Jump to content

Arnes

Forum members
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. To jest oryginalne zdjęcie szkolne, ale nie pełne, bo zależało mi na identyfikacji tego przedmiot obok radia. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
 2. Dziękuję, również za cierpliwość do mnie, ale tematem niedawno się zainteresowałam i jeszcze ciągle zbyt mało wiem. Fajnie, że jest choć gdzie zapytać, pozdrawiam :)
 3. No tak, przecież nie było prądu, a elektryfikacja wsi był po 1965 dopiero, dziękuję
 4. Szukałam w necie informacji na temat tego zdjęcia, ale podobnej fotografii nie znalazłam. Pytanie brzmi, czy mógł to być związek strzelecki? Wiem, że w latach 20/30-stych w powiecie łódzkim działał taki związek.
 5. Witam zdjęcie zrobione w latach 30-tych, są dzieci, radio i ...?
 6. Mój dziadek tez urodził się w 1913 roku służył prawdopodobnie w Sieradzu. Ma podobne umundurowanie. Wuefka, czy już pani coś więcej ustaliła?
 7. Wstawiłam jeszcze raz zdjęcie, o którym rozmowa jest żywa może teraz lepszej jakości, jeżeli jest potrzeba zbliżenia którejś strony piszcie, to je przybliżę ;)
 8. Tak wygląda w całości. Charakterystyczny jest kościół, a z tyłu pieczątka Burzenin.
 9. Korzystając z okazji, że jesteśmy w kontakcie, mam do identyfikacji jeszcze zdjęcie nie związane z Kalinem, ale dla mnie osobiście ważne. To fotografia mojego dziadka, który służył , jak się dowiedziałam prawdopodobnie w KOP, ale był szkolony w Sieradzu, w roku ok.1937, gdyż dziadek urodził się w 1917. Może przybliżając zdjęcie dowódcy, będzie ktoś mógł zidentyfikować jaki to pułk?
 10. Niestety, fotografie jakie posiadam, to raczej ludzi tam mieszkających, Niemców, bo oni pewnie je robili i po części też Polaków. Jeżeli masz jakieś informacje to pisz, chętnie przeczytam, bo tak jak wspomniałam, zamierzamy napisać o historii Kalina, a głównie straży, bo obchodzi w tym roku 100-lecie. Zdjęcie, które wstawiłam na pierwsze to, jednego z mieszkańców, bo zaangażowani w akcję coś przynoszą. To drugie mam z albumu. Jak coś więcej zdobędę zwłaszcza wojskowych to wstawię, pozdrawiam.
 11. Widzę, że to naprawdę portal o prawdziwych odkrywców, a jak jeszcze się coś rozwiąże, to tym bardziej satysfakcja murowana. Super, że piszecie, bo dowiadujemy się coraz więcej. Pasjonaci wojska widzę, że tu są i można na nich liczyć, mam zdjęcie, również we wsi Kalino zrobione, ale strażaków. Wiem, że może nie wszystkich zainteresuje, tym bardziej, że prawdopodobnie jest to pogrzeb, ale przydałoby się choć w czasie je ulokować. Nie zakładam nowego wątku, choć myślę, że to raczej lata 20-ste, jak sądzicie?
 12. A może to broń zdobyczna? w tym rejonie było sporo Niemców,którzy zamieszkiwali wioskę Kalino, uciekali całymi rodzinami w 1944
 13. Tył zdjęcia wskazuje, iż jest wykonane raczej w 1945
 14. Witam, pomagam pisać historię pewnej miejscowości spod Łodzi. Mam sporo zdjęć do weryfikacji, są to zdjęcia jednej z mieszkanek wioski Kalino. Osoba już nieżyjąca, zostawiła dwa albumy zdjęć. W jednym są głównie Niemcy zamieszkujący wioskę, w okresie międzywojennym. Drugi album to Polacy, w większości rozpoznani przez starszych mieszkańców. Szukam pomocy w identyfikacji zdjęć, ale też informacji dotyczących wsi Kalio, znajdującej się w woj.łódzkim, gminie Rzgów. Czy mogę liczyć na waszą pomoc? Na początek, zdjęcie spod sali OSP w Kalinie. Wydaje się, że to wojsko, ale czy AK?
×
×
 • Create New...

Important Information