Skocz do zawartości

Kolejny zakup na Błaszczaka, czyli skrycie, na już, z USA i bez planu. W przygotowaniu wielki pancerny kontrakt


Rekomendowane odpowiedzi

"Zgodnie z przyjętą strategia dywersyfikacji zakupowej kierunek powinien przedstawiać spiralny rozwój zdolności, tj. pozyskanie pewnej ilości K2 i transferu technologii (etap I), a następnie dostawy spolonizowanego K2PL i po wprowadzeniu, modernizacja czołgów K2 z linii (etap II)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"K2 z "półki" miałby sens gdyby na jesień PIS planował atak na Rosję ;) "
 

Myk polega na tym, że jeśli Putin przegra Ukrainę, to przez następne dekady Rosja z kolan nie wstanie i po prostu nie będzie miała kim i czym się wybrać na Zachód...

A jeśli, tfu tfu, w jakiś sposób wyjdzie z Ukrainy pokiereszowana, ale z pomysłem, co w przeciągu kilku kolejnych lat zrobić Zachodowi, to pomysłów na wydanie setek miliardów ekipie u koryta nie zabraknie- bez względu na barwy klubowe ekipy...

 

PS To co? Chętny na zakłady? Jakaś propozycja cezury czasowej, do jakiej daty czekamy na rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PS To co? Chętny na zakłady? Jakaś propozycja cezury czasowej, do jakiej daty czekamy na rozwiązanie?

  Zupełnie nie ogarniam tego co sie tam dzieje. Nie wierzyłem w eskalację ze strony Rosji, opór Ukrainy mnie zaszokował, ilość sprzętu jaki Zachód w sumie już dostarczył też mnie zaskakuje. Jak czytam o setkach czołgów, dział, haubic itp. to mi to wygląda na III WS i tego co kacapy jeszcze na zaserwują nie przewidzimy.  Może 50 kT na jakieś miasto pełne faszystów otworzy nowy rozdział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, takafura napisał:

  Zupełnie nie ogarniam tego co sie tam dzieje. Nie wierzyłem w eskalację ze strony Rosji, opór Ukrainy mnie zaszokował, ilość sprzętu jaki Zachód w sumie już dostarczył też mnie zaskakuje. Jak czytam o setkach czołgów, dział, haubic itp. to mi to wygląda na III WS i tego co kacapy jeszcze na zaserwują nie przewidzimy.  Może 50 kT na jakieś miasto pełne faszystów otworzy nowy rozdział ?

raczej zamknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

To jak z zakładami? Chętny?

Już Abramsy były zaskoczeniem. Cougarów nie wspomnę. Ostatnio wypłynęło zainteresowanie Błaszczaka 500 sztukami  Himars za 10 mld dolarów.

W sumie... K2 pasowałby do tego trendu... sam nie wiem co obstawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko świadczy o tym, kim i czym jest PiS.

Powiedzieć, że FA-50 to „F-15E dla wyjątkowo ubogich” to nic nie powiedzieć, bo w realiach polskich i natowskich FA-50 to „F-15E dla unikatowej miary idiotów”, czym PiS oczywiście jest.

Śliczny samolocik do zaawansowanego treningu operacyjnego i nic więcej. Jakiś głupiec z PiS pomyślał, że może da się zamienić Su-22 na FA-50 i stąd ta wycieczka do firmy KAI.

Żeby w ogóle zacząć myśleć o wysłaniu FA-50 do walki z ruskimi to ten samolocik musiałby być przystosowany do przenoszenia najcięższej (trzyzakresowej) wersji zasobnika ECM AN-ALQ-131 o masie 306 kg, jakie mają A-10C i F-15E. Samolocik przystosowany do tego nie jest i nie będzie, bo po 1) Amerykanie nie dzielą się z nikim technologią tych urządzeń; po 2) przeróbka konstrukcji samolotu i jego awioniki byłaby bardzo duża, a na to nikt nie pójdzie.

Gdyby obłąkańcy z PiS w obecnym szale zakupów wojskowych kupili FA-50 to mamy gotowe polskie lotnicze mięso armatnie podczas „W” z biletem w jedną stronę. Ciekawe tylko, kto liczy na to, że w Dęblinie studiują głupcy, którzy zgodziliby się ruszać na wojnę z ruskimi w czymś takim, jak FA-50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je....

Mówi się o astronomicznych kwotach, rzędu setki miliardów złotych na uzbrojenie, wyposażenie, itp...

Masz świadomość, ile można, przy okazji, zamówić zdrowo płatnych opinii i analiz, czy coś się nadaje i/lub nie?
Masz świadomość, ile można stworzyć komisji i podobnych, których członki, suto wynagradzane, a nie mające żadnej odpowiedzialności, będę analizować, opiniować, decydować, itp, itd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, niektóre punkty podwieszeń wyposażenia/uzbrojenia w FA-50 wytrzymują nawet 2500 funtów (1134 kg), więc nie o te skromne 306 kg zasobnika AN-ALQ-131 tutaj chodzi, tylko o radykalne zmiany konstrukcyjne samolotu zupełnie inne, ponieważ tego zasobnika pod byle czym podwieszać nie można. A bez niego ruszać na ruskich w zadaniach CAS nie można.

Ale oczywiście głęboko ufam w to, że za odpowiednie honorarium znajdą się „analitycy” głoszący słuszność zakupu FA-50 dla SPRP. Tacy sami pisowscy „analitycy”, jak ci od dwóch wież Ostrołęki do wyburzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłuchałem tego live w dniu emisji. Jeśli chodzi o FA-50 mówią o zupełnie innych rzeczach niż ja pięć postów wyżej, ale mówią komplementarnie wobec tego, co napisałem, a i tak są wystarczająco wstrząśnięci, tak samo, jak ludzie SPRP.

Jeśli bałwan błaszczak kupi setkę FA-50, jak się rozważa, to za rok - po wyborach - pójdzie za ten sabotaż siedzieć. Trzeba być skończonym idiotą, żeby w ogóle pojechać w Korei na wycieczkę do KAI. błaszczak powinien oddać za to pieniądze polskim podatnikom z własnej pensji. Wycieczka do producenta czołgów K2 - okay, jak najbardziej trafiona, ale do KAI to po prostu zbrodnia na polskim podatniku.

To są właśnie te pisowskie umysłowe (i nie tylko) „ostatnie męty” wg cytatu z R. Giertycha, którego fanem nie jestem, ale czasami trudno się z nim nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem, że "program" Borsuk kaput i się raczej nie pomyliłem...

O tym "więcej pancerza jak nie pływa" to chyba każdy autor branżowy pisał od 2014 roku. Do tego narracja że PPO nie ma mocy produkcyjnych to kłamstwo. To MON nie ma mocy absorbcyjnych. Tu jest problem. Za to problemem nie będzie kupienie niepływającego BWP. Zamiast opracowania niepływającego BWP bazującego na "Borsuku" ZWPiZ proponuje zakup z półki lub montaż na miarę "sukcesu" Rosomaka czegoś z półki. A lista jest króciutka. Bardzo mnie to niepokoi. I smuci zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie