Skocz do zawartości

Kenosha- prawda, której nikt ci nie pokaże.


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem forumowicze! Zainteresowany tematem zajść z Kenoshy (USA), w których śmierć poniosły dwie osoby, a jedna została ranna w wyniku postrzału z AR-15, przejrzałem wiele stron internetowych- czytałem i analizowałem zarówno artykułu jak i nagrania z tego zdarzenia, po czym popełniłem poniższy "wywód": https://www.sadistic.pl/kenosha-prawda-ktorej-nikt-ci-nie-pokaze-vt523988.htm

Zapraszam do zapoznania się z tematem i wypowiedzenia się w kwestii tamtych wydarzeń, oraz podzielenia się swoimi odczuciami odnośnie tego, czy strzelec postąpił słusznie.

  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

Ciekawe jaki będzie wyrok...

Zapewne skazujący. Kyle Rittenhouse (strzelec), po zatrzymaniu, które miało miejsce na drugi dzień po tragicznych wydarzeniach, został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, jednak nigdzie nie znalazłem informacji, czy za oba, czy tylko za jedno zabójstwo- jedno może być uznane za obronę konieczną, gdy "zadymiarz" atakował leżącego Kyle'a i próbował zabrać mu broń.

Link do materiału w którym zawarte są nagrania wszystkich wspomnianych przeze mnie strzelanin, rozmowa z Kyle'm Rittenhousem przed feralnymi wydarzeniami, jednak podczas "gorących" wydarzeń w Kenosha, oraz materiał filmowy ukazujący zniszczenia w tym mieście dokonane przez "pokojowo nastawionych" protestujących: https://www.liveleak.com/view?t=CFzpp_1598628126

PS Zwróćcie uwagę, że nastolatek podczas feralnej nocy, nie miał zasłoniętej twarzy, nie był agresywny, nie atakował, ani nie prowokował protestujących- wręcz przeciwnie- był tam po to, aby utrzymać względny porządek i nie dopuścić do dalszych zniszczeń oraz kradzieży w mieście. Po "trafieniu" pierwszego "zadymiarza" chwycił za (swój ? ) telefon, aby zgłosić postrzelenie osobnika. Po postrzeleniu drugiego protestującego (tego, który atakował go deskorolką) i zranieniu trzeciego napastnika (z bronią), udał się środkiem ulicy w kierunku nadjeżdżających sił policyjnych, które poinformował o całym zajściu, a policja go nie zatrzymała(sic!). Do zatrzymania Kyle'a doszło- jak już wspomniałem na wstępie- na drugi dzień, w jego rodzinnym mieście oddalonym o 37km od Kenosha...

Edytowane przez Salieri16000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie był członkiem zdelegalizowanej antify. Z tego co czytałem ofiarami byli członkowie anf. Niestety mimo że posiadał broń w swoim stanie legalnie, to tam gdzie doszło do użycia broni nie miał wymaganego prawem wieku posiadacza broni.  Szkoda młodego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/29/2020 at 1:22 PM, Sowa74 said:

No i nie był członkiem zdelegalizowanej antify. Z tego co czytałem ofiarami byli członkowie anf. Niestety mimo że posiadał broń w swoim stanie legalnie, to tam gdzie doszło do użycia broni nie miał wymaganego prawem wieku posiadacza broni.  Szkoda młodego.

"No i nie był członkiem zdelegalizowanej antify" - Kto i kiedy zdelegalizował antife?  I gdzie można się do niej zapisać aby zostać członkiem?

"Z tego co czytałem ofiarami byli członkowie anf." - Z tego co ja czytałem ofiarami byli członkowie gatunku ssaka homo sapiens (podobno to znaczy człowiek rozumny). 

"Niestety mimo że posiadał broń w swoim stanie legalnie" - Domniemany morderca - Kyle Rittenhouse ma lat 17-cie.  Według prawa stanu Illinois (stan w którm Rittenhouse legalnie zamieszkuje), ten osobnik jest niepełnoletni.  Według prawa stanu Illinois niepelnoletni (16 do 18 lat) może posiadać  broń i amunicje tylko za pisemnym pozwoleniem rodzica, i może je tylko używać do legalnych celów.  Czy wybieranie się na polowanie domniemanych członków antify jest legalne?  

Fakt - na pewno ten osobnik (Kyle R.) nielegalnie przebywał na ulicach miasta Kenosza, ponieważ  w tym mieście od momentu zamieszek została wprowadzona godzina policyjna obowiązująca (od 19-stej do 6-stej nad ranem) wszystkich cywili, a ten "mlody" mimo, że miał  karabin, był nadal cywilem. 

"Szkoda młodego" - Według mnie szkoda tych młodych których ten nieletni zastrzelił.

"prawda, której nikt ci nie pokaże"  - tu w pełni się zgadzam -  prawdy, chyba nikt nam nie pokaże..,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy rabowanie i podpalanie sklepów i samochodów jest w USA dopuszczalne? Inna sprawa, że ten młodzieniec chyba zbyt mocno wczuł się w rolę szeryfa, bo teraz szeryfami [przynajmniej na filmach] są przeważnie Afroamerykanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans- nie myl pojęć...

Skandaliczne i przestępcze działania "obrońców rasy*" to jedno, ale Dziki Zachód się skończył i fantazja klienta poniosła. Gdyby walił serią w obronie miru domowego czy bliskich, stojąc na werandzie rodzinnego domu, jeszcze bym mu przyklasnął. Ale zabaw w kowboja nie popieram- od tego jest, jaka by nie był, policja bez względu na jej rodzaj.

 

 

* czarnej w tym wypadku, czy może afro-amerykańskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/28/2020 at 3:57 PM, Salieri16000 said:

Czołem forumowicze! Zainteresowany tematem zajść z Kenoshy (USA), w których śmierć poniosły dwie osoby, a jedna została ranna w wyniku postrzału z AR-15, przejrzałem wiele stron internetowych- czytałem i analizowałem zarówno artykułu jak i nagrania z tego zdarzenia, po czym popełniłem poniższy "wywód": https://www.sadistic.pl/kenosha-prawda-ktorej-nikt-ci-nie-pokaze-vt523988.htm

Zapraszam do zapoznania się z tematem i wypowiedzenia się w kwestii tamtych wydarzeń, oraz podzielenia się swoimi odczuciami odnośnie tego, czy strzelec postąpił słusznie.

Po dokładnym przeczytaniu powyższego "wywódu" ze linka do którego ty się sam przyzałeś, że pełniłeś, ja proponuje mój anti"wywódu" (czyli wzwód?) a propo tego co się w tej hameryce naprawde stało.  Oto on: 
Niejaki Kyle R. znany też jako Kyle Reese z filmu dokumentarnego "Terminator" urodzony w r. 2004 został orinalnie wysłany przez członków oporu antity (anti terminaturystów) z roku 2029 do roku 1984 aby uratować Sare Konor.  Z powodów nam nie znanych ale prawdopodobnie spowodowanych spiskiem lub systemem operacyjnym Bila Gatesa, fejsbukiem Cukierberka i jednego albo drugiego Donalda T. w 1997 roku światem nie zawładną Skynet, przez co oś czasu się lekko przekrzywiła i tym razem Kyle Rittenhouse urodzony w r. 2003 został wysłany z roku 2029 do roku 2020 aby zatrzymać antife (anti faszystów) która aktywnie pracuje nad roznoszeniem globalnej pandemii znanej popularnie jako Covid19 (czy tez moze David19?) i udokumentowana w filmie "12 małp" z Bradem Pittem.  A kto miał orginalnie zagrać teminatora?  BRAD PITT. 
A reszta to już historia... https://www.youtube.com/watch?v=TLL9u3YDtiQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, M164U2 napisał:

Z tego co ja czytałem ofiarami byli członkowie gatunku ssaka homo sapiens

To czy strzelający działał w obronie koniecznej, czy też przekroczył znamiona obrony koniecznej proponuję zostawić do rozstrzygnięcia sądowi danego stanu.  Zazwyczaj jest tak, że człowiek nawet jakby był przestępcą poszukiwanym listem gończym ma pełne prawo do samoobrony jeżeli goni go tłum próbujący go zlinczować . Na filmie widać leżącego człowieka który jest kopany i atakowany deską, widać próbę zaboru broni (działanie wspólne i w porozumieniu?).  Czy atak i zabór broni był słuszny, czy też niesłuszny i kto jest ofiarą - pożyjemy zobaczymy co rozstrzygnie sąd USA. Twoje wywody o Terminatorze raczej są niespójne i nielogiczne więc nie będę ich komentował.

Edytowane przez Sowa74
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, M164U2 napisał:

Po dokładnym przeczytaniu powyższego "wywódu" ze linka do którego ty się sam przyzałeś, że pełniłeś, ja proponuje mój anti"wywódu" (czyli wzwód?) a propo tego co się w tej hameryce naprawde stało.  Oto on:

  Osobiście nie jestem zaskoczony skalą Twojego rozmijania się z rzeczywistością. Ideologia oślepia i ogłupia w takim stopniu że można mieć problem z ustaleniem faktów a co dopiero mówić o wyciąganiu sensownych wniosków.

Skoro nawet hamerykanska senator oświadczyła w mediach że plądrowanie i palenie sklepów to nie jest przemoc a korespondent BBC opisywał pokojowe protesty anarchistów i lewaków w  na tle płonących domów...

 

CNN.jpg

Edytowane przez takafura
  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując przez ostatnie 10 lat politykę światową USA oraz to co się u nich dzieje odkrywam jak wiele znaczeń ma słowo "pokój".

Powyżej korespondent na tle pokojowej demonstracji...

Ciekawe czy tych mieszkańców których domy podpalono, także obowiązuje godzina policyjna i dostają mandaty za nie przebywanie w swoim domu.

Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Sowa74 said:

Obserwując przez ostatnie 10 lat politykę światową USA oraz to co się u nich dzieje odkrywam jak wiele znaczeń ma słowo "pokój".

Bo hameryke trzeba obserować od początku, nie od ostatnich 10 lat.  Bo tam kolonizacja i wojny między plemienne nigdy się nie skończyły. Jest to swojego rodzaju eksperyment w warunkach naturalnych.  

Zaczynając od kolonizacji konkwistadorów hiszpańskich, do pierwszych "pielgrzymów" angielskich i różnych masakrach na indianch, po wojne o niepodległość, do różnych wojen indiańskich (indianie vs. biali), po różnych powstaniach czarnoskórej siły roboczej (lub niewolnikach jak kto woli), do wojny secesyjnej, do ponownych masakr na indianach, do krwawych tłumienia buntów BIAŁYCH robotników podczas rewolucji przemysłowej, do praw kobiet, po linczowanie wolnych czarnoskórych obywateli i latynosów, do rozruchów etnicznych w latach 60-ątych, do krwawych protestów przeciw wojnie w Wietnamie, po zamieszki w Miami, do zamieszek w Los Angeles, kończąc (narazie i wreszcie) w dzisiejszych czasach i patrząc na zamieszki w Kenoszy ja pytam jedno - kto tu wygrywa?  
Odpowiedź: kolo z kasą, tudzież lokalny szeryf lub kowboj z bronią w ręku...  

1500-1800.jpg

1800-1920.jpg

1920-2020.jpg

Edytowane przez M164U2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, takafura said:

  Osobiście nie jestem zaskoczony skalą Twojego rozmijania się z rzeczywistością. Ideologia oślepia i ogłupia w takim stopniu że można mieć problem z ustaleniem faktów a co dopiero mówić o wyciąganiu sensownych wniosków.w...

Osobiście nie jestem zaskoczony skalą Twojego braku humoru (może w tym wypadku troche "czarnego" humoru ale nadal:). 

