Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, toska napisał:

Czytając te wszystkie tańce łamańce prawno/społeczno/towarzyskie należy się cieszyć że do przetargu nie staną żaden chandlaż od grilli ogrodowych bo znając realia zapewne to on byłby zwycięzcą.

I mielibyśmy tanie chińskie spadochrony i kilka osób tak przy okazji by było ustawionych na trzy pokolenia do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

A a propos i exilibris prawilnych (?) mediów...

 

„Wiele danych mówi o tym, że po raz pierwszy w historii Polski mamy dodatni bilans migracyjny. Większa liczba Polaków wraca do Polski, niż z niej wyjeżdża” – mówił podczas konferencji inaugurującej III Kongres Demograficzny premier Mateusz Morawiecki.

„Polska będzie musiała zmierzyć się z kilkoma pułapkami demograficznymi - spadek dzietności, starzenie się społeczeństw, ale także fale migracyjne” – przestrzegł szef polskiego rządu.

„Nasze polityki od samego początku są ukierunkowane na rodziny, dzieci i to jest pewien zwrot w polityce społecznej państwa, który zrealizowaliśmy w konkretnych działaniach rządowych” – deklarował Prezes Rady Ministrów.

„Polityka demograficzna wymaga cierpliwości i wierzę, że nasza polityka przy stałej współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą będzie kontynuowana i rozbudowywana i przyczyni się do przezwyciężenia słabości demograficznych” – powiedział w Pałacu Prezydenckim Mateusz Morawiecki.*

https://www.fronda.pl/a/premier-morawiecki-po-raz-pierwszy-w-historii-mamy-dodatni-bilans-migracyjny,172854.html

vs rzeczywistość...

Ledwie ok. 331 tys. urodzonych dzieci przez rok, do tego ok. 520 tys. zgonów - to stan polskiej demografii za minionych dwanaście miesięcy. Korygując te dane o saldo migracji wychodzi, że w ciągu roku ubyło w Polsce blisko 180 tys. osób.

 

* ciekawe by było, jakie powody były powrotu do naszej socjalistycznej Ojczyzny.. Dolary vs orzechy, że zasługi w tym przewodniej partii narodu są na poziomie zero-zero-nic...

Ciekawostka- od 2011 roku liczba ludności spadła ale powierzchnia mieszkań zwiększyła się o prawie 175 mln mkw. 
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Biznes/Narodowy-Spis-Powszechny-2021.-GUS-opublikowal-wstepne-wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, toska napisał:

...należy się cieszyć że do przetargu nie staną żaden handlarz od grilli ogrodowych bo znając realia zapewne to on byłby zwycięzcą.

Brak handlarza grillami jest – powiem Ci szczerze – moim największym rozczarowaniem w tym artykule. PiS okrutnie mnie zawiódł. Wypatrywałem tego handlarza od pierwszego do ostatniego zdania artykułu. A tu nic. Tak bardzo liczyłem, że on w spadochronach też robi. Po wciśnięciu PiSowskiemu wojsku nienadających się do niczego chińskich latarek oraz nienadających się do niczego chińskich kompasów tak bardzo liczyłem na jego trzeci wielki sukces – wciśnięcie woju nieotwierających się spadochronów. A tu taki zawód. To po to PiS wyrzucił z wojska wszystkich kompetentnych żołnierzy, także odpowiedzialnych za przetargi, i poobsadzał wszystko swoimi ludźmi z rozdzielnika BMW?

Ale wiesz, ducha nie gaśmy. W PiSowskim Badziewolandzie może znajdzie się jakiś handlarz wykładzinami podłogowymi, który wygra przetarg na spadochrony dla wojska?

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, toska napisał:

Francuzi wysiudali się sami bo po caracalah nie chcą mieć już nic wspólnego z naszym oczkiem wodnym .

Czytając te wszystkie tańce łamańce prawno/społeczno/towarzyskie należy się cieszyć że do przetargu nie staną żaden chandlaż od grilli ogrodowych bo znając realia zapewne to on byłby zwycięzcą.

same poinformowane i eksperty... jeden od handlu drugi od inflacji...

Francuzi chcą nam budować reaktory. Złożyli rządowi ofertę - Money.pl

Składowe inflacji:

Sytuacja na rynkach gazu i paliw płynnych- putin

Wzrost cen energii z wzg na koszty emisji co2- unia

Tarcze- wsparcie przedsiębiorstw- dodruk pieniądza. -Polska

Pandemiczna przewaga popytu nad podażą - wszędzie

Chęć zarobku producentów z powyższych powodów- wszędzie

Spóźniona o 2 m-ce reakcja nbp ze stopami- Polska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

* choć pojawiały się informacje, że przetarg/przetargi od A do Z były ustawione...

Czyli normalnie.

Wojsko PiS to wojsko całkowitej bezkarności. Znasz jakiś przypadek, żeby ukarana została wojskowa hołota molestująca kobiety-żołnierki?

W USA to by z pierdla w Leavenworth nie wyszli do czasu wyboru czarnego papieża. A w Badziewolandzie śmieją się wszystkim w twarz. 

To z przetargami ma być lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"Składowe inflacji:

Sytuacja na rynkach gazu i paliw płynnych- putin

Wzrost cen energii z wzg na koszty emisji co2- unia

Tarcze- wsparcie przedsiębiorstw- dodruk pieniądza. -Polska

Pandemiczna przewaga popytu nad podażą - wszędzie

Chęć zarobku producentów z powyższych powodów- wszędzie

Spóźniona o 2 m-ce reakcja nbp ze stopami- Polska"

 

btw- a zastanawia cię, że w budżecie raju nad Wisłą zaplanowano inflację na poziomie 3,3 %, gdy wszyscy, wliczając NBP czy RPP przyznają, że będzie się koło 10 % kręcić....

 

Ale za to, gdy siłą rzeczy wpływy do budżetu będą rosnąć Mistrz Power-pointa znajdzie tfu-rców tego sukcesu i ogromnej roli, jaką odegrał rząd przewodniej partii narodu z przydawkami...

 

PS

Sytuacja na rynkach gazu i paliw płynnych- putin

Że niby tylko Putina wina? A słyszałeś o wzroście popytu w Europie? Czytałeś może, jak potworne ilości gazu Chiny skupowały na giełdach, nie patrząc na ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja w stabilnym rozwoju gospodarki, szczególnie w walucie narodowej a nie EUR na poziomie 4-5 % nie jest jakoś szczególnie groźna. Stymuluje eksport, zyski z niego i rozwój gospodarczy  . Ale wybacz. Warunki przez 20-21 do dziś do stabilnych nie należą.  Znajdź kraj rozwinięty, który bez kosztów gospodarczych przeszedł obecny kryzys suchą stopą... Nie mam złudzeń, że to jest korekta gospodarek na niekorzyść  konsumenta, bo widocznie ktoś zauważył, że konsumpcjonizm na poziomie poprzedniej inflacji jest trochę mało korzystny dla globalizmu.  I żebyś się się nie wiem jak natężał to nie udźwigniesz taki to ciężar:) pseudo lewactwo i pseudo liberalstwo a w realu globalistwo:)

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tyr napisał:

Sytuacja na rynkach gazu i paliw płynnych- putin

Putin w 115% [nadwyżka] wywiązuje się z umów długoterminowych [dużo tańszy gaz]. A to, że nasze półmózgi wywalczyły w arbitrażu przejście na dużo droższy gaz spotowy w rozliczeniach z Rosją, to już nie wina Putina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mówią w propagandowych mediach putina i łukaszenki. Gaz tańszy o 600%   a UE puste magazyny... Jeszcze kilka twoich wisów i chyba sam zacznę wierzyć, że putin naszym przyjacielem jest, jak ruskie przez wieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tyr napisał:

No tak mówią w propagandowych mediach putina i łukaszenki. Gaz tańszy o 600%   a UE puste magazyny... Jeszcze kilka twoich wisów i chyba sam zacznę wierzyć, że putin naszym przyjacielem jest, jak ruskie przez wieki...

Jak se nie kupowali gazu na zapas, a ich brunatni [bo nie zieloni] likwidują im elektrownie atomowe, a Polacy zablokowali im NS2, no to mają problem. Acz i tak na razie mają szczęście, bo zamiast ruskiego wyżu, mają raz po raz fronty atmosferyczne i mocno u nich wieje i wiatraki się kręcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą kupić dziś na zapas.  Czemu nie kupują na zapas? Zapewne wg debili to wina Polski i jej rządów...Pewnie abo frajerzy, albo agentura wymyśli, że kacapy powinni przyjść na pomoc ludziom pracy w Hiszpanii... 

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

To jest właśnie Twój partyjniacki przekaz dnia dla głupców.

Naucz się, że nie istnieje coś takiego, jak nieważna wojskowa informacja logistyczna.

Po pierwsze to spuść trochę z tonu bo zaczynasz z własnymi wizjami polemizować.

Nie jestem, nie byłem i chyba nie będę w żadnej partii.

Nie uważam się za głupca, wydaje mi się ze mieszczę się w średniej krajowej.

Ale jestem bardzo zainteresowany gdzie można uzyskać certyfikat taki jak Twój poświadczający własną zajebistość i móc pouczać innych a nawet obrażać.

To co umieściłem w poście to CYTAT z wypowiedzi kogoś innego. To nie jest moja opinia a tylko cytat, nie utożsamiam się z nim w 50 ani w 100 %.

Wspomniałem ( gdybyś czytał uważnie) że wiem jakie  "znaczenie wywiadowcze miały kwity z pralni czy za zakup prowiantu."

Więc mini wykłady z historii wojskowości bądź uprzejmy zamieszczać raczej jak ktoś Cię wprost o nie poprosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, takafura napisał:

Ale jestem bardzo zainteresowany gdzie można uzyskać certyfikat taki jak Twój poświadczający własną zajebistość i móc pouczać innych a nawet obrażać.

Wyborcza certyfikat inteligencji do prenumeraty w gratisie daje? Czy tvn podprogowo namaściła go na inteligenta? A może der onet wystawił fake kenkartę z hologramem? :)

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

Jako elita wielkomiejska, pozwolę sobie po raz trzeci do ciebie...

"a zastanawia cię, że w budżecie raju nad Wisłą zaplanowano inflację na poziomie 3,3 %, gdy wszyscy, wliczając NBP czy RPP przyznają, że będzie się koło 10 % kręcić...."

 

"Wyborcza certyfikat inteligencji do prenumeraty w gratisie daje? Czy tvn podprogowo namaściła go na inteligenta? A może der onet wystawił fake kenkartę z hologramem? :)"

Tak jak już nawet takiejfurze pisałem- wydusisz tytuły prawilnych mediów, z których możemy czerpać wiedzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Je... po drodze czy w między czasie Demar wcisnął* buty, które nie bardzo grały z oczekiwaniami i specyfikacją...





* choć pojawiały się informacje, że przetarg/przetargi od A do Z były ustawione...

A liczysz, która to już z rzędu afera z butami dla WP? Ja już się  gubię. Pierwsza była w okolicach afery z nożami wz. 92.

A tandetne kurtki lotnicze od gangstera Bagsika to nie afera?

A tandetne WIST-y 94 z wypadającymi magazynkami to nie afera?

Jakaż szkoda, że jeszcze wtedy PiS-u nie było i handlarza grillami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

A liczysz, która to już z rzędu afera z butami dla WP? Ja już się  gubię. Pierwsza była w okolicach afery z nożami wz. 92.

A tandetne kurtki lotnicze od gangstera Bagsika to nie afera?

A tandetne WIST-y 94 z wypadającymi magazynkami to nie afera?

Jakaż szkoda, że jeszcze wtedy PiS-u nie było i handlarza grillami...

No i jeszcze najstraszniejsze ze strasznych 

Urywające się tasiemki w BGS-ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie