Jump to content

Edmundo

Forum members
 • Content Count

  1839
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Edmundo last won the day on May 3

Edmundo had the most liked content!

Community Reputation

28 Excellent

Recent Profile Visitors

262 profile views
 1. Z tą czapką przedwojennej Straży Więziennej (na ostatniej fotografii) a nie Służby bo takowa nie istniała w II RP to też za bardzo nie tak, zwróć uwagę na orła bez korony i nie tą barwę (SW II RP miała mundury ciemnozielone). Patrząc także na nazewnictwo stopni to będzie czapka SW z połowy lat 50-tych kiedy to na krótko wprowadzono stopnie odmienne od stopni wojskowych. A co do meritum czyli pierwszej fotografii to cały czas "chodzi" mi ta Służba Drogowa ale co podkreślam do 1930 r. kiedy to wprowadzono nowe stopnie i umundurowanie tejże służby. Zwróć uwagę na orła który jak najbardziej przypomina kształtem orła Służby Drogowej z lat 1922- 1930.
 2. Ani KOP, ani Służba Celna, Straż Graniczna, szwoleżer czy też urzędnik wojskowy a być możliwe że cywilna Służba Drogowa w umundurowaniu noszonym w latach 1922-1930, trzy rozetki to urzędnik IX stopnia służbowego.
 3. Czyżby prototypowa czy też wykonana w jednym egzemplarzu sanitarka na podwoziu Ursusa AT ? A może to jest podwozie Fiata 611C których to kilka sztuk w wersji samochodu ciężarowego zakupiono bodajże w drugiej połowie lat trzydziestych, choć to zdaje się błędny trop.
 4. Może Fusilier Regiment 1, 1 ersatz kompanie czyli 1 Pułk Fizylierów, 1 kompania zapasowa.
 5. Bardzo ciekawa fotografia, pancerniak w hełmie wz. 31, do tego kurtka wz. 36 (na taką mi wygląda) i "stare" malowanie kamuflażowe.
 6. Zapewne pozostałość po dostawach UNRRA lub Czerwonego Krzyża.
 7. A czy taki balon-jumping nie występuje w pierwszych scenach polskiego filmu "Spotkanie ze szpiegiem" z 1964 r. ? Zresztą całkiem niezłego jak na ówczesne lata.
 8. Takiego "cuda" to jeszcze nie widziałem, kadeci w "oficerkach". Tak trochę żartem ale są chyba dwie możliwości, albo nosili je do nauki jazdy konnej albo założyli (pożyczyli) tylko do tejże fotografii.
 9. Ten hełm to polski wz. 50, sowieckie wz. 40 były także w wersji trzynitowej ale miały prostsze wyposażenie wewnętrzne.
 10. Panowie pewnie że nie ukończona, przecież każda wieża miała platformę "startową" a tu jej nie ma.
 11. W tej wersji nie ma sprawnego, jeżdżącego wozu.
 12. Na przedostatnim zdjęciu czyż to nie Pan Prezydent Ignacy Mościcki (w płaszczu i kapeluszu po prawej).
 13. Oczywiście że nie zmienia, proponuję pozostawić już motyw tego zdjęcia.
 14. Na Wojsko Polskie to nie wygląda (niespotykane patki na kołnierzu) , także coś dziwnego na furażerkach, może to PCK ale czy członkowie PCK posiadali mundury kroju wojskowego, może tylko na ćwiczenia ?
×
×
 • Create New...

Important Information