Skocz do zawartości

topick

Użytkownik forum
  • Zawartość

    200
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana topick w dniu 17 Listopad 2021

Użytkownicy przyznają topick punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

topick's Achievements

11

Reputacja

  1. łapcie kapcie ;) https://www.lr-online.de/lausitz/forst/kampfmittel-in-forst-spektakulaerer-waffenfund-in-der-neisse-79182898.html
  2. topick

    Stug siana z Odry

    hgw. nie szukali pojazdów tylko robili prace budowalne w bazie wojskowej. Nie można wykluczyć że nie wszystko wydobędą, ale 2 okazji nie będzie. Najpewniej trafi do Panzermuseum Munster
  3. topick

    Stug siana z Odry

    obrazki
  4. topick

    Stug siana z Odry

    faszysci z Księżyca lądowali, ale coś nie pykło
  5. topick

    Stug siana z Odry

    IA jak w morde szczelił
  6. topick

    Stug siana z Odry

    Ale usunięcie swoje posciki jak trzeba będzie ;)
  7. ktoś coś więcej ? ;) https://www.facebook.com/stowarzyszenietemplum/posts/pfbid02NZzjVRSCMQshpExT6vmXanWtgGM8rNrZeJgz6tk6mM6k6jZ15nyf7MuU1GGrYkZdl
  8. Jedynym warunkiem jaki miał spełnić ten samolot to było żeby zjawił się na defiladę w 2023. Te pierwsze 12 sztuk to samolot szkoleniowy , ale szkoleniowych to my mamy sporo tylko nie umiemy ich wykorzystać, przez co latają ze 2 razy mniej niż we Włoszech. Kolejne jeśli będą to dobrze by mógłby używać aim9x (wystarczy do air policing ) bo aim120 nie jest istotny (na wojnie niech się trzymają z daleka od pojedynków na większą odległość). Jeśli będą mógłby przenosić JSOW i jdam to jeszcze nie byłoby tragedii . Inna broń wsparcia to proszenie się o nieszczęście lub rola jaką pełnią su-25 i migi29 na Ukrainie Trzeba było kupić f-16V, nie byłoby to wiele później, a może i wcześniej, ale miałby być na defiladę :D
  9. Ten samolot to największa porażka w koreańskich zakupach. Pozostałe nie są wiele lepsze choc przynajmniej wzmacniają wojsko , bo przemysłowi niewiele z tego skapnie.
  10. Niemieckie zdobycze z Włoch w Newport
  11. Francuska Marynarka Wojenna na Renie w latach 50-tych lub 60-tych.
  12. czeski "trałowiec" Uragan na bazie t-34 i i mig-15 ;)
  13. Taliban odkrywa zalety L3/35 (Carro Veloce CV-35) , miejsce i data nieznana
  14. K2PL czyli K2 czyli xD : "Na początek chciałbym jedno zdementować. Nie będzie dodania siódmej partii kół bieżnych w czołgu K2PL, ani żadnych istotnych zmian konstrukcyjnych. Czołg, który jest przewidziany do produkcji w naszym kraju od 2026 będzie bardzo zbliżony do kolejnej wersji czołgu koreańskiego. Założenie jest takie, aby był praktycznie taki sam po to, aby dwa ośrodki produkcyjne mogły strategicznie się wspierać, będąc w różnych obszarach geograficznych, w wypadku problemów produkcyjnych, czy nawet uzupełnienia strat." Borsuk z K2, Abrams z ciężkim BWP czyli odbudowa Wojsk Lądowych. Gen. Jabłoński: „Każdy batalion czołgów jest na wagę złota” [WYWIAD] | Defence24
  15. Przecież k2 waży jakieś 7-9 ton mniej od L2 a7 i ponad 10 ton mniej niż L2 a7v. To chyba oczywiste, że większość oszczędności osiągnięto na pancerzu. Dali nisko profilową wieże, co pozwoliło zaoszczędzić trochę wagi. nie wpłynęło to na odporność wieży przy ostrzał na wprost (+-10-20 stopni). Przy większych kątach wzrasta powierzchnia słabo chronionej przedniej części wieży (maska armaty i sama armata) . Trafienie w tą część to eliminacja czołgu. Na tym zdjęciu widać wyraźnie jakie jest opancerzenie wieży. Boki to papier + plus powiększona osłabiona strefa armaty . Za aktywną obronę trzeba zapłacić i to ma sens, ale to pomaga na ppk + rpg i ok też się liczy. Ogólnie nowoczesny , słabo opancerzony czołg za rozsądne pieniadze, ale już coraz bardziej poprzedniej generacji. kupowanie dużej ilości nie ma sensu. ,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie