Jump to content

Edmundo

Forum members
 • Posts

  2887
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by Edmundo

 1. Hełmy wz. 16 miały kolor taki jak wszystkie hełmy w WP czyli tak jak napisali przedmówcy- khaki. Tylko PP miała hełmy malowane na granatowo ale "ponoć" dostarczono także wz. 31 w barwie khaki, "ponoć" w 1 Pułku Lotniczym były także wz. 31 w malowaniu szarym.
 2. Tak, tylko jaka to wersja, radiowe raczej nie miały tylnego okienka ale może...
 3. Ha, miasto w którym się urodziłem i mieszkałem miało 5 stacji kolejowych, miasto w którym mieszkam od 42 lat miało onegdaj 2 stacje kolejowe w tym wąskotorową. Obecnie ze stacji pozostały trzy tory i kłody leżącego obok drewna "tartacznego". Pozdrawiam
 4. Zanęta, wędka, żyłka, haczyk i złowiona rybka
 5. Także intensywnie korzystałem z PKP w latach 80-tych i w latach 90-tych również, ale takowy istotnie "obrdzewiały" wagon to pierwszy raz widzę, poważnie. Wszelakie wagony osobowe były albo ciemnozielone albo ciemny khaki, dopiero w w połowie lat 90-tych zaczęto je przemalowywać w bardziej "pokojowe" kolory. A i Ojciec mój także kolejarz, znaczy się maszynista kolejowy, począwszy od prowadzenia Ty2, Ty52, TKt48, SM2, SM30, SM42 "Stonki", ST44 "Gagarina", ale to tylko wtajemniczeni wiedzą o co chodzi Pozdrawiam z miasta w którym kolejowe połączenia pasażerskie zlikwidowano w 1993 r. Ale plany są i tego się trzymajmy
 6. Podejrzewam że jak każdy ówczesny obywatel PRL, nie licząc "wierchuszki" . Zasłonek w takowym niebieskawo-zielonym kolorze nie pamiętam, bom może i za młody ale te "musztardowe" to i owszem, pamiętam.
 7. Chyba coś nie tak z pamięcią, wagony osobowe były w kolorze ciemnozielonym.
 8. Patrzę, patrzę i nijak tam nie widzę żadnych runów.
 9. Być możliwe, te które ja pamiętam sprzed ponad 40 lat były koloru "musztardowego" a i litery też były innego kroju.
 10. Żołnierz stojący na samolocie ma czapkę strzelców górskich a więc być możliwe iż fotografię wykonano na lotnisku we Lwowie a może w Krośnie ale czy tam były murowane hangary ?
 11. Pod Poznaniem nie było żadnych baz lotniczych (oczywiście poza lotniskiem w Krzesinach) a tym bardziej takich w których stacjonowały jednostki radzieckie ale przecież prawie wszystkie samoloty bojowe (pomijam Limy i Iskry) będące na stanie ówczesnych polskich Wojsk Lotniczych czy też Wojsk Obrony Powietrznej Kraju były produkcji radzieckiej a więc ów pojemnik może był na wyposażeniu naziemnej obsługi samolotów albo i nie koniecznie samolotów, po prostu przyjechał do Polski wraz z radzieckim sprzętem a w przemalowywanie takiego czegoś w kolor obowiązujący w WP nikt by się nie bawił, ani wtedy ani obecnie, bo i w sumie po co.
 12. Nie wiem co to jest i do czego mogło służyć ale kolor jest charakterystyczny dla Armii Radzieckiej.
 13. Samoloty samolotami ale ten Chevrolet COE na pierwszym planie, to jest to Drogi Panie
 14. Jeśli to pod Nowym Dworem Mazowieckim to może te CP to Cegielnia Pomiechówek o ile takowa istniała.
 15. Też mi tak to wygląda i to "dżinsów" marnej jakości
 16. Niekoniecznie. Być możliwe, tego nie wiem ale jeszcze raz napisze iż w II RP trochę tychże związków było. Co do ich umundurowania to niestety ale literatury i dostępnych źródeł nie ma.
 17. Kreis Blatt to powiatowy dziennik urzędowy, w tym przypadku dla powiatu Świecie.
 18. Przemo, zdradź tajemnicę po czym poznałeś że to: Najbardziej intryguje mnie to Grodno, po czym to poznałeś?
 19. Któryś ze związków rezerwistów a tych w II RP trochę było.
 20. Moim skromnym zdaniem to nie jest ta sama osoba, popatrz "na ten przykład" na usta
 21. Poszukaj kto był wtedy polskim attache wojskowym w Belinie.
 22. Zapewne tak i moim zdaniem nie tylko w jednej brygadzie ale po dywizjonie w każdej z ówcześnie istniejących brygad artylerii armat.
 23. Proszę zwrócić uwagę co za formacja "zdobyła" Ursusa z powyższej fotografii.
×
×
 • Create New...

Important Information