Jump to content

Arnes

Forum members
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za informację
 2. Dziękuję, warto wiedzieć, gdzie szukać
 3. Dziękuję bardzo, bo nigdzie nie mogłam z necie znaleźć.
 4. Witam, co to jest za przypinka zdjęcie z WP 1965 rok
 5. dzięki już lepiej, pozdrawiam
 6. Kruca fix taka różnica? Liczyłam na jakieś zaciśnienie
 7. Witam, z jakiego okresu może być to zdjęcie? Dwie kobiety to Niemki, a siedzi ich polska służąca. Miejscowość Żelechlinek.
 8. Czyli dobrze się domyślałam, że raczej szeregowy. Czy poborowych zwalniano po dwóch latach służby, a potem mobilizowano rezerwę tuż przed wojną?
 9. Witam, czytam oglądam i są panowie dobrze zorientowani w działalności KOP, ja jestem zupełnie zielona, ale ciekawi mnie los dziadka . Dziadek Adam Winkler był prawdopodobnie szeregowcem, ale gdzie mógłby stacjonować? Z dedukcji tegoż forum wynika, iż poszedł do wojska w 1934 roku (urodził się w 1913). Manewry miał w Burzeninie stacjonował w Sieradzu. Raczej 31 Pułk Strzelców Kaniowskich. Czy wojsko trwało wówczas dwa lata? Czy mógłby być dalej w służbie? Wiem tylko, że wysłany był gdzieś pod ruską granicę. A babcia czekała do 1944, bo nie miał zgody na ślub. To jakby dalej był w wojsku. Może ktoś wydedukuje z munduru gdzie mógł służyć ?
 10. Jak się okazało mój dziadek Adam Winkler również służył w 31 Pułku Strzelców Kaniowskich. Zdjęcie z manewrów Burzenin 1934/35 Adam Winkler po lewej pierwszy Adam Winkler od lewej siódmy
 11. Jeden na pewno, ale ten drugi, czy to jakieś wojsko?
 12. Proszę o pomoc w identyfikacji mundurów, myślę że to okres I Wojny Światowej
 13. To jest oryginalne zdjęcie szkolne, ale nie pełne, bo zależało mi na identyfikacji tego przedmiot obok radia. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
 14. Dziękuję, również za cierpliwość do mnie, ale tematem niedawno się zainteresowałam i jeszcze ciągle zbyt mało wiem. Fajnie, że jest choć gdzie zapytać, pozdrawiam :)
 15. No tak, przecież nie było prądu, a elektryfikacja wsi był po 1965 dopiero, dziękuję
×
×
 • Create New...

Important Information