. Miał też powiedzieć, że kraj ten stopniowo przemienia się w ruinę, którą nie da się rządzić i w związku z tym "Ukraina, podobnie jak Afganistan, jest ziemią niczyją".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie