Skocz do zawartości

Zakupy z Korei Południowej


Cypis

Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, takafura napisał:

To nie było złośliwe.

Temat czytają dzieci, kobiety i tacy laicy z lasu jak ja - mimo wszystko znając z grubsza sytuację w jakiej funkcjonuje od dziesięcioleci Korea Południowa byłem zdziwiony Twoim zdziwieniem ;)

Jestem zdziwiony bo standardowe jest pozbywanie się starego sprzętu na rzecz nowego, a, nie pozostawianie w linii starszego, a oddawanie najnowszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką ciekawostkę wyczytałem o  Korei Płd. :

W 2021 eksport uzbrojenia na poziomie 7 mld dolarów – był to rok rekordowy, wartość eksportu zwiększyła się dwukrotnie w stosunku do 2020 roku. A w br. eksport może osiągnąć od kilkunastu do nawet 20 mld dolarów, w zależności od tego, jak będzie przebiegało podpisywanie perspektywicznych kontraktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Merill_Marauder napisał:

Ja się nie znam i tylko pytam skąd takie zdziwienie polskojęzycznego i życzliwego nam portalu skoro nawet do mojego lasu dodarło takie info:

Od 2026 roku mają być dostarczane czołgi w wersji K2PL, które będą produkowane przez krajowy przemysł. Tak o konfiguracji czołgu mówił w wywiadzie dla Defence24.pl gen. dyw. Maciej Jabłoński, Inspektor Wojsk Lądowych: "Nie będzie dodania siódmej partii kół bieżnych w czołgu K2PL, ani żadnych istotnych zmian konstrukcyjnych. Czołg, który jest przewidziany do produkcji w naszym kraju od 2026 będzie bardzo zbliżony do kolejnej wersji czołgu koreańskiego. Założenie jest takie, aby był praktycznie taki sam po to, aby dwa ośrodki produkcyjne mogły strategicznie się wspierać, będąc w różnych obszarach geograficznych, w wypadku problemów produkcyjnych, czy nawet uzupełnienia strat.

(defence24)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałem że planowaną wcześniej drogą i czasochłonną modernizację polegającą na wydłużeniu kadłuba czołgu i dodaniu jednej pary kół uwalił osobiście sam Prezes. Był we wnętrzu czołgu i chodził swobodnie wyprostowany, więc stwierdził że to zbędna fanaberia ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, takafura napisał:

Właśnie doczytałem że planowaną wcześniej drogą i czasochłonną modernizację polegającą na wydłużeniu kadłuba czołgu i dodaniu jednej pary kół uwalił osobiście sam Prezes. Był we wnętrzu czołgu i chodził swobodnie wyprostowany, więc stwierdził że to zbędna fanaberia ;)

Nie prawda. Źródła podają i zresztą widać efekty, że chodząc po czołgu wielokrotnie obił makówkę😅

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, takafura napisał:

Od 2026 roku mają być dostarczane czołgi w wersji K2PL, które będą produkowane przez krajowy przemysł. Tak o konfiguracji czołgu mówił w wywiadzie dla Defence24.pl gen. dyw. Maciej Jabłoński, Inspektor Wojsk Lądowych: "Nie będzie dodania siódmej partii kół bieżnych w czołgu K2PL, ani żadnych istotnych zmian konstrukcyjnych. Czołg, który jest przewidziany do produkcji w naszym kraju od 2026 będzie bardzo zbliżony do kolejnej wersji czołgu koreańskiego. Założenie jest takie, aby był praktycznie taki sam po to, aby dwa ośrodki produkcyjne mogły strategicznie się wspierać, będąc w różnych obszarach geograficznych, w wypadku problemów produkcyjnych, czy nawet uzupełnienia strat.

Znaczy czytałeś, że oferowana i prezentowana na targach była wersja przedłużona?

Miało być pięknie, a wychodzi podobnie jak u dystrybutorów samochodów marki Kia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Merill_Marauder napisał:

Znaczy czytałeś, że oferowana i prezentowana na targach była wersja przedłużona?

Miało być pięknie, a wychodzi podobnie jak u dystrybutorów samochodów marki Kia. 

 Czytałem i trochę wydawało mi się to karkołomne. Choć pewnie uzasadnione, do dzisiaj pamiętam swoją gimnastykę przy wciskaniu się do BWP w zimowej, grubej panterce.

Jak myślisz - poszło o kasę czy czas potrzebny na przeprojektowanie i wdrożenie do produkcji nowego kadłuba ?

Ps. Trochę się boję jak zareagują na te podobno ciasnawe wnętrza nasi pancerniacy. Czytałem wywiad z ukraińską załogą "Kraba" która mieszkała w nim 3 tygodnie non stop i chwalili przyjazność ( czajnik do herbaty ) i ergonomię. Mam nadzieję że nasi dadzą radę w tych czołgach i haubicach...

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, takafura napisał:

Jak myślisz - poszło o kasę czy czas potrzebny na przeprojektowanie i wdrożenie do produkcji nowego kadłuba ?

Korea to jest taki fajny kraj. Swojsko jak u nas- temu i tamtego posmarowali i poszło to, co zalegało w magazynach.

Jak jeszcze kupimy tego słynnego Rednecka (nazwa idealnie pasuje do klasy wozu) to dopiero będzie kpina stulecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie