Jump to content

topick

Forum members
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Really ? co to za komentarz ? Wszystko co japońskie to drogie. Wojsko nie kupic nic przed 2030 rokiem więc rozglądanie się za konstrukcjami o tak starymi jak k2 czy japończyk nie ma sensu. Tu realnie wybór jest następujący : albo konstrukcja niemiecko-francuska ,albo kombinowanie z projektowaniem własnego czołgu z innymi europejskimi partnerami (Nie Ukraina)
 2. z pewnością nadałoby się na te tureckie drony, które latały na 5-8 km wysokości , także osy i a nawet tory nie dawały rady ich sięgnąć. Loara została uwalona ponieważ już wtedy uznano, że jej możliwości będą zbyt małe w stosunku do kosztów (sztuk tyle co kompania czołgów )
 3. Ziew : "Podczas tego samego wydarzenia zatwierdzono również produkcję trzeciej partii czołgów podstawowych K2 Black Panther. Około 50 wozów (prawdopodobnie 54) ma kosztować koreańskiego podatnika 2,83 mld KRW (2,547 mld USD). Czołgi będą prawdopodobnie identyczne z należącymi do 2 serii produkcyjnej, tzn. będą wyposażone w „mieszany” powerpack, złożony z rodzimego silnika Doosan DV27K o mocy 1103 kW/1500 KM i importowanej skrzyni biegów RENK HSWL 295 TM. Powodem jest nierozwiązanie problemów z rodzimą skrzynią biegów S&T Dynamics EST15K, o których już informowaliśmy . Może to oznaczać zamknięcie rozwoju południowokoreańskiej skrzyni biegów, co może niekorzystnie odbić się na szansach eksportowych tego czołgu." tanio brać ile wlezie no dobra realnie nie wiadomo, co tam dokładnie w tym kontrakcie jest
 4. ależ ja jestem spokojny. Chciałbym tylko rozstrzygnąć (o ile to możliwe ) swoje wątpliwości.
 5. podsumowując : kiepsko opancerzony ciężki czołg K2 (56t), przedłużony, kiepsko dopancerzony i jeszcze cięższy (62-66 t ? ), którego kupimy 250 sztuk. Extra biznes dla WP. za 5-7 lat będzie dostępny leopard 2 AX z nową wieżą z armatą 130mm.
 6. really ? a o czym ja piszę jak nie o ładowaniu 75tki ... dopij kawę i przeczytaj jeszcze raz moje pytanie...
 7. Nie znalazłem nic w poprzednich tematach, dotyczących tego znaleziska, a nie dało się do nich dołączyć nowego postu i stąd nowy temat. Jeśli film znany to proszę usunąć temat.
 8. w skrócie : K2pl czyli niech polaczki sfinansują nam budowę K3
 9. procedura ładowania jest dość dziwna. Najpierw scalony pocisk, a potem jeszcze coś .. ale co . Całość trwa długo, o wiele dłużej niż sławetna 88ka. której ładowanie wygląda tak : . Wygląda na to, że szybkostrzelność naszej armaty nie była zbyt duża , a wiec armata taka sobie.... smuteczek
 10. Ten program jest na wcześniejszym etapie niż nasz moskit. - przepraszam , że porównanie. Kolejny x29 . Przebadano kilka technologii. Z pewnością nie jest to prototyp który po badaniach i przekonstruowaniu trafi do produkcji . Nie wiem po co o tym pisać. To przede wszystkim forum historyczne.
 11. Trochę to śmieszne, jak pan tankhunter tak w trybie "z tragarzami " znajduje przede w "trawie" jakieś historyczne reszki
 12. Po co tu pblikujesz filmy godne Facebooka. To jeden fake. Na szybko co my tu mamy m.in. urywki z wojny na Ukrainie, porwany m48 na amerykańskiej autostradadzie .
 13. jak się ma niezmodernizowany leopard A4, używany przez niewyszkolonych tureckich żołnierzy do leoparda A7 ? Tak samo jak Abrams M-1a do M1 sep3 ... Oczywiście przez lata konfliktu w Iraku i Afganistanie udało się Abramsa zrobić tak , ze jest bardzo dobrym czołgiem, bardzo bezpiecznym dla załogi i gdyby nie koszty eksploatacji , i nie mam tu na myśli zużycia paliwa , tylko koszty serwisów i remontów to byłby to najlepszy czołg dla WP. Ogólnie czołgom przypisujemy za dużo uwagi. one wejdą od akcji jak już "zmiękczą" nas ruskie lotnictwo i rakiety . a może i nie wejdą bo sami poprosimy o pokój , zanim zniszczą resztę naszej najcenniejsze infrastruktury. Może 70 lat temu dało się wyżyć bez prądu . teraz nie będzie tak łatwo
 14. Na tą chwilę to tylko fakt medialny. Ten czołg jest specyficzny. Żołnierze już go oglądali na miejscu i nie było szału. E sroduk mało miejsca , opancerzenie mizerne. Poza przedem. Boki wieży i kadłuba w zasadzie papierowe. Dodanie dodatkowego pancerza typu nera tylko trochę to poprawi. Inna wada to dodatkowy magazyn amunicji w przodzie kadłuba co w parze z jego cienkimi bokami nie brzmi dobrze. I nie mówcie , że przecież mamy erawe i będzie dobrze. Erawa ma swoje najlepsze lata dawno za sobą. Ogolenie pod względem ochrony wygląda to na standard naszego zmodernizowanego leoparda . Te n zaprezentowany model to tylko model niczego bo żadnych szczegółowych planów tego czołgu nie ma. Zaś opowiesci o 800 sztukach za 9 mld to już totalne bajki nawet w czasach przed pandemią.
×
×
 • Create New...

Important Information