Skocz do zawartości

Edmundo

Użytkownik forum
 • Zawartość

  1690
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Edmundo

  Policja IIRP (cz.3)

  I jakiś Francuz też został uwieczniony, zapewne instruktor, specjalista od broni francuskiej.
 2. Edmundo

  Polskie schrony-część szósta

  Zapewne tak .
 3. Edmundo

  Okres II Wojny Światowej i powojenny

  Nie ma najmniejszego problemu, proszę zadawać pytania, zawsze chętnie podzielę się posiadaną wiedzą. Również pozdrawiam.
 4. Edmundo

  Okres II Wojny Światowej i powojenny

  Nie, ta fotografia ze Związkiem Strzeleckim nie ma nic wspólnego, to jest regularny pododdział (pluton ?) Wojska Polskiego na ćwiczeniach (białe opaski na rogatywkach polowych wz. 37), pisałem o tym na początku tegoż wątku. Karabiny Mauser, przez ramię przewieszone zrolowane koce, zastanawia tylko jedna ładownica wz. 22 na pasie, w piechocie regulaminowo noszone były dwie, chyba że to jakiś pododdział "specjalny" pułku piechoty n.p. pluton łączności, pionierów itp. A więc jeszcze raz, Związek Strzelecki zdecydowanie to nie jest, to jest Wojsko Polskie pomiędzy 1937 a 1939 rokiem.
 5. Edmundo

  Pancerne ciekawostki 5

  Ten Агитпоезд Октябрьская революция czyli "pociąg agitacyjny Rewolucji Październikowej" to w odniesieniu do pociągu w tle (po rosyjsku "поезд") ale motocykl z Maximem na pierwszym planie też ciekawy.
 6. Edmundo

  Polskie schrony-część szósta

  Leszku dzięki za odzew, też myślałem że to "Lepak" ale pewności nie miałem. A to "coś" na stropie to MG na podstawie przeciwlotniczej, tylko po co ?
 7. Edmundo

  Pancerne ciekawostki 5

  Faktycznie, ciut za krótka lufa jak na ZiS-a 57 mm.
 8. Edmundo

  Wrzesień 1939 - Zdjęcia (część 29)

  A te przedostatnie foto też ciekawe. Polski rkm wz. 28 w rękach wroga a obok leżący granat trzonkowy, czyżby fotografia prosto z pola walki ?
 9. Edmundo

  Polskie schrony-część szósta

  To chyba Nowogród i to w nie znanej dotychczas "odsłonie". Hej leszek01 odezwij się, jesteś lepszym znawcą umocnień wokół Nowogrodu.
 10. Edmundo

  Pancerne ciekawostki 5

  To chyba T 34/57 czyli "rzadka" wersja z armatą ZiS 4 57 mm.
 11. Edmundo

  Pancerne ciekawostki 5

  Na ostatnim zdjęciu jest sowiecki ciągnik artyleryjski T 26T.
 12. Edmundo

  Nieśmiertelniki wojsk niemieckich

  2./ I.E.Btl. 48- 2 kompanie Infanterie Ersatz Bataillon 48 czyli 2 kompania 48 Batalionu Zapasowego Piechoty. 5888 to numer indywidualny żołnierza, 0 to grupa krwi. Informacji dotyczących tejże jednostki szukaj na stronie Lexikon der Wehrmacht.
 13. Edmundo

  Foto zołnierza II RP

  Na pierwszej z fotografii żołnierz broni pancernej na co wskazują proporczyki na kołnierzu. Kurtka wz. 36 z przypiętą Państwową Odznaką Sportową.
 14. Edmundo

  Polskie kuchnie polowe vol.2

  Patrząc na "dyszel" to pewnie coś motorowego (pancernego).
 15. Edmundo

  Rosja Carska

  A może wcale nie carskie tylko już sowieckie a więc "LAU" jak rosyjskie Ленинградское артиллерийское училище czyli Leningradzka Szkoła Artylerii powstała w 1920 r. a "X" to być może 10 rocznica funkcjonowania tejże szkoły. Tu mała uwaga, nie jestem tego w 100 % pewny, ale daję jakiś trop/namiar na dalsze poszukiwania. Pozdrawiam
×

Powiadomienie o plikach cookie