Za to zgadzam się z Tobą na 100 procent co do ideologii - ona oślepia i ogłupia w takim stopniu że można mieć problem z ustaleniem faktów a co dopiero mówić o wyciąganiu sensownych wniosków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Sowa74 said:

To czy strzelający działał w obronie koniecznej, czy też przekroczył znamiona obrony koniecznej proponuję zostawić do rozstrzygnięcia sądowi danego stanu.  

To czy strzelający, który mieszkał 30 kilometrów od zamieszek, po tym jak świadomie poprosił swoją mamusie żeby go podwiozła w nocy z karabinem na rozróbe, po tym jak świadomie zapakował swoje 3 kilogramowe AR15 (siostra M16), po tym jak świadomie zapakował magazynek bojawą amunicją z 30-oma metalowymi kulami 5.56mm (standard NATO), i po tym jak nieświadomie biedaczek został napadnięty przez starozakonnych lewaków, trudno mi powiedzieć czy działał w obronie koniecznej, ale masz racje dajmy te zagadke do rozstrzygnięcia sądowi danego stanu w pięknym huesa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M164U2 napisał:

(...)po tym jak świadomie zapakował swoje 3 kilogramowe AR15 (siostra M16), po tym jak świadomie zapakował magazynek bojową amunicją z 30-oma metalowymi kulami 5.56mm (standard NATO)

  Niesamowite. To znaczy dla mnie - posiadacza wiatrówki i repliki CZ-75 na CO2. Prawdziwa broń załadowana nie ślepakami. Budujesz klimat grozy ?

A tak na serio to jest USA - inny świat, inna filozofia i kultura obchodzenia się z bronią.

I pierwszy fakt:

"według dziennika „The Hill” reprezentująca Rittenhouse’a kancelaria prawna Pierce Brainbridge, wyjaśniła, że lokalny właściciel salonu samochodowego poprosił nastolatka i jego przyjaciela o ochronę firmy w trakcie protestów, ponieważ poniósł wcześniej straty. Demonstranci plądrowali sklepy i podpalali samochody"

A tu kartoteka jednej z ofiar która oczywiście znalazła się tak przypadkiem:

ca.jpg

Edytowane przez takafura
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

""

I pierwszy fakt:

według dziennika „The Hill” reprezentująca Rittenhouse’a kancelaria prawna Pierce Brainbridge, wyjaśniła, że lokalny właściciel salonu samochodowego poprosił nastolatka i jego przyjaciela o ochronę firmy w trakcie protestów, ponieważ poniósł wcześniej straty. Demonstranci plądrowali sklepy i podpalali samochody""

 

Nie wiemy, czy fakt, czy informacja prasowa.. Co nie zmienia faktu, że teraz może być wobec powyższego konkurs- kto głupszy. Zabójca, czy właściciel salonu samochodowego- którego jak rozumiem, teraz o podżeganie do przestępstwa będą?

 

 

"A tak na serio to jest USA - inny świat, inna filozofia i kultura obchodzenia się z bronią. "

Fakt- można sprawdzić, ile tysięcy Amerykanów specjalnie i przez przypadek na ołowicę zachorowało i zmarło w XXI wieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Nie wiemy, czy fakt, czy informacja prasowa.. Co nie zmienia faktu, że teraz może być wobec powyższego konkurs- kto głupszy. Zabójca, czy właściciel salonu samochodowego- którego jak rozumiem, teraz o podżeganie do przestępstwa będą?

"A tak na serio to jest USA - inny świat, inna filozofia i kultura obchodzenia się z bronią. "

Fakt- można sprawdzić, ile tysięcy Amerykanów specjalnie i przez przypadek na ołowicę zachorowało i zmarło w XXI wieku...

No, informacja prasowa - na tle konfabulacji które komentowałem jawi się jak dowód biegłego sądowego ?

A strzelaniny w USA gdzie żyje 300 mln ludzi to bardzo ciekawy temat szczególnie jak się wyciągnie wnioski kto, gdzie, do kogo i jak często strzela. Mój pierworodny planuje pozwolenie na broń sportową sobie wyrobić i śledzi ten temat (strzelanin w USA) od dawna. Zaskakujące rzeczy opowiadał, skrajnie inne od rewelacji w naszych głównych mediach.

Ps. To taka dygresja ale jak sobie to przypomnę to mam ubaw: po zamachach w Paryżu komisarz Bieńkowska była podobno patronką dyrektywy Rady Europy ograniczającej dostęp do broni. W sklepach - tej legalnej, porządnym obywatelom. Mimo że do zamordowania 150 ludzi islamiści użyli nielegalnie zdobytej broni. żaden nie miał pozwolenia ani nie kupił jej w sklepie...

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mają się czym "chwalić"

W 2017 r. , ostatnim roku, dla którego dostępne są pełne dane, według CDC w Stanach Zjednoczonych zginęło 39 773 osób z powodu obrażeń związanych z bronią. Liczba ta obejmuje morderstwa z użyciem broni i samobójstwa z użyciem broni oraz trzy inne, rzadziej spotykane rodzaje śmierci z użyciem broni śledzone przez CDC: te, które były niezamierzone, związane z wykonywaniem czynności policyjnych lub których okoliczności nie mogły zostać ustalone. Nie obejmuje to śmierci, w których urazy postrzałowe odegrały poboczną rolę. (Statystyki CDC dotyczące śmiertelności opierają się na informacjach zawartych w aktach zgonu).

https://trybun.org.pl/2019/08/26/lepiej-czy-gorzej-co-mowia-dane-o-zgonach-w-wyniku-uzycia-broni-palnej-w-usa/

Wśród powyższych jest +/- 1000 ofiar policji, gdzie

"Ponad jedna trzecia ofiar została zastrzelona podczas próby ucieczki, a trzy na pięć osób miało przy sobie broń. Prawie wszystkie ofiary to mężczyźni, z których ponad jedna trzecia miała mniej niż 30 lat. Blisko połowę zastrzelonych stanowią biali, a jedną piątą osoby czarnoskóre. "

PS

"41 masowych zabójstw, z czego 33 były strzelaninami – i 211 ofiar śmiertelnych. To bilans roku 2019 w USA. Tak źle jeśli chodzi o masowe strzelaniny, jeszcze nie było –  przynajmniej od czasu, gdy prowadzi się oficjalne statystyki."

https://bezprawnik.pl/masowe-strzelaniny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://trybun.org.pl/2020/09/01/prezydent-donald-trump-wyglada-na-to-ze-kyle-rittenhouse-dzialal-w-samoobronie-strzelajac-do-napastnikow/

 

Uważam, że każdy lewak podpalający domy i czyjeś zakłady pracy, lub grabiący czyjąś własność  powinien ryzyko odstrzelenia wkalkulować w swoje podłe życie. Czy te pajace myślały, że  chłopak uzbrojonego w karabin  da się skatować bez próby samoobrony? Wolne żarty. Pomijając prawo danego stanu co do posiadania broni, to wykazał się raz że odwagą pomagając znajomemu na jego prośbę, dwa może brakiem doświadczenia do czego to może doprowadzić i jakich kłopotów może sobie napytać. Czasami lepiej dać nogi za pas i uzyskać odszkodowanie niż bronić nieruchomości, ale młody był i niedoświadczony.  Na pewno nie zapraszał lewaków do demolki, tylko jechał ją powstrzymać gdyby miało do niej dojść w zakładzie pracy znajomych.  Łatwo osądzać nie będąc w skórze danej osoby.

 

 

 

 

Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 latek... toż to ma jeszcze nasr.... w głowie. A tak przy okazji proponuję uzbroić każdego 12-latka, w sensie, że razem z kanapkami i telefonem komórkowym każda matka powinna do tornistra wkładać przed pójściem do szkoły małego kałacha, co by pociecha miała się czym bronić przed starszakami 13-latkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie