Jump to content

Salieri16000

Forum members
 • Posts

  334
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Salieri16000 last won the day on April 17

Salieri16000 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Salieri16000's Achievements

61

Reputation

 1. Dziękuję za Wasze, jakże cenne informacje. Czyli jednak nie będzie to mundur wojskowy, a marynarka urzędnika... ?
 2. Panowie- dziękuję za odpowiedzi. Sprawdziłem tropy, jednak nie znajduję takiego, dwurzędowego munduru. Dostałem wiadomość od kolegi, że to może być mundur austriackiego ułana, dlatego szukam dalej. Możecie mi napisać coś więcej na temat guzika, widocznego na zdjęciu powyżej? Jestem totalnym laikiem w tym temacie... Czy ktoś orientuje się, u kogo, gdzie i za jaką kwotę mógłbym ten mundur naprawić? A może nie warto? Każdą sugestie wezmę pod uwagę. Pozdrawiam!
 3. Czołem! Czy któryś z kolegów będzie tak dobry, i opisze: jaki to model munduru, i jakiej formacji? Jeden z kolegów podpowiadał mi, że ułański lub dragonów. Niestety nie znalazłem w necie nic, gdy szukałem pod tymi hasłami. Drugi kolega mówił, że ten wzór guzika był produkowany do końca lat 80-tych XIX wieku. Dodam jeszcze, że w jaskółczym ogonie, od wewnątrz rzecz jasna, znajdują się dwie kieszenie... Za wszelkie informacje będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam!
 4. Czołem! Może ktoś z Was, orientuje się, od czego jest ta dwukomorowa skrzynia? Niestety nie mam jej wymiarów- kolega podesłał mi tylko te dwa zdjęcia. Mówił mi, że wewnątrz są przegródki, a skrzynia jest dosyć ciężka- ponad 10 kg. Za wszelkie informacje na temat tej skrzyni, niech Wam ziemia w fantach wynagrodzi ?
 5. Czołem! Taki element znalazł kolega w bunkrze. Wraz z nim były fragmenty rozerwanego pocisku artyleryjskiego. Z góry dziękuję za wszelkie informacje na temat tego obiektu.
 6. Czołem! Proszę o identyfikację poniższej łuski. To jedyne zdjęcia jakie posiadam. Uprzedzając- znajomy znalazł w Szkocji. Za wszelkie sugestie wielkie dzięki!
 7. Polecam Minelab X-terra 705. Mam, używam, jestem mega zadowolony. Pozdrawiam!
 8. Czołem! Możecie polecić jakąś dobrą sondę do w/w wykrywacza? Pytanie zamieszczam na prośbę znajomego. Thanks from mountain ?
 9. Czołem! Dawno nie zawracałem Wam głowy, jednak kolega poprosił mnie o wrzucenie tu zdjęć, z obiektami do identyfikacji: Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
 10. Czołem! Czy może ktoś z Was napisać, z jakiego okresu pochodzi ten guzik, i jaki to wzór? Szukałem, jednak nie będąc ekspertem w tej materii, ciężko mi odnaleźć właściwie informacje. Wiem, że ważną rolę odgrywają detale, jednak gubię się w poszukiwaniach... Niestety, posiadam tylko to zdjęcie- nie znam wymiarów tego niesygnowanego guzika. Za wszelkie informacje wielkie dzięki.
 11. Czołem! Prawdopodobnie element ten pochodzi z czołgu T-34, choć pewności nie mam, dlatego też zwracam się do Was z prośbą o zidentyfikowanie przedmiotu ze zdjęcia. Średnica około 47 cm, grubość około 1 cm. Za wszelkie informacje wielkie dzięki!
 12. @hipolit-O4- kryza. @kolo83- to jest to! Dziękuję.
 13. Czołem! Szukałem, jednak nic nie znalazłem, dlatego proszę Was o pomoc w identyfikacji łuski: dł. łuski 5,6 cm, średnica wraz z kryzą: 1,3 cm. Widoczne bicia: 1942, Z, VII, P. Poniżej zdjęcie bić: Dziękuję i pozdrawiam!
 14. Wklejam obiecany link- może się komuś przyda: http://www.jaskolowski.art.pl/artyleria/ZAP/zapalniki.html
×
×
 • Create New...

Important Information