Skocz do zawartości

Kenosha- prawda, której nikt ci nie pokaże.


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, takafura napisał:

  To jest w genach - poznałem w monie kolesi co samo trzymanie niezaładowanego AK-47 podniecało a z ostrą amunicją to już dostawali wzwodu.

Pamietam trepa który stał nad roznegliżowaną panią z przystawionym do penisa P-64 i Krzyczał:Syój bo będę strzelał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, takafura napisał:

Tak czułem że wiele razy kablowałeś. Mieszkałem przez rok w monie na wspólnym korytarzu z "pająkami" po przydziale do plutonu ochrony i regulacji ruchu.

Wspólny magazyn broni, wspólne dyżury podoficera na kompanii. Straszni punkciarze byli?

Ps. Jak składana kolba to AKMS.

Nie byłem "drutem" tylko telegrafistą. I to niezłym [miałem klasę specjalisty], bo jak wychodziłem do cywila, a wychodziłem miesiąc wcześniej, to specjalnie przyjechało do mnie jakiś dwóch gości z garnizonu i proponowali mi pracę na centrali garnizonowej. Oczywiście potraktowałem to jako żart, acz z perspektywy czasu patrząc, to pewnie na emeryturze byłbym dużo wcześniej...

W książeczce wojskowej tak mam wpisane, ale faktycznie to był AKS bo miał jeszcze komorę zamkową frezowaną [AKMS miały już tłoczoną].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, takafura napisał:

Tak czułem że wiele razy kablowałeś. Mieszkałem przez rok w monie na wspólnym korytarzu z "pająkami" po przydziale do plutonu ochrony i regulacji ruchu.

Wspólny magazyn broni, wspólne dyżury podoficera na kompanii. Straszni punkciarze byli?

Ps. Jak składana kolba to AKMS.

Podobnie było w JW 1279 ale łacznosciowcy  byli w porzadku.Odbierali pocztę i informowali zainteresowanych o meldunkach z WSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hipolit-O4 napisał:

Facet coś kręci.Do połowy lat 80-tych był GN i RPG.Pallad to bliżej XXIw.

  Czasami wystarczy zapytać w jakich latach ktoś był w syfie...

Wiosna '90 - jesień '91. Pasuje Ci to Holmesie ?

Ps. Komuś tu chciałem zaimponować Palladem ? Czy kpr. rez.?

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miało wejść 1,5 zamiast 2 lat to nie odebrałem wezwania z WKU i groziło mi podobno kolegium. Byłem więc drugim rocznikiem co szedł na 540 dni.  Z tego 5,5 miesiąca na szkółce na kpr.

Ps. U mnie pracuje w lesie drwal - mały, żylasty -  3 lata na statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

Jak miało wejść 1,5 zamiast 2 lat to nie odebrałem wezwania z WKU i groziło mi podobno kolegium. Byłem więc drugim rocznikiem co szedł na 540 dni.  Z tego 5,5 miesiąca na szkółce na kpr.

Ps. U mnie pracuje w lesie drwal - mały, żylasty -  3 lata na statku.

Chyba na ....okręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabinek z montażem bocznym celownika noktowizyjnego to w zależności od typu celownika  AKM(S)Ł albo AKMSN.

Karabinek z Palladem to kbkg AKM(S) wz. 74 PALLAD, nowsze nazewnictwo.

Ani w sowieckiej, ani polskiej terminologii wojskowej coś takiego jak AK-47 nie występuje, poza nazwą jednego z prototypów i to zakładową, nie wojskową. Prototypu który został odrzucony i nie wszedł do produkcji. Może sprawdzę jaki numer miał ten, który stał się prototypem rodziny AK, ale to nie dziś.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takafura napisał:

Jak miało wejść 1,5 zamiast 2 lat to nie odebrałem wezwania z WKU i groziło mi podobno kolegium. Byłem więc drugim rocznikiem co szedł na 540 dni.  Z tego 5,5 miesiąca na szkółce na kpr.

 

Młody jesteś jak jelonek.Kiedy odtupywałem 718 w 1982 nikt nawet o takich cudach nie śnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA to duży kraj, każdy znajdzie newsa aby dowolną sprawę udowodnić - tu źli policjanci, tu dzieciak strzelający do policjanta lub jeszcze coś niepoprawnego politycznie  przemilczane w ichnich mediach:

https://www.wprost.pl/zycie/10352376/zastrzelil-5-latka-ktory-jezdzil-na-rowerku-przed-jego-domem-wszystko-na-oczach-innych-dzieci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

A tu jeszcze jedna prawda - młodemu zabójcy z Kinoszy stuknęła osiemnastka - co robi w dniu dzisiejszym? Na wolności (bo oczywiście wyszedł z pierdla za dwu milionową kaucją) popija sobie piwo ,znów z mamusią (bo prawo w stanie Wiskonsin pozwala 18-sto latkowi na to tylko w obecności rodziców, albo pełnoletniej żony/męża) tudzież z lokalną elitą i innymi naziolami robiąc sobie selfie i pokazując rasistowskie symbole z wielkim uśmiechem na twarzy.   

I oto cała prawda której nikt ci nie pokaże...

https://www.washingtonpost.com/nation/2021/01/14/kyle-rittenhouse-proud-boys-bar/

 

kiler.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  I pomyśleć że zamiast bawić się w Strażnika Teksasu i bronić salonu samochodowego na prośbę właściciela mógł radośnie i bezkarnie demolować jakiś market lub nawet wspomniany salon ?

Ps. Tak w temacie nazioli i rasistowskich symboli - coś nie bardzo to widać na tym foto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, takafura said:

Ps. Tak w temacie nazioli i rasistowskich symboli - coś nie bardzo to widać na tym foto...

Może nie siedzisz w temacie ale w roku 2021 znak OK z rąsi (co zaznaczyłem czerwonym kółkiem), już tak bardzo nie znaczy OK, tylko bardziej znaczy WP (https://www.adl.org/education/references/hate-symbols/okay-hand-gesture), szczególnie jeżeli twoi koledzy są z organizacji pt. Dumne Chłopaki (https://pl.wikipedia.org/wiki/Proud_Boys)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M164U2 napisał:

Może nie siedzisz w temacie ale w roku 2021 znak OK z rąsi (co zaznaczyłem czerwonym kółkiem), już tak bardzo nie znaczy OK, tylko bardziej znaczy WP (https://www.adl.org/education/references/hate-symbols/okay-hand-gesture), szczególnie jeżeli twoi koledzy są z organizacji pt. Dumne Chłopaki (https://pl.wikipedia.org/wiki/Proud_Boys)

Dzięki za podpowiedź, nie miałem o tym zielonego pojęcia.

Przeczytałem zalinkowany tekst o znaczeniu gestu OK i przyznaję że można się zamotać:

"W 2017 r. Gest ręki „w porządku” nabrał nowego i innego znaczenia dzięki mistyfikacji członków serwisu 4chan, którzy fałszywie promowali ten gest jako symbol nienawiści, twierdząc, że gest reprezentował litery „wp” od „białej siły” . ” Mistyfikacja „okej” gestu była zaledwie ostatnią z serii podobnych oszustw 4chan wykorzystujących różne nieszkodliwe symbole; w każdym przypadku mistyfikatorzy mieli nadzieję, że media i liberałowie zareagują przesadnie, potępiając wspólny wizerunek białej supremacji. W przypadku gestu „w porządku” mistyfikacja okazała się tak skuteczna, że symbol stał się popularną taktyką trollingu ze strony osób nastawionych na prawo, które często publikowały w mediach społecznościowych zdjęcia, na których pozują, wykonując gest „w porządku”. Jak na ironię, wkrótce niektórzy biali supremaciści również wzięli udział w takiej taktyce trollingu, dając autentyczną wiarę tym, którzy określili gest trollowania jako rasistowski. Wydaje się, że do 2019 roku przynajmniej niektórzy zwolennicy białej supremacji porzucili ironiczne lub satyryczne zamiary oryginalnej kampanii trollingu i używali tego symbolu jako szczerego wyrazu białej supremacji, na przykład gdy australijski biały suprematysta Brenton Tarrant błysnął tym symbolem na sali sądowej w marcu 2019 r. pojawienie się wkrótce po jego aresztowaniu za rzekome zamordowanie 50 osób podczas strzelaniny w meczetach w Christchurch w Nowej Zelandii. Przytłaczające użycie gestu ręki „w porządku” jest dziś nadal jego tradycyjnym celem jako gestu wyrażającego zgodę lub aprobatę. W rezultacie nie można zakładać, że ktoś, kto używa tego symbolu, używa go w kontekście trollowania lub, zwłaszcza, białej supremacji, chyba że istnieją inne kontekstowe dowody na poparcie tej tezy. Od 2017 roku wiele osób zostało fałszywie oskarżonych o rasizm lub białą supremację za używanie gestu „w porządku” w jego tradycyjnym i nieszkodliwym znaczeniu."

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa i rzeczowa analiza zdarzeń:

https://fakenews.pl/spoleczenstwo/17-letni-kyle-rittenhouse-na-zamieszkach-w-kenoshy-analiza-materialow/

"Rittenhouse usłyszał prokuratorskie zarzuty morderstwa pierwszego stopnia z premedytacją, próby zabójstwa pierwszego stopnia, usiłowania zabójstwa oraz dwa zarzuty celowego stworzenia zagrożenia pierwszego stopnia. Przed sądem odpowie jak osoba dorosła"

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 2.09.2020 o 23:16, M164U2 napisał:

Ano właśnie, niesamowite.  Niesamowite, że 17-sto letek wziął karabin załadowany nie ślepakami, przeładował go, odbezpieczył, i zabił 2 osoby bo go zaczepiły podczas ulicznej ustawki do której go podwiozła mamusia.  To powinno się w pale nie mieścić.  On zabił kogoś nie raz a dwa razy, postrzelił (spódłował) trzecią osobe, po czym pojechał do domu i poszedł spać.

Nastolatek, który zastrzelił dwóch atakujących go członków Antify uniewinniony 

 

17-letni wtedy Rittenhouse mieszkał  w pobliskim, ale położonym już w stanie Illinois miasteczku Antioch, ale w trakcie procesu wyszło na jaw, że w Kenoshy mieszkał jego ojciec. Jako jeden z wielu ochotników pojawił się więc w tym mieście aby pilnować domów i firm przed wściekłym tłumem. Wziął ze sobą apteczkę i świadczył pomoc poszkodowanym, czyścił też wraz z innymi grafitti i gasił wzniecone przez BLM pożary.
Jakiś czas potem został zaatakowany przez sympatyka Antify Josepha Rosenbauma, który spędził ponad dekadę w więzieniu za gwałt na dziecku i był poszukiwany listem gończym w związku z zarzutami przemocy domowej. Kiedy chciał odebrać mu broń, Rittenhouse wystrzelił do niego, zabijając go na miejscu. Następnie podczas ucieczki przed wściekłym tłumem zastrzelił 26-letniego Anthoniego Hubnera, który uderzył go deskorolką i który miał na koncie wyroki za próbę uduszenia własnego brata. Następnie postrzelił w ramię 28-letniego Gaige'a Grosskreutza po tym, gdy ten wycelował w niego swój pistolet. Grosskreutz także miał bogatą kartotekę kryminalną, od włamań i przemocy domowej po prowadzenie pod wpływem alkoholu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... ciekawy kraj.

 

W naszej socjalistycznej Ojczyźnie, klient z drzwiami wpada do nieswojego mieszkania, bije właściciela, bije żonę właściciela, który w ramach obrony atakuje napastnika nożem kuchennym.

 

Pointa? Napastnik ma sprawę za włamanie i rozbój, a właściciel mieszkania o przekroczenie obrony koniecznej i usiłowanie zabójstwa, gdyż... ostatnie ciosy zadał napastnikowi w plecy, gdy ten już wychodził z mieszkania... Jak się można domyślić, grozi mu duuuużo dłuższy wyrok niż intruzowi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie