Skocz do zawartości

Zakupy z Korei Południowej


Cypis

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Merill_Marauder napisał:

Jakby coś to było warte to bym to nazywał Redback. Ponawiam pytanie- ktoś wie dlaczego toto po prezentacji nawet nie zostało porządnie skierowane do testów?

O ile źródło wiarygodne.

https://defence24.pl/przemysl/koreanski-bwp-pl21-z-polska-wieza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Kilkaset ZSSW-30, kilkaset Krabów...

Nawet gdyby nasz przemysł posiadał potencjał do produkcji kilkuset Krabów i kilkuset ZSSW-30 rocznie to obecnie i tak nie produkował by w/w w ilościach kilkuset szt. rocznie. Jest zawalony remontami pojazdów ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
4 godziny temu, Kazik.S napisał:

U naszych granic wojna a troll z tytułem  "moderator" domaga się przetargów. Skąd się biorą tacy laicy?

Co to za demagog (łagodnie mówiąc) , który wojną za naszą granicą usprawiedliwia możliwość robienia ciemnych interesów i rozkradania mojej kasy bez kontroli.

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co to za demagog (łagodnie mówiąc) , który wojną za naszą granicą usprawiedliwia możliwość robienia ciemnych interesów i rozkradania mojej kasy bez kontroli."

co to za bałwan kupuje broń w przetargach trwających latami gdy u drzwi jest wojna. 

Edytowane przez Kazik.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko złodziej i debil kupuje używaną ,starą ,drogą broń bez przetargu od kraju , który jest w stanie wojny i nie widomo czy będzie w stanie wywiązać się z kontraktu , np. dostarczyć części zamienne.

Jak nazwać tego co usprawiedliwia złodziejstwo i twierdzi , że to w dobrej wierze.

Najpierw kradli bo pandemia , teraz bo wojna .

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cypis napisał:

Tylko złodziej i debil kupuje używaną ,starą ,drogą broń bez przetargu od kraju , który jest w stanie wojny i nie widomo czy będzie w stanie wywiązać się z kontraktu , np. dostarczyć części zamienne.

Jak nazwać tego co usprawiedliwia złodziejstwo i twierdzi , że to w dobrej wierze.

Tylko totalny laik tak pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak znam te tłumaczenia , nadajesz się na paskowego TVP info.

Każde złodziejstwo nazwiesz , że to oskarża laik (tylko ty jesteś specem) , jeszcze zaraz się dowiem , że to co piszę to putinowska narracja , śmiało pisz .

A ty bezmyślnie będziesz powtarzał , że zakup całej broni w Korei , kraju który jest w stanie realnej wojny z sąsiadem i mający za kawałkiem morza , mocarstwo , które ma chrapkę na cały rejon , to najlepsza dla nas opcja , by kupować tam broń . Samo to , że mówiono o zakupie nowej broni a na początek dostaliśmy coś co ma ponad 10 lat służby i jest tylko odmalowane. Czy jeździ ? Nie wiadomo , bo ja widziałem tylko prezentacje stacjonarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cypis napisał:

Tak , tak znam te tłumaczenia , nadajesz się na paskowego TVP info.

Każde złodziejstwo nazwiesz , że to oskarża laik (tylko ty jesteś specem) , jeszcze zaraz się dowiem , że to co piszę to putinowska narracja , śmiało pisz .

A ty bezmyślnie będziesz powtarzał , że zakup całej broni w Korei , kraju który jest w stanie realnej wojny z sąsiadem i mający za kawałkiem morza , mocarstwo , które ma chrapkę na cały rejon , to najlepsza dla nas opcja , by kupować tam broń . Samo to , że mówiono o zakupie nowej broni a na początek dostaliśmy coś co ma ponad 10 lat służby i jest tylko odmalowane. Czy jeździ ? Nie wiadomo , bo ja widziałem tylko prezentacje stacjonarne.

Powtarzam pytanie. Wymień tą starą używaną broń z Korei. Ps USA też może wejść w konflikt zbrojny, więc nie kupujmy. Zostają Niemcy i ich stare Leopardy z la 80 tych. Wedlug Ciebie K2 opracowane w 2014 sa stare? Co do części to mają być produkowane w Poznaniu. Hehe laik z dobrą POstawą.

Edytowane przez Kazik.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem , dostaliśmy na razie używane przez Koreę pojazdy , w sumie chyba z 10 czołgów i 20 haubic , dopiszę , żebyś zrozumiał są to pojazdy stare , używane już prze Koreę co najmniej kilka lat , ale odmalowane .

Wojna u granic , trzeba się zbroić , więc kupujemy bez przetargu 10 czołgów i 20 hałbic (starych) na już dla ładnych obrazków w telewizji  oraz 160-180 czołgów ( do 2025 roku) i 200 haubic (do 2026 roku) . A wojna jak piszesz u granic trwa .  Po 2026 roku możemy sobie wyprodukować 800 czołgów i 460 haubic. A co z wojną u granic . wszystko bez przetargu i to nie jest wał ?

 

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cypis napisał:

Poza tym produkujemy Kraby , dobrze oceniane w wojnie na Ukrainie. 

W związku z tym kupujemy haubice w Korei , 200 z terminem do 2026 roku , bez przetargu. 

I to nie jest wał?

Ukraińcy zamówili Ok 80 krabów. WP Ok 200. Roczna produkcja to ok 45 sztuk. W Gliwicach powstaje druga linia produkcji Kraba. Ale to i tak mało. Potrzeba lat na zaspokojenie potrzeb WP. Czy tak trudno to pojąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie