Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol. 6


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę pojąć tej akcji z gerasimowem. Przed zbombardowaniem tego bydlaka i jego sztabu trąbili o jego wizycie na całym świecie. Pisano nawet, że wysłał go osobiście Putin, za karę lub właśnie, do likwidacji.

Jeżeli miało to inny cel, np. podbudowanie morale wojska, to wyszło raczej słabo. Szczególnie ta ucieczka, o której znowu wszyscy, wszystko wiedzą. 

Miałem wrażenie, a teraz jestem pewien, że Stany i NATO wiedzą lepiej co, gdzie i kiedy robi armia orków, niż sami raszyści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzisiaj kongresman Adam Kinzinger zapowiedział wprowadzenie wspólnej rezolucji, która pozwoliłaby na użycie wojska USA do ochrony integralności terytorialnej Ukrainy w przypadku zaostrzenia wojny z Ukrainą przez Władimira Putina

 

Dokument „uprawniałby prezydenta Stanów Zjednoczonych do użycia naszych sił w odpowiedzi na scenariusz, w którym Federacja Rosyjska użyje przeciwko Ukrainie broni chemicznej, biologicznej lub jądrowej” – czytamy w uzasadnieniu projektu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bjar_1 napisał:

Masz już buławy na naramiennikach?

Do mnie piejesz? Bo ja na bardzo stare lata stałem się takim dziwnym typem, który bardzo na zimno i zupełnie bez emocji ocenia sytuację. Na ten przykład zamiast mieć w zębach przekaz dla Czarnoksiężnika z Torunia, to ja zupełnie zerwałem z nimi jakikolwiek kontakt i to pomimo tego, że obiecują po śmierci istne cuda i dziwy[przyrody].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, karpik napisał:

"Dzisiaj kongresman Adam Kinzinger zapowiedział wprowadzenie wspólnej rezolucji, która pozwoliłaby na użycie wojska USA do ochrony integralności terytorialnej Ukrainy w przypadku zaostrzenia wojny z Ukrainą przez Władimira Putina

 

Dokument „uprawniałby prezydenta Stanów Zjednoczonych do użycia naszych sił w odpowiedzi na scenariusz, w którym Federacja Rosyjska użyje przeciwko Ukrainie broni chemicznej, biologicznej lub jądrowej” – czytamy w uzasadnieniu projektu."

Tak jak pisałem wczoraj, wejście wojsk NATO jest tylko kwestią czasu i spóźnionych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialiśmy to niedawno w Syrii - jak Asadowi za dobrze szło na froncie, to zaraz dziwnym przypadkiem kogoś gazował w jakimś miejscu bez większego znaczenia militarnego; po co, na co to robił?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, balans napisał:

Do mnie piejesz? Bo ja na bardzo stare lata stałem się takim dziwnym typem, który bardzo na zimno i zupełnie bez emocji ocenia sytuację. Na ten przykład zamiast mieć w zębach przekaz dla Czarnoksiężnika z Torunia, to ja zupełnie zerwałem z nimi jakikolwiek kontakt i to pomimo tego, że obiecują po śmierci istne cuda i dziwy[przyrody].

Od "x" lat siejesz ferment na forum odk. Wybielasz kacapię i putaina, to za "zasługi" buława się należy... chociaż jedna;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 21:57, ptasznik napisał:
W dniu 29.04.2022 o 19:44, Czlowieksniegu napisał:

przekazanie przez Polskę 200 czołgów T-72 dla Ukrainy do walki przeciwko rosyjskiej agresji.

Czołgi T-72 są konstrukcji rosyjskiej, a te w Polsce przeszły odpowiednie modernizacje. Są to same maszyny dobrze znane ukraińskiemu wojsku.

T-72 czy PT-91 ???

Pytałem, gdyż wpadł mi w oko taki tekst i sam już nie wiem o co chodzi.

Zrzut ekranu (1069).png

Zrzut ekranu (1070)_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej kaczka dziennikarska z tymi PT 91 . To raczej zostanie bo jest zdecydowanie lepsze od T 72 które nie wiadomo czy po modernizacji czy jeszcze te przed modernizacją wysyłamy bo tego jest jeszcze sporo a nie za bardzo jestem zorientowany ile zdążono z tych 300 sztuk zamówionych przez MON zmodernizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa czy w ogóle były jakieś rozmowy z Niemcami przeprowadzone na temat dostarczenia Polsce Leopardów lub jakiegokolwiek zamiennika . Niemcy powoli budzą się z marazmu własnej armii i pozbywają się sprzętu stokowego jak 50 letnie Mardery  a nie w pełni sprawnego. Nie liczył bym obecne na darowizny jak leopardy za 1 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, weteran napisał:

Od "x" lat siejesz ferment na forum odk. Wybielasz kacapię i putaina, to za "zasługi" buława się należy... chociaż jedna;)

Raczej buławą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie