Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Arnes

Forum members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. dzięki już lepiej, pozdrawiam
 2. Kruca fix taka różnica? Liczyłam na jakieś zaciśnienie
 3. Witam, z jakiego okresu może być to zdjęcie? Dwie kobiety to Niemki, a siedzi ich polska służąca. Miejscowość Żelechlinek.
 4. Czyli dobrze się domyślałam, że raczej szeregowy. Czy poborowych zwalniano po dwóch latach służby, a potem mobilizowano rezerwę tuż przed wojną?
 5. Witam, czytam oglądam i są panowie dobrze zorientowani w działalności KOP, ja jestem zupełnie zielona, ale ciekawi mnie los dziadka . Dziadek Adam Winkler był prawdopodobnie szeregowcem, ale gdzie mógłby stacjonować? Z dedukcji tegoż forum wynika, iż poszedł do wojska w 1934 roku (urodził się w 1913). Manewry miał w Burzeninie stacjonował w Sieradzu. Raczej 31 Pułk Strzelców Kaniowskich. Czy wojsko trwało wówczas dwa lata? Czy mógłby być dalej w służbie? Wiem tylko, że wysłany był gdzieś pod ruską granicę. A babcia czekała do 1944, bo nie miał zgody na ślub. To jakby dalej był w wojsku. Może ktoś wydedukuje z munduru gdzie mógł służyć ?
 6. Jak się okazało mój dziadek Adam Winkler również służył w 31 Pułku Strzelców Kaniowskich. Zdjęcie z manewrów Burzenin 1934/35 Adam Winkler po lewej pierwszy Adam Winkler od lewej siódmy
 7. Jeden na pewno, ale ten drugi, czy to jakieś wojsko?
 8. Proszę o pomoc w identyfikacji mundurów, myślę że to okres I Wojny Światowej
 9. To jest oryginalne zdjęcie szkolne, ale nie pełne, bo zależało mi na identyfikacji tego przedmiot obok radia. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
 10. Dziękuję, również za cierpliwość do mnie, ale tematem niedawno się zainteresowałam i jeszcze ciągle zbyt mało wiem. Fajnie, że jest choć gdzie zapytać, pozdrawiam :)
 11. No tak, przecież nie było prądu, a elektryfikacja wsi był po 1965 dopiero, dziękuję
 12. Szukałam w necie informacji na temat tego zdjęcia, ale podobnej fotografii nie znalazłam. Pytanie brzmi, czy mógł to być związek strzelecki? Wiem, że w latach 20/30-stych w powiecie łódzkim działał taki związek.
 13. Witam zdjęcie zrobione w latach 30-tych, są dzieci, radio i ...?
 14. Wstawiłam jeszcze raz zdjęcie, o którym rozmowa jest żywa może teraz lepszej jakości, jeżeli jest potrzeba zbliżenia którejś strony piszcie, to je przybliżę ;)
 15. Tak wygląda w całości. Charakterystyczny jest kościół, a z tyłu pieczątka Burzenin.
×
×
 • Create New...

Important Information