Skocz do zawartości

Zakupy z Korei Południowej


Cypis

Rekomendowane odpowiedzi

40 minutes ago, Edmundo napisał:

Dlatego zadałem powyższe pytanie. Ale foty z podwieszonymi pod polskie "Suki" Ch-25MP lub prezentowanymi z całym asortymentem uzbrojenia to widziałem, tylko gdzie ? W grę wchodzi albo "stare" LAI albo PKL albo ?

Ja się w ogóle zastanawiam czy każdy Su-22M4 miał możliwość obsługi zasobnika, czy musiał być do tego specjalnie przystosowany na przykład poprzez zastąpienie którego z paneli tablicy przyrządów czy dołożenie dodatkowego do sterowania zasobnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Edmundo napisał:

Zresztą nie wszystko bazuje na "wzrokowym" rozpoznaniu powietrznym i nie wszystko musi pochodzić z naszych środków rozpoznania, rozumiesz o czym piszę.

Rozumiem o czym piszesz, ale za to Ty nie rozumiesz o czym ja piszę. A piszę o tym, że Polska to nie Kuwejt leżący na morzu ropy naftowej i w związku z tym nie powinna kupować za miliardy dolarów sprzętów z półki, tylko każdorazowo w ramach przetargów. A przetargi powinny być tak ustawione, aby jak najwięcej zyskał nasz przemysł [nowe technologie, nowe miejsca pracy i udział w łańcuchu dostaw], bo inaczej to dalej zostaniemy skansenem, do tego zarządzanym przez niekompetentnych ludzi z nadania politycznego. Czy to tak trudno zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balans napisał:

Czy to tak trudno zrozumieć?

Jest mi trudno zrozumieć że niektórym ludziom wydaje się że itd... Ale nic to.

Merill, czy Wjuga mogła być podwieszana pod UM3K ? Tak sobie tylko gdybam.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w Powidzu były 3 (słownie trzy) zasobniki i podobno 18 rakiet. Z zasobnikiem podobno latano, ale bez rakiet. Odpalenie też nigdy się nie odbyło. Tak jak myślałem, tablica musiała mieć specjalny panel po prawej ręce tuż poniżej celownika żeby sterować całym ustrojstwem. 

Myślę, że nikt nie przystosowywał UM3K do tego, więc raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2PL czyli K2 czyli xD :

"Na początek chciałbym jedno zdementować. Nie będzie dodania siódmej partii kół bieżnych w czołgu K2PL, ani żadnych istotnych zmian konstrukcyjnych. Czołg, który jest przewidziany do produkcji w naszym kraju od 2026 będzie bardzo zbliżony do kolejnej wersji czołgu koreańskiego. Założenie jest takie, aby był praktycznie taki sam po to, aby dwa ośrodki produkcyjne mogły strategicznie się wspierać, będąc w różnych obszarach geograficznych, w wypadku problemów produkcyjnych, czy nawet uzupełnienia strat."

 

Borsuk z K2, Abrams z ciężkim BWP czyli odbudowa Wojsk Lądowych. Gen. Jabłoński: „Każdy batalion czołgów jest na wagę złota” [WYWIAD] | Defence24

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 2.09.2022 o 12:55, Merill_Marauder napisał:

No więc w Powidzu były 3 (słownie trzy) zasobniki i podobno 18 rakiet.

Merill, wracam do tegoż tematu. A więc to co powyżej napisałeś to dotyczyło tylko 7 PLBR w Powidzu czy też wszystkich pułków na Su- 22 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar...

Nie reaguj, nie warto...

Dla mnie, i dlatego wkleiłem, mocno zabrzmiało "Wspieramy polski przemysł zbrojeniowy" w momencie kolejnych zakupów z półki... tym razem z Korei, patrz np K9.

A prezes Huty Stalowa Wola Bartłomiej Zając do dymisji się przez przypadek podał.. i nie ma to z tymi zakupami nic wspólnego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, srbm napisał:

Podobno ta baba zniweczyła możliwość produkcji prochów wielobazowych, z których mesko słynęło od dziesięcioleci.

https://kielce.tvp.pl/61725711/nowy-kontrakt-mesko-w-zakladzie-beda-produkowane-rakiety-do-niszczenia-czolgow

https://www.mesko.com.pl/aktualnosci/inwestycje-w-mesko

Czytam to forum - upadek MESKO, Czytam doniesiena prasy -Nowe kontrakty, innowacyjne technologie. 

dwa różne światy jak w Matrixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie