Skocz do zawartości

Grot to szrot


Erih

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.05.2022 o 18:23, balans napisał:

Na kilku forach miałem okazję zapoznać się z opiniami użytkowników tego karabinka. Przeważała opinia, że jest to przyjazny karabinek na strzelnicę, natomiast na taktykę nie bardzo nadaje się w obecnej wersji. I tyle w temacie.

Najnowsze wersje i na taktykę się nadadzą i na strzelnicę. Te starsze w tym komercyjne tylko na strzelnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, balans napisał:

Mk.4 czy 5 ? Co do reszty zgoda.

Musiałbym dopytać.

Z tego co wiem, o niebo lepiej dopracowane niż wcześniejsze.

Kolega który miał z nim przyjemność, narzekał jedynie że "bajerów za dużo" ale to moje pokolenie, czyli AKMS, SWD i kmPK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, srbm napisał:

Zważywszy, że cos takiego nie istnieje muszą być wyjątkowo dopracowane.

Ja się zatrzymałem na wersji A2 (faktycznie poprawiona, strzelałem, nie miałem zarzutów), nie wiem jak jest oznaczana "najnowsza" wersja. Kolega pisał o "ostatniej wersji", oczywiście z tych co trafiły do wojska. Bajzel w oznaczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że się zgubiłem...

balans                   "Mk.4 czy 5 ? Co do reszty zgoda."

vs

 

srbm                      "Grot Mk.4 i Mk.5 znajduje się na wyposażeniu 13 BZmech. "

 

vs


erih                        "Musiałbym dopytać.Z tego co wiem, o niebo lepiej dopracowane niż wcześniejsze."

 

vs

 

srbm                      "Zważywszy, że cos takiego nie istnieje muszą być wyjątkowo dopracowane."


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Erih napisał:

Ja się zatrzymałem na wersji A2 (faktycznie poprawiona, strzelałem, nie miałem zarzutów), nie wiem jak jest oznaczana "najnowsza" wersja. Kolega pisał o "ostatniej wersji", oczywiście z tych co trafiły do wojska. Bajzel w oznaczeniach?

Żaden Mk.4 i Mk5. nie istnieje! Już sam sposób oznaczenia wersji nie jest stosowany w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Przyznam, że się zgubiłem...

 


 

 

A ja się odnalazłem, zatelefonowałem i uściśliłem, chodziło o wersję A2, a Balans chyba usiłował mnie wkręcić.

Choć, w jakimś zagramanicznym konspekcie reklamowym mogły jakieś Mk zaistnieć, czemu nie.

Wszak wszyscy piszą o AK47, a wersję tę widziało zapewne kilkadziesiąt osób na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merril... Je...


Jak się poszuka informacji o Grotach za Wielką Wodą, to poza szumnymi deklaracjami, jak baaaaaaaaaardzo wzrosła sprzedaż do/w USA, za każdym razem pojawia się informacja, że to nie dotyczy Grotów, a:

Mini Beryl Pistol w kal. 223 Rem

Beryl S 762 M1 w kal. 7,62x39 mm

karabinek 223 S Beryl M1, który jest zasilany jedną z najpopularniejszych w USA amunicją pośrednią - kalibru 5.56x45 mm/.233 Remington.

 

PS

srbm/Cielma

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale pewną partię karabinków Grot zakupiły amerykanskie siły specjalne (US SOCOM). Nabywcy eksportowi to formalnie dziś bardzo przyszłościowa Ukraina, US, i nie wymieniany z nazwy kraj z Afryki Wschodniej.

vs

Jednostka Wojskowa Nr 2305 GROM poinformowała o udzieleniu zamówienia na dostawę nieokreślonej liczby karabinków HK 416 kalibru  5,56 milimetrów. Specjalsi za dostawę zapłacą niecałe 3 mln zł brutto.

Do polskich użytkowników broni poza JW GROM możemy zaliczyć inne jednostki wojsk specjalnych, takie jak Jednostka Wojskowa Komandosów czy JW AGAT. Jeżeli chodzi o inne krajowe formacje to jest także w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji "BOA” i CBA.

wrzesień 2021

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Merril... Je...


Jak się poszuka informacji o Grotach za Wielką Wodą, to poza szumnymi deklaracjami, jak baaaaaaaaaardzo wzrosła sprzedaż do/w USA, za każdym razem pojawia się informacja, że to nie dotyczy Grotów, a:

Mini Beryl Pistol w kal. 223 Rem

Beryl S 762 M1 w kal. 7,62x39 mm

karabinek 223 S Beryl M1, który jest zasilany jedną z najpopularniejszych w USA amunicją pośrednią - kalibru 5.56x45 mm/.233 Remington.

Tak, to wszystko jest w amerykańskich podcastach strzeleckich. I wszystko jest w wersji cywilnej, można sobie popykać na gunshows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie