Jump to content

Salieri16000

Forum members
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @kolo83 - Wielkie dzięki za sugestie! A czy wiesz jaki "militarny" producent posługiwał się tą sygnaturą? Kurde- szkoda, że nie pamiętam, gdzie tę moją klamerkę znalazłem- za dużo tych spacerów w ostatnim czasie. Ehhh... starość nie radość- młodość nie trzeźwość Jak widzisz kolega Kee, zasugerował producenta ze Sztokholmu, jednak nie wydaje mi się, aby miał on coś wspólnego z przemysłem militarnym.
 2. @Kee- dziękuję za poświęcony czas na poszukiwania rozwiązania i wszystkie Twoje sugestie. Czekam cierpliwie, aż znajdzie się i wypowie ktoś, kto posiada sprzęt z taką klamerką, albo chociaż posiada wiedzę na jej temat. Wszelkie tropy są ciekawe i godne sprawdzenia. Pozdrawiam!
 3. Dzięki za sugestie, ale ten karabińczyk do w/w jest dużo za duży. Tak czy siak, wniosek nasuwa się jeden: jest to wyrób z okresu komuny- mam rację?
 4. @takafura Zaskoczyłeś mnie swoim wpisem. Nigdzie przy raportówce nie widziałem takiej, ani podobnej klamerki... Możesz wstawić jakieś zdjęcia?
 5. Sprawdź proszę, jak tylko dotrzesz do domu, i znajdziesz wolną chwilę. Znalazłem ją w lesie, z dala od jakiejkolwiek linii energetycznej, ale niewykluczone, że ktoś ją zgubił, będąc na grzybach. A tak drążąc temat- to znaczy, że to współczesny, nic nie warty wyrób? Miałem cichą nadzieję, że to od jakiegoś ekwipunku z drugiej wojny...
 6. A skąd wiesz?! Rozumiem, że Ty tego nie widzisz- chyba muszę iść do psychiatry, bo być może masz rację... Pozdrawiam!
 7. A ja odradzam czyszczenie, bo możesz go tylko bardziej zniszczyć i zatrzeć to co ja wypatrzyłem na tym gwizdku, a mianowicie sylwetkę wąsatego pana:
 8. Czołem forumowicze! Ciekawi mnie, przy czym były montowane tego typu klamerki. Długość całkowita: 62mm, szerokość; w najszerszym miejscu: 61mm, w węższym: 25mm.
 9. Wielkie dzięki za uświadomienie mnie! Coś czułem, że to może być niebezpieczne- dlatego zakopałem to cholerstwo z powrotem...
 10. Proszę o identyfikację tych dwóch przedmiotów, widniejących w towarzystwie zapalniczki, która na zdjęciach jest dla zobrazowania wielkości przedmiotów. Nie jestem w stanie podać wymiarów tych obiektów, ponieważ zaraz po zrobieniu zdjęć, zostały one zakopane.
 11. Świeżynka z wczoraj: "Z relacji gospodarza posesji wynikało, że pocisk w okresie powojennym ułożył się w korze wierzby i z upływem lat całkowicie wrósł w drzewo". Moje pytanie: czemu gospodarz nie zgłosił tego wcześniej?! https://kielce.tvp.pl/48025263/pocisk-z-ii-wojny-swiatowej-wrosl-w-drzewo-nietypowa-interwencja-saperow
 12. To zdecydowanie są okopy. Uważaj na niewypały, które często zalegają w transzejach. Teren zapewne mocno "przechodzony", a co za tym idzie, powinieneś się spodziewać współczesnych śmieci- puszki, nakrętki, kapsle. Ludzie od lat zakopują odpady w "gotowych" rowach i dołach, bo zwyczajnie nie chce im się kopać nowych...
 13. Kłaniam się szanownym forumowiczom. Będąc "na spacerze", kolega znalazł poniższy guzik, o średnicy 18mm, przypominający swym wyglądem guzik bieliźniany Wehrmachtu, jednak na tym, widnieje napis Wilmot-Breeden. Wydawało mi się, że ustalenie "od czego i z jakiego okresu" to tylko kwestia chwili z "wujkiem google", a tu "guzik"! Na temat produkcji guzików przez wspomnianą firmę nie znalazłem nic... Jedyne informacje jakie znalazłem na temat firmy Wilmot-Breeden są takie, że firma została założona w Birmingham (Wielka Brytania), pod tą nazwą istniała od 1927 roku i zajmowała się branżą motoryzacyjną, a w latach 37-39 także branżą lotniczą, zaś w 1979 roku została przejęta przez Rockwell Standard. Czyżby nie ten Wilmot-Breeden? A może to jakaś uboczna produkcja, do której firma się "nie przyznaje"? Nurtują mnie dwa pytania; od czego, i z jakiego okresu jest ten guzik: Liczę na to, że wśród forumowiczów znajdą się tacy, od których dowiem się czegoś więcej na temat tego guzika. Pozdrawiam serdecznie!
×
×
 • Create New...

Important Information