Skocz do zawartości

Grot to szrot


Erih

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Paweł80 napisał:

Doceniany jest na froncie przez ludzi z którymi  gdzieś tam rozmawiam.

Przez niektórych jest doceniany, a przez innych nie jest. Co kto lubi. Jak ktoś dostanie trefnego wersji A0 czy A1 to nie docenia, jak dobrego A2, to docenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Paweł80 napisał:

I żeby nie było. Broń jest wygodna, celna i prawie bezodrzutowa. To spełnia wymogi karabinka sportowego. Od sprzętu bojowego żołnierze wymagają czegoś więcej. MON wie, producent wie i długo, długo nie zobaczymy tej broni na polu walki, choćby na misji. Bo wtedy by się wydało ?

 

Łebku ze szpikiem pod nosem. Rok nie minął i co? Doceniany jest na froncie przez ludzi z którymi  gdzieś tam rozmawiam.

Za to z Tobą polemizował więcej nie będę, bo mi czasu szkoda.

Tymi argumentami mnie przekonałeś.🤣 Gdzieś tam rozmawiał, więc polemizować nie będzie.👌

Masz rację- szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bjar_1 napisał:

Przez niektórych jest doceniany, a przez innych nie jest. Co kto lubi. Jak ktoś dostanie trefnego wersji A0 czy A1 to nie docenia, jak dobrego A2, to docenia. 

Jaki jest procent reklamacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, bjar_1 napisał:

Przez niektórych jest doceniany, a przez innych nie jest. Co kto lubi. Jak ktoś dostanie trefnego wersji A0 czy A1 to nie docenia, jak dobrego A2, to docenia. 

Sedno sprawy. Ktoś ma mi za złe, że nie wychwalam pod niebiosy mimo tego, że piszę cały czas, że to dobra broń. Problem pojawia się, gdy twoje życie zależy od niezawodności i tego czy dostaniesz "trefnego", czy wypadnie ci tłoczek gazowy. Tylko i aż tyle. Lepiej zrobić z kogoś "niemca"(tego złego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tailor napisał:

 

Zrzut ekranu 2023-03-11 170418.jpg

Faktycznie. Nie dodałem. Źle zadane pytanie i nie do ciebie. Gówno wiesz w temacie, a się udzielasz. Spadam z tego tematu bo jałowy. Wierzcie "specjalistom" z YouTube i śpijcie spokojnie z mokrym snem o ideale grota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bjar_1 napisał:

A coś źle napisałem?

Trochę dziwnie, bo modne jest generalizowanie "wszystko źle" lub "wszystko super" :)

Taka ciekawostka - posterunek Straży Leśnej w mojej firmie ma już "Grota" ( w całych LP to prawie 500 szt. wyjdzie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bjar_1 napisał:

Nie, a powinienem?

Po 55 roku życia przechodzisz do rezerwy, ale jeżeli jesteś podoficerem to możesz na ochotnika dostać przydział do rezerwy pasywnej. Mobilizują Cię na wypadek "W" lub klęsk żywiołowych, do 90 dni ćwiczeń w roku max.

Ale to nie dotyczy pracowników LP - nasze firmy podlegają militaryzacji i z tego tytułu mam nadal przydział mobilizacyjny nawet po skończeniu owych 55 lat. Może stąd te wyróżnienie "Grotem" już teraz? Jak zrobią szkolenie to się pochwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aneksowi do obecnie realizowanej umowy z lipca 2020 r. zwiększą się dostawy karabinków MSBS Grot dla Sił Zbrojnych RP. Stało się to możliwe dzięki konsekwentnemu rozwojowi mocy produkcyjnych wykonawcy. Zgodnie z aneksem, o wartości ok. 1 mld zł, Fabryka Broni Łucznik-Radom dostarczy do Sił Zbrojnych RP do końca 2026 r. blisko 88 tys. kolejnych karabinków Grot C16 FB-A2 kal. 5,56 mm x 45 NATO.

W efekcie, zamówienie będzie obejmować łącznie blisko 184 tys. karabinków, a całkowita wartość umowy wyniesie ok. 2,1 mld zł brutto.

(Tekst pochodzi z Magazynu Militarnego MILMAG. Przeczytaj więcej na:https://milmag.pl/umowa-na-karabinki-msbs-grot-i-karabiny-wyborowe-grot-762n/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie