Skocz do zawartości

Grot to szrot


Erih

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, takafura napisał:

Jak post jest pogardliwy i obraźliwy do jest domniemnanie graniczące z pewnością że jest skierowany do pisowca :)

Więc jak jest wzmianka o złodziejach, alkoholikach czy ciemnym ludzie to odpisuję ;)

A artykuł Onetu wygląda ( niestety) 10 razy bardziej wiarygodnie i lepiej udokumentowany niż ten pierwszy...

Ps. Czy czasem producent korzystając z okazji pozbycia się całej trefnej partii broni (A0 czy A1) zamiast ją kosztownie modernizować przeznaczył ją na "eksport" ?

miło, ze zauważyłeś, że meteorytyka tego artykułu "nieco" inna 

Jednego wojskowego emeryta można bez problemu skłonić hajsem,  do tego żeby przetestował karabinek tak żeby pasowało do określonej lobbowanej tezy - w takie coś mogę uwierzyć bez problemu

Tym razem jednak mamy trochę inna sytuacje... gdyby to były kłamstwa to  pismak nie grałby w tak otwarte i łatwe do zweryfikowania  karty

Truskawką na trocie jest ta dość wyraźna sugestia pana pismaka, że frontowe  zachwyty nad grotem, na które można było się natknąć w internetach, nie bardzo potwierdzają się na samym froncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, takafura napisał:

Ps. Czy czasem producent korzystając z okazji pozbycia się całej trefnej partii broni (A0 czy A1) zamiast ją kosztownie modernizować przeznaczył ją na "eksport" ?

No ale przecież to co poszło na Ukrainę jest "chwalone" przez ukraińców

Myślisz, że żołnierze  do testów poligonowych dostali teraz jakieś złogi magazynowe z pierwszej czy drugiej partii? to co jest opisane w artykule to nie sa jakieś tam pojedyncze usterki czy zacięcia tylko objawy ogólnego problemu  partactwa w wykonaniu i użycia kiepskich materiałów do tego dochodzi tło w postaci nowego kontraktu na bodajże 80tys sztuk i docelowej chęci przezbrojenia całych sił zbrojnych w groty

 

Edytowane przez canabis.dw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, takafura napisał:

Artykuł jest tak drastyczny że trudno w to uwierzyć.

Z drugiej jednak strony ciężko nie wierzyć bo pismak tym razem nie powołuje się "anonimowe źródła" tylko konkretne pisma sygnowane nazwiskami konkretnych ludzi dotyczące poważnych problemów dużej części z ogólnej liczby testowanych egzemplarzy

Edytowane przez canabis.dw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, takafura napisał:

Ja mam uczulenie na tabloidy papierowe i internetowe. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale jako laik wolę defence24.

Dziennikarstwo jako takie jest w ogólnym kryzysie etycznym i merytorycznym,   wywołując często - nie tylko u Ciebie rożne reakcje uczuleniowe czy tez odruchy wymiotne. 

Tym razem jednak wydaje się,  że artykuł nie wpisuje się w te trendy nowoczesnego dziennikarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, canabis.dw napisał:

Dziennikarstwo jako takie jest w ogólnym kryzysie etycznym i merytorycznym,   wywołując często - nie tylko u Ciebie rożne reakcje uczuleniowe czy tez odruchy wymiotne. 

Tym razem jednak wydaje się,  że artykuł nie wpisuje się w te trendy nowoczesnego dziennikarstwa

Problemem dwójki dziennikarzy a raczej dzbannikarzy jest W. Putin. Zaczął niestety wojnę na Ukrainie, karabiny trafiły na front, zbierają zdecydowanie pochlebne opinie. Gdyby nie to, Żemła z Wyrwałem mogliby wałkować temat aż do znudzenia. A tak mogą liczyć tylko na wyznawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

Jak post jest pogardliwy i obraźliwy do jest domniemnanie graniczące z pewnością że jest skierowany do pisowca :)

Więc jak jest wzmianka o złodziejach, alkoholikach czy ciemnym ludzie to odpisuję ;)

A artykuł Onetu wygląda ( niestety) 10 razy bardziej wiarygodnie i lepiej udokumentowany niż ten pierwszy...

Ps. Czy czasem producent korzystając z okazji pozbycia się całej trefnej partii broni (A0 czy A1) zamiast ją kosztownie modernizować przeznaczył ją na "eksport" ?

Broń nie jest trefna. Wysłana została z zasobów nie producenta lecz WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tailor napisał:

 

Zrzut ekranu 2023-02-27 205602.jpg

Pal licho treść starego artykułu, którego nawet nie chce mi się czytać. 

Za to zdjęcie, które wstawiasz jest tak głupie, że aż śmieszne. Zdjęcie czysto propagandowe- czyściutka broń, pozowany, wręcz ustawiony "żołnierz". Nie ustawiony uchwyt. Do jego wzrostu nie dałoby się strzelać. Prosto ze skrzyni. W tej pozycji uchwyt dostaliśmy w nowej broni.

To, że to "żołnierz" widać od razu. Pierwsze czego uczą podczas obchodzenia się z bronią, to " palec na spuście to ostatnia, a nie pierwsza faza "strzału""

U nas, za palec na spuście podczas zbiórki na strzelnicy, nie zaliczało się strzelania.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tailor napisał:

Problemem dwójki dziennikarzy a raczej dzbannikarzy jest W. Putin. Zaczął niestety wojnę na Ukrainie, karabiny trafiły na front, zbierają zdecydowanie pochlebne opinie. Gdyby nie to, Żemła z Wyrwałem mogliby wałkować temat aż do znudzenia. A tak mogą liczyć tylko na wyznawców.

Całe szczęście, ze nasze umęczone społeczeństwo to nie tylko fanatyczni wyznawcy niemieckiego portalu ,dobrze że są  ludzie tacy jak Ty o stabilnym i ugruntowanym światopoglądzie, przyznam że miałem chwilkę słabości i prawie uwierzyłem tym wrogom narodu! Na szczęście pięknie, za pomocą  argumentów wypunktowałeś wszystkie dziennikarskie kłamstwa i manipulacje, no i jeszcze ta fotka na koniec- już na pierwszy rzut oka widać, ze z grotem wszystko w porządku, a  ilość pochlebnych opini po prostu przytłacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Pal licho treść starego artykułu, którego nawet nie chce mi się czytać. 

Za to zdjęcie, które wstawiasz jest tak głupie, że aż śmieszne. Zdjęcie czysto propagandowe- czyściutka broń, pozowany, wręcz ustawiony "żołnierz". Nie ustawiony uchwyt. Do jego wzrostu nie dałoby się strzelać. Prosto ze skrzyni. W tej pozycji uchwyt dostaliśmy w nowej broni.

To, że to "żołnierz" widać od razu. Pierwsze czego uczą podczas obchodzenia się z bronią, to " palec na spuście to ostatnia, a nie pierwsza faza "strzału""

czepiasz sie! patrz na ogólną postawę i zadowolona minę! zapewne możliwość urzytkowania naszego karabinka uzyskał jako formę specjalnego wyróżnienia!-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, canabis.dw napisał:

Całe szczęście, ze nasze umęczone społeczeństwo to nie tylko fanatyczni wyznawcy niemieckiego portalu ,dobrze że są  ludzie tacy jak Ty o stabilnym i ugruntowanym światopoglądzie, przyznam że miałem chwilkę słabości i prawie uwierzyłem tym wrogom narodu! Na szczęście pięknie, za pomocą  argumentów wypunktowałeś wszystkie dziennikarskie kłamstwa i manipulacje, no i jeszcze ta fotka na koniec- już na pierwszy rzut oka widać, ze z grotem wszystko w porządku, a  ilość pochlebnych opini po prostu przytłacza

Daj sobie luz. Widać, że on nawet koło strzelnicy nie przechodził i nie ma bladego pojęcia o wojsku. Przemawia tu tylko jego pissowskie zaślepienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, canabis.dw napisał:

Całe szczęście, ze nasze umęczone społeczeństwo to nie tylko fanatyczni wyznawcy niemieckiego portalu ,dobrze że są  ludzie tacy jak Ty o stabilnym i ugruntowanym światopoglądzie, przyznam że miałem chwilkę słabości i prawie uwierzyłem tym wrogom narodu! Na szczęście pięknie, za pomocą  argumentów wypunktowałeś wszystkie dziennikarskie kłamstwa i manipulacje, no i jeszcze ta fotka na koniec- już na pierwszy rzut oka widać, ze z grotem wszystko w porządku, a  ilość pochlebnych opini po prostu przytłacza

I słusznie. Portal wykrył kilka dni temu trzy rosyjskie lotniskowce a z kolei dwójka autorów artykułu o grocie zasłynęła wysłaniem maila na nieistniejący adres i ogłoszeniem końca ery czołgów na podstawie doświadczeń z Ukrainy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Daj sobie luz. Widać, że on nawet koło strzelnicy nie przechodził i nie ma bladego pojęcia o wojsku. Przemawia tu tylko jego pissowskie zaślepienie.

Coraz wyraźniej widać, że na pis będzie głosować właśnie ta część społeczeństwa, która nigdy nie zmienia zdania!  I tą swoją stabilność poglądów uważają oni za największą cnotę charakteru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, canabis.dw napisał:

Coraz wyraźniej widać, że na pis będzie głosować właśnie ta część społeczeństwa, która nigdy nie zmienia zdania!  I tą swoją stabilność poglądów uważają oni za największą cnotę charakteru

Dokładnie. Cytując klasyka- "kto się chujem urodził, kanarkiem nie zdechnie". Cnotliwe.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tailor napisał:

I słusznie. Portal wykrył kilka dni temu trzy rosyjskie lotniskowce a z kolei dwójka autorów artykułu o grocie zasłynęła wysłaniem maila na nieistniejący adres i ogłoszeniem końca ery czołgów na podstawie doświadczeń z Ukrainy.

Weź mi głupiemu wytłumacz jak to w końcu jest: polscy żołnierze którzy napisali ta notatkę do dowódcy zostali przekupieni i nakłamali w papierach czy tez żadnej notatki i testów nie było  i cały artykuł jest kłamstwem dziennikarza fur dojczland jak ty to widzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tailor napisał:

Obawiam się, że różni nas podejście do kultury dyskusji.

Przepraszam Cię za mój brak kultury, ale ja jestem prosty chłopak z małej wioski, nie było jak się z kultura otrzaskać :(  spróbuj tym razem wybaczyć i odpowiedz cna moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bjar_1 napisał:

Teraz to już raczej pójdzie szybko i powinniśmy otrzymać odpowiedzi kto tu ściemnia

a) pismak to debil który na kolanie wszystko zmyślił  i teraz zostanie to odkryte

b) pismak przewidział(co trudne nie było) jaka będzie reakcja i na to właśnie czeka aż zarzuci mu się kłamstwo

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie