Jump to content

topick

Forum members
 • Content Count

  122
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mmb jak zwykle różnie głupa. A5 kosztowały 200 mln €. Nie 20 mld zł. Za 6-8 mld zł można było wyszstkie leo doprowadzić do wersji a7v tylko , że bez udziału bumaru. Łatwo się mu transferuje mld do usa. Może ma od tego procent ?. I jeszcze te brednie o obronie Warszawy, jakby to wojska walczyly tam gdzie stacjonuja . To nie xviii wiek. Im dalej wroga cenną infrastrukturę tym lepiej bo zniszczyć ja wtedy można tylko droga amunicja rakietowa co czesto nie ma sensu. Braniewo i podlaska zostanie zaorana takimi gradami i 152mm. Albo wpadna w ręce wroga za friko. jeśli zaskoczyliby nas jednak w k
 2. ale to sie tyczyło 6 ostatnich lat. Nic , nawet do krajów nato nie wysylamy na wystawy bo jeszcze coś skopiujo...
 3. Nie ma zgody Monu na jakikolwiek export raków krabów. Nawet na wywóz na zagraniczne wystawy . Wszędzie szpiedzy, którzy mogą wykraść narodowe perły.
 4. to samo można powiedzieć o każdej przeprawie przez rzeki , po dnie również. Jak i przy każdym wiekszym ataku. Żaden czołg czy bwp nie wjedzie ot tak do rzeki . tu przygotowania zaczynają minimum dzień wcześniej. no tak przynajmniej jest w przypadku cwiczen czyli w czasie pokoju. oczwiście abramz z trophy po dnie nie pojedzie ;)
 5. Sugerujesz że symulatory nie mają sensu? Ciekawe. Poza tym te 2x to z testów w Szwecji. Teraz jest dodany apu wiec na postoju nie musisz uzywac turbiny. Bardziej będzie nas boleć remonty turbiny co 700h. Mtu Leoparda do 3000h. Z drugiej strony turbina powinna być prostsze w serwisowanie.
 6. Pali 2x tyle co leopard. Ale mamy kupić więcej symulatorów co pozwoli na zmniejszenie zużycia wszystkiego. Paliwo to kilkadziesiąt mln rocznie. Może 20 a może 40 mln. Większym problem em bez żywotność turbiny czyli ok 700h pracy. Zakupu z budżetu centralnego a nie z Mon to kolejny skandal. Musza jakaś ustawa przyjąć więc jeszcze niewiadomo czy to się uda. Jesxze raz powtórzę. To jeden wielki skandal.
 7. Abrams waży 72 tony ale to są tzw krótkie tony czyli na nasze jakieś 66 ton ;) Co do paliwa to chłonie go więcej , ale spokojnie może jeździć na O.N. bo własnie do tego paliwa była ta turbina budowana ;) To nie jest problem. Problemem jest niższa żywotność turbiny w porównaniu do diesla czyli 700 h vs 3000 h w przypadku MTU. Zakup jest kuriozalny, a może być i smieszny, bo albo kupią wyposażenie dla 5 batalionów za 20 mld albo dla 1 batalionu i wtedy będzie śmiesznie :P
 8. W niektórych krajach na zachód od naszej granicy zakupy powyżej 25mln € wymagają zgody parlamentu. A nas państwo z dykty i wszystkie większe zakupy są traktowane politycznie.
 9. Nie wiem co masz na myśli , ale zapewne tvn. U nich priorytety mogą sie zmieniać codziennie. Ten typ ma tak. Tylko jeden priorytet jest nie zmienny: zachować władzę za wszelką cenę. Co do czołków to śmiesznym jest pojawiający sie pomysł zakupu ich dla jednego batalionu czyli ok 60-70 czyli na zakup Błaszczaka
 10. Niemiec od 2015 robi za chłopca do bicia więc nic od niego nie kupimy, a koszty eksploatacji ? A kupując f35 ktoś się nad nimi zastanawiał ?
 11. aczej fake. wysoko mocne a2sep2/3 nadal bardziej prawdopodobne. do 250sztuk + reszta niezbędnego inwentarza. Jesli wypali to pewnie podpisiki w swietle kamer na MSPO , ale myśle że prawdopodobieństwo nie jest zbyt duże Sensu to nie ma bo wg planow nowe czołgi miały sie pojawić za ok 10 lat . Jeśli juz to trzeba było brać A7v żeby choć w minimalnym stopni zachować logistykę. Tak skończy sie na 3 typach czołgów bo jakoś wątpię by T/PT wycofali z linii. Zapewne to wynik bardzo udanych ćwiczeń Zima20 gdzie po 4 dniach łomotu padła Warszawa. A że z państw który stolice Zaczynają
 12. Kruca bomba zaleciało kebabem... niech to będzie fake
×
×
 • Create New...

Important Information