Skocz do zawartości

Grot to szrot


Erih

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MarekA napisał:

Jedno nie wyklucza drugiego: w cywilu mogła pracować jako modelka.

Znaczy, jej godziny są policzone w przypadku trafienia na front.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fala napisał:

Znaczy, jej godziny są policzone w przypadku trafienia na front.

Chodzi ci o to że kiedyś gdy żołnierz trzymał karabin kolbą do góry to oznaczało że się poddawał? Godziny tej żołnierki na froncie są policzone ponieważ trzymając w ten sposób broń sygnalizuje chęć poddania się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarekA napisał:

Chodzi ci o to że kiedyś gdy żołnierz trzymał karabin kolbą do góry to oznaczało że się poddawał? Godziny tej żołnierki na froncie są policzone ponieważ trzymając w ten sposób broń sygnalizuje chęć poddania się?

Widzę że o broni wiesz tyle co o życiu na planecie QW174853

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fala napisał:

Widzę że o broni wiesz tyle co o życiu na planecie QW174853

Byłem tam dwa tygodnie temu - nic ciekawego. Poza piwem. A teraz zastanów się przez chwile. Jak wygląda możliwość zapiaszczenia lufy broni w zwykłych warunkach wojennych? Broń zasypywana jest ziemią z wybuchów, żołnierz w stresie zahaczy lufą o ścianę okopu i nawet tego nie zauważy. Zanieczyści broń w czasie upadku pod ostrzałem. Mamy sytuację bytowania w prymitywnych warunkach pod ogniem przeciwnika całymi dniami. Wojskowa broń dla której niebezpieczne jest oparcie lufy o ziemie jest do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarekA napisał:

Byłem tam dwa tygodnie temu - nic ciekawego. Poza piwem. A teraz zastanów się przez chwile. Jak wygląda możliwość zapiaszczenia lufy broni w zwykłych warunkach wojennych? Broń zasypywana jest ziemią z wybuchów, żołnierz w stresie zahaczy lufą o ścianę okopu i nawet tego nie zauważy. Zanieczyści broń w czasie upadku pod ostrzałem. Mamy sytuację bytowania w prymitywnych warunkach pod ogniem przeciwnika całymi dniami. Wojskowa broń dla której niebezpieczne jest oparcie lufy o ziemie jest do d...

No jak to mowią, nie kop się z koniem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2023 o 19:10, takafura napisał:

Masz rację, magazynek oparty o kolano utrzymuje broń nad ziemią :)

Sorry za zamieszanie.

mundralo! temu kolesiowi z filmiku też byś broń zabrał? (ok 9 minuta)

Edytowane przez Paweł80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2023 o 22:21, Paweł80 napisał:

mundralo! temu kolesiowi z filmiku też byś broń zabrał? (ok 9 minuta)

Aż się zagotowałem. Tydzień ZOMZ minimum, a jeżeli uszkodził broń... I psinco by mnie interesowało, czy to sytuacja bojowa czy taktyka na poligonie. Wrrróć! W sytuacji bojowej sankcja x 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
10 minut temu, takafura napisał:

 Jak lans to tylko kolimatorem i latarką taktyczną bo trochę "goły" ten Grot ;)

Być może dlatego, że to jest wersja użytkowa, a nie lansiarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
17 minut temu, bjar_1 napisał:

Tak, potwierdzam. Bardzo dobry kanał i bardzo dobre tłumaczenia ciekawych zagadnień. Ja śledzę na bieżąco. Ogólnie bardzo dobre warunki ;)

Przed wojną w Ukrainie robiła filmy z Rosji. Musi bardzo dobrze mówić po rosyjsku - Rosjanie traktowali ją jak swoją. No i na tych filmach widać było nie tylko "warunki" 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie