Jump to content

Arnes

Forum members
 • Posts

  42
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Arnes's Achievements

0

Reputation

 1. Łoł, to już jakiś trop, czyli jakaś biblijna scena, dziękuję :)
 2. Witam, czy mógłby ktoś cokolwiek mi powiedzieć o obrazie, który znalazłam na strychu. Wykonany jest z wyglądu farbami olejnymi na płycie pilśniowej, ale takiej własnoręcznie chyba zrobionej, bo od tyłu poprzyklejane są niemieckie gazety. Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
 3. Dziękuję, warto wiedzieć, gdzie szukać ?
 4. Dziękuję bardzo, bo nigdzie nie mogłam z necie znaleźć.
 5. Witam, co to jest za przypinka zdjęcie z WP 1965 rok
 6. ? dzięki już lepiej, pozdrawiam ?
 7. Kruca fix taka różnica? Liczyłam na jakieś zaciśnienie ?
 8. Witam, z jakiego okresu może być to zdjęcie? Dwie kobiety to Niemki, a siedzi ich polska służąca. Miejscowość Żelechlinek.
 9. Czyli dobrze się domyślałam, że raczej szeregowy. Czy poborowych zwalniano po dwóch latach służby, a potem mobilizowano rezerwę tuż przed wojną?
 10. Witam, czytam oglądam i są panowie dobrze zorientowani w działalności KOP, ja jestem zupełnie zielona, ale ciekawi mnie los dziadka . Dziadek Adam Winkler był prawdopodobnie szeregowcem, ale gdzie mógłby stacjonować? Z dedukcji tegoż forum wynika, iż poszedł do wojska w 1934 roku (urodził się w 1913). Manewry miał w Burzeninie stacjonował w Sieradzu. Raczej 31 Pułk Strzelców Kaniowskich. Czy wojsko trwało wówczas dwa lata? Czy mógłby być dalej w służbie? Wiem tylko, że wysłany był gdzieś pod ruską granicę. A babcia czekała do 1944, bo nie miał zgody na ślub. To jakby dalej był w wojsku. Może ktoś wydedukuje z munduru gdzie mógł służyć ?
 11. Jak się okazało mój dziadek Adam Winkler również służył w 31 Pułku Strzelców Kaniowskich. Zdjęcie z manewrów Burzenin 1934/35 Adam Winkler po lewej pierwszy Adam Winkler od lewej siódmy
 12. Jeden na pewno, ale ten drugi, czy to jakieś wojsko?
 13. Proszę o pomoc w identyfikacji mundurów, myślę że to okres I Wojny Światowej
 14. To jest oryginalne zdjęcie szkolne, ale nie pełne, bo zależało mi na identyfikacji tego przedmiot obok radia. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information