Skocz do zawartości

Kolejny zakup na Błaszczaka, czyli skrycie, na już, z USA i bez planu. W przygotowaniu wielki pancerny kontrakt


Rekomendowane odpowiedzi

les

" Ale niektórzy uważają, że może i bandycki ale w kwestii Smoleńska zachował się wzorowo."

Już pal licho, że ci się wątki pogibały...

Ale odnoszę wrażenie, graniczące z pewnością, że to kolejne twoje urojenie* i ot takie standardowe kłamstwo...
 



* powód którego mnie dokumentnie nie interesuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

les

" Ale niektórzy uważają, że może i bandycki ale w kwestii Smoleńska zachował się wzorowo."

Już pal licho, że ci się wątki pogibały...

Ale odnoszę wrażenie, graniczące z pewnością, że to kolejne twoje urojenie* i ot takie standardowe kłamstwo...
 



* powód którego mnie dokumentnie nie interesuje..

Nie oceniaj innych podług siebie, krynico mądrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
6 minut temu, srbm napisał:

I bardzo dobrze. W Wielkiej Brytanii często pada deszcz a więc ich czołgi na pewno przystosowane są do działania w takich warunkach. W przeciwieństwie do wynalazków zza oceanu.

Będzie ciekawie, gdy w Orzyszu spotkają się Abrams, Leopard, Challenger i T-72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
22 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

 

"W zasadzie trudno tutaj mówić o sensacji. Polska nie podpisała bowiem żadnej umowy, ani nawet tego nie zapowiedziała, choć wizyta z pewnością podnosi rangę koreańskiej oferty. Minister Błaszczak podpisał też list intencyjny, który zgodnie z jego słowami: „stanowi o możliwościach rozwoju wspólnych badań (...) to badania związane zwłaszcza z możliwością późniejszej produkcji nowoczesnej broni. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ ono daje szansę polskiemu przemysłowi zbrojeniowemu, ale również polskim instytucjom naukowym."

Trochę szerszy kontekst aby przypadkiem (?) nie siać zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Jaki sprzęt jest wymieniony w poniższym:

"Będziemy konsekwentnie zwiększać potencjał pancerny Sił Zbrojnych RP. Zapoznałem się z ofertą zakupu koreańskich czołgów K2. Współpraca będzie zakładała wysoki poziom polonizacji, który da impuls rozwojowy polskiej zbrojeniówce."

 

Ależ oczywista oczywistość, że w cytacie z oficjalnej wypowiedzi na oficjalnym koncie wcale a wcale nie wynika nic odnośnie "potencjału pancernego"...

Wydaje ci się, że co prawda pada "czołgów K2", ale drugie zdanie dotyczy latawców niezbędnych do Yeonnalligi i inwestycji w koreańskie jadłodajnie?

 


PS
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

Jaki sprzęt jest wymieniony w poniższym:

"Będziemy konsekwentnie zwiększać potencjał pancerny Sił Zbrojnych RP. Zapoznałem się z ofertą zakupu koreańskich czołgów K2. Współpraca będzie zakładała wysoki poziom polonizacji, który da impuls rozwojowy polskiej zbrojeniówce."

 

Ależ oczywista oczywistość, że w cytacie z oficjalnej wypowiedzi na oficjalnym koncie wcale a wcale nie wynika nic odnośnie "potencjału pancernego"...

Wydaje ci się, że co prawda pada "czołgów K2", ale drugie zdanie dotyczy latawców niezbędnych do Yeonnalligi i inwestycji w koreańskie jadłodajnie?

Przeczytałem jeszcze raz i podniecanie się wyrażeniami "czołg K-2" i "zapoznałem się z koreańską ofertą" świadczy o sporym przeczuleniu.

Tak jak cytowałem defence24:

"Polska nie podpisała bowiem żadnej umowy, ani nawet tego nie zapowiedziała, choć wizyta z pewnością podnosi rangę koreańskiej oferty. Minister Błaszczak podpisał też list intencyjny, który zgodnie z jego słowami: „stanowi o możliwościach rozwoju wspólnych badań (...) to badania związane zwłaszcza z możliwością późniejszej produkcji nowoczesnej broni."

 

Na pewno Koreańczycy mają parę interesujących zabawek i technologi wojskowych oprócz świetnego czołgu i transportera opancerzonego.

Ps. Sugerujesz zamiar kupna kolejnych kilkuset czołgów z Korei ? Po ich dodaniu do "Twardych", Leopardów i Abramsów serwis i logistyka byłaby utrudniona do 3 potęgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

 

"Ps. Sugerujesz zamiar kupna kolejnych kilkuset czołgów z Korei ? Po ich dodaniu do "Twardych", Leopardów i Abramsów serwis i logistyka byłaby utrudniona do 3 potęgi. "

 

Dolary wobec orzechów proponuję.. przyjmujesz?

Dwa- nie twierdzę, że "kilkuset", ale jestem gotów na drugi zakłada, że towar z półki, gdzie w dalszej, mglistej, nieokreślonej przyszłości jakiś ruch w stronę K2PL... z mizernym udziałem naszego przemysłu...

 

"... i transportera opancerzonego..."

Znaczy się zakładasz, że MON Borsuka wymieni na...?

 

 

srbm

"Docelowo WP posiadać może dwa typy- Abrams i K2PL. "

Fiu fiu... a jeszcze niedawno się pojawiały głosy*, że K2PL nie przejdzie, nie ma go, a nawet gdyby "coś" w tą stronę wykonywać, to perspektywa dekad...

 

* z litości pominę autorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